Perilica, susilica

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Jan 6, 2018.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa testiras...ovaj bas dobro vuce a najbolje se vidi po kvalitetu izvlacenja prasine...naizgled cist tepih a on napuni tamo spremnik.
    Imao sam i drugih usisivaca i wvi su slabiji od ovog...tako da mislim da i nije laz,iako je i ovo kinezer ali eto nije los.Sluzi godinama
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Izgorih i za susilicu jucer, danas susim i sta treba i sta ne treba da isprobam programe :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De nam javi koji brend i jesi li zadovoljan.

    Ja sam prije imao onu vazdusaru gorenje kojoj moras izduv spojiti u odzak ili neku ventilaciju. Nije imala nikakve programe. Samo tajmer do 140min i puse dok ne osusi. Nema kanister s vodom jer sve ode u izduv. Povremeno ocistis filter od dlacica i to je sav posao bio a susila ko sahara.

    Sad ima neku tubo giga mega candy sa 100 i jednim programom i toplotnom pumpom al ne mogu reci da sam sretan. Nije potrosac struje to ne mogu rec al nije ni radnik. Ves je uglavom neosusen kad ona zavrsi. Pa il ga izvadi onako vlaznog pa malo po sobi razastri da se doosusi ili produzi kojih pola sata sat. A da ne govorim da su programi uglavnom 2-3 sata i duzi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nagovorise me na mileta, i trgovac i ukucani, a htio sam jeftinije proci.

    Iz nekog razloga vrlo malo susilica na lageru sve trgovine imaju, otisao u jednu, Siemens 700€ i Bosch neki svemirski 900€, nasavjetova me lik maksimalno sta koja ima, koju ako imam pascad (nemam).
    Kaze ovo je sve sto imam, mile nemam, dobit cu tek za 1,5-2 mjeseca. Pitam ga jel vrijedi razlike para (ako kaze da vrijedi zna da mi nece prodati nista :D), kaze vrijedi, funkcije su slicne ali je napravljen robusnije i trajat ce 15 godina.
    Pravac druga trgovina, slicna prica sa gotovo nista na lageru, ima mile za 1100, fuck it, trpaj u gepek.

    Jos otkrivam programe i sta i kako, ima od 0:45 do 3:30h, ali i vaze ves, cak mislim da ima i neke senzore vlage, pa skracuje ili produzava program po potrebi.

    Uglavnom mislim da sve ovo novo nece susiti ko ono od prije 10-15 godina, zbog onih A+++ labela je sve postalo lite.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Pa da, i ja mislim da su ti a+++ donijeli povećanje vremena sušenja, jer one prije skoro zapale veš, ali ga osuše ranije i pojedu bruku struje. I kod mene rijetko osuši za 2,5 sata, tako da danas ako imaš dvije mašine veša cijeli dan sušilica tambura.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod nas je Samsung i super radi. Kao sto kazes ima senzore vlage i susi dok ne osusi. Moze biti pola sata, moze 3, zavisi sta je. Ono sto moze ostati malo vlazno je posteljina jer se zapetlja pa bude predebelo. Mora se raspetljat pa ukljucit opet nakratko. Radi svaki dan vec dvije godine, nikakvih problema. Ima crijevo za odvod, a ima i posudu koju istreses, mozes birati. Filteri se ociste za pola minute.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jedino sto su postale svestranije pa imas programe za osjetljivu odjecu koju bi stare sprzile.

    Ubacio sam neke stvari sto etiketa kaze pranje 30 i ne u susilicu, javim kako je proslo :D
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Danas onakva juzina,mogli sve dzaba osusiti i jos malo i rekreacije imati,sakupljati ves po drovistu,vi gospoda,isprobavate susilice vesa :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mile je top.Sigurno vrijedi razlike. NA njemu se svaka komponenta moze zasebno popravljat a ne kao kod drugih brendova mjenjas kompletne sekcije koje su kao i citava druga masina. Na Miele ves masini i dan danas se moze zamjeniti lezaj na bubnju dok kod svih ostalih ide citav bubanj sa kazanom a to je 70% citave masine.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Nemam štrik

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kod mene snijeg i 0 stepeni :D

    @dino73n ves masinu njihovu maltretiramo gotovo 2,5 godine i stvarno nema zamjerke iako je entry-level model, neka izgura 10 bez vecih zahvata i isplatila se je.
     
    dino73n likes this.
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    dajte savjete za ovo. žena traži da kupim, ja istraživao i ništa pametniji nisam.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Istrazivao sam sigurno 15 dana :D

    Uglavnom da je sa toplotnom pumpom i barem 8kg, ne znam sta ima za kupiti gdje si ali nemoj bas low-end beko i ekipu.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vidio sam neki lik prodaje novu Asko sušilicu za dobru cijenu, gledam u Hrvatskoj po 1700 eura on je prodaje za 500 eura. Problem je što je model sa izloga pa nema garancije.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prezivjese strikani dzemperi :D Vjerovatno ce trajati nesto krace ako su budu cesto ovako susili ali brate olaksava.

    Na ovom drycare programu staklo od vrata bude samo mlako, znaci temperatura niska, za 1:30 bilo gotovo.
    70% stvari bilo suho, par debljih blago vlazno, njih provrtio jos 20 minuta (ima i custom program za luftanje gdje sam biras od 0:20 do 2:00 u podiocima po 10 minuta, odlicno kad ostane par stvari vlaznih).

    Uglavnom prvi utisci pozitivni.
     
    dams82 likes this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene kući sušilica dere od nekad cca 2015, mislim da bi žena prije mene bacila nego nju :)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    @XTRage za tu lovu i cundaru da joj staviš moralo bi biti pozitivno

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene neka telefunken oko 500KM bila, 5 godina garancije. Evo pola godine radi, zena je ne stedi ni sekunde, svaki dan se ukljucuje, nekada i vise puta na dan, nikakvih problema.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam prije 3g uzeo Vox susilicu. Dakle radi 3g non-stop a 5g je garancije.Bez greske.Nekad se iznenadim bas.A platio je 399KM na akciji bila bagatela!

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato mi nije jasna logika za kupovinu ovih skupih brendova
    Da kupuješ svako pet godina jeftinu opet ćeš jeftinije proći. Plus mene ne može više niko ubjediti da to nije više sve u pet deka.
    Drug kupio boschovu grijač crkao evo moja gorenje još drnda.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk