PC zaledi povremeno

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by adsubzero, Nov 2, 2013.

  1. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Kako je tako je, isključi modul čitav, svakako je bolje. Nećeš osjetiti veliku razliku, a nije ti se igrati, previše pada napon.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Odradio sam clean install, pa kako god. A čekaj, šta sad nije uredu sa matičnom, zašto da mijenjam?
    Nikako mi se ne isplati to mijenjati jer dam tek nedavno uzeo.
    Mogao bih eventualno tu napojnu uzeti za par dana, ako se ne proda, svakako znam korisnika.
     
  4. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ma ne vrijedi mijenjati samo zbog toga, kolega Pionir je to spomenuo zbog stabilnosti i naponske sekcije, ali ono - jedno drugo vuče, nije to sad neka clockerska ploča sa 8+ faza, na stock freq ne bi trebalo biti nikakvih problema, pod uvjetom da je napojna ok.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ne znam, sad razmišljam nešto nije mi možda najpametnije uzimati polovnu napojnu.
    Ne da ne vjerujem kolegi s foruma, nego jednostavno takav stav imam. :/
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Napojna stara 4 mjeseca i pod garancijom , nema razloga da je ne kupis.

    Uostalom kosta 40KM , a najjeftinija nova kosta 115KM, tvoj izbor.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Napojna je stara 3 mjeseca i ima validnu garanciju u radnji tako da to nije klasicni deal sa pik-a kupis i ko te jebe.

    EDIT

    Nije 3 nego 4 mjeseca,nisam dobro izracunao :D
     
  9. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Druže ovo je više nova nego polovna napojna. Drugo, garanciju imaš kao da si je uzeo u radnji, odličan deal...
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Taj fotron je daleko ispod cijene realno, ta napojna vrijedi više s obzirom na kavalitet, i da mi treba napojna ne bih se dvoumio ni sekunde, pogotovo u tvom slučaju sa tim sranjem od napojne.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ok, hvala vam svima na preporukama :)
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pošto je ta napojna već prodana koju bi mi onda preporučili da uzmem?
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dok si se ti premisljao neko je bio pametniji i kupio tu napojnu. :p

    Sad fino 115KM u dzep pa u prodavnicu i kupis istu Fortron jedinicu, ili za 139KM kupis ovaj Seasonic 520W [SS-520GM] OVDJE
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ima li jos neko na forumu da prodaje napojnu staru 4 mjeseca? :p
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Evo opet mi je zaledio pc, samo ovaj put malo drugačije. Stajao je zaledjen oko minut i pritisnuo sam reset dugme, ali nije uopšte bilo slike na ekranu (čuo sam zvuk windowsa).

    EDIT: Nakon par pokušaja uspješno upalio, jasan znak da se ne zezam i da mijenjam ovu napojnu.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jesi li dobio kakvu poruku pri padu ili ponovnom dizanju OS-a?

    Nekad izbaci poruku da se CPU pregrije, ali zna biti vrlo topla napojna, zato pitam.

    Kod mene na poslu jedan racunar se prehladio, dobio vrucicu :smt010

    Kompresorom ispusem brdo prasine iz napojne i radi opet fino :D

    Pokusaj cuvati reset/on-off dugme oko 10 sekundi, trebao bi se ugasiti bez problema.

    Bilo je finih napojnih na prodaju, prelistaj malo rubriku oglasi.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nikakvu poruku nisam dobio, to jest nisam ništa vidio na ekranu nakon tog restarta.
    Pokušao sam opet restovati 2 3 puta ali samo sam uspio čuti zvuk windowsa (bez slike, bukvalno kao da je isključen monitor). Tek nakon nekih pola sata nakon što sam ga ostavio ugašenog, uspio sam pokrenuti sistem. Nemam problema sa temperaturama na idle, jedino par stepeni viška prilikom opterećenja ali nije mi bio pod opterećenjem kada je zaledio.
    Gledao sam po forumu ali nisam našao napojnu koja bi mi odgovarala (uglavnom preskupe i prejake za moju konfiguraciju)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Cekaj ti nisi probao format, a mijenjas komponente misleci da su one razlog? :D
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jesam odradio sam format jučer, ovo danas što mi se desilo je definitivno hardverski problem.
    Gotovo 100% problem sa napojnom što i drugi forumaši misle.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    si probao clear cmos ? je li sta oc-ano ?