Plasma vs. LCD

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jun 21, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Obicno je ovo pitanje koji mnogi postavljaju prilikom kupovine novog tv-a, pa se nacitaju recenzija i recenzija i dodju do nekog zakljucka.

    Momak(admin) sa hdtv foruma je odradio jedan super test.
    Sve je prikopcao preko HDMI 1.3kabla kako vidite HD materijal je u pitanju Gdje je ostavio plasmu 42pv80 na default postavkama a boje na Philipsu 42pfl3512 i Samsungovom LCD-u podigao do 80%
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ja cu uz ove slike dodati i jos jednu koja pokazuje levele crne boje da bude onako jasnije kad neko pita sta ce kupiti :D

    [​IMG]

    Jos kad dodamo uz ovo motion blur i ghosting kod LCD-ova, a sa druge strane jako velik broj 1080p plasmi je izaslo koje ponistavaju "bolji ps3 feeling na LCD-u".
    Sta ostaje kao adut LCD panelima osim ljudske tastine kad su u pitanju ekrani od 37" na vise!
    i za kraj quote doticnog testera;
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uhh muka mi od ovih hladnih boja na LCD-u. :mrgreen:
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ima li ovaj Kuro kod nas uzeti?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze se naruciti u Rasi, ali cijena 50" FullHD modela je preko 7000KM. Vjerujem cak da i 42" 720p ne bi bio ispod 4000KM.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Neznam samo kako kod mene nisu ovako isprane boje na Philipsu, ovo mi nesto stvarno nije u redu kao da je bio u varkini.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisu ovo isprane boje, vec hladne i nepravilne.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Neznam matere mi izgleda fuj ja pustim sa br playera na svoj tv slika je fantasticna, a i sa dvd-a je odlicna nema traga tim hladnim bojama i sl. moguce je sto je taj philips sa dna ponude mada vidim da nije ni samsung bolji.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Nije los, nego lose izgleda pored dobre plasme :lol:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samsung je jos gori, mada mislim da testiranje nije bilo ispravno. Trebale bi se sve postavke vratiti na fabricke, i onda nakon toga ukljuciti "cinema" + "warm" (ili ekvivalente) na svakom modelu pa onda porediti. Mada tebi u kuci mozda ne djeluje ovako, ali kada bi stavio dobru plasmu sa dobrim postavkama pored tog svog Philipsa, iznenadio bi se. :lol:
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Nema sta, covjek ukljucio 3 tva-a stavio ih jedan pored drugoga i slikao, PV80 je na default postavkama ostavljen, dok se sa slika vidi da je boja na Philipsu povecana na 80%, sada moze biti do lcd tehnologje sto propusta vise svjetlosti da je blenda aparata kojim je slikano uhvatila blijedu sliku-dakle do tehnologije lcd-a, sve u svemu vidi se drasticna razlika.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    A uzeo najlosiji Philips da testira, mada ja kada uslikam sliku na lcdu bude losa na fotografiji pa moze i to da ima uticaja bas cu sada da se malo zezam sa ekspozicijom i sl.
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Ovo samo otkriva koliko pozadinskog osvijetljenja LCD-ovi emituju, koliko je to lose za vid kao i za samu sliku, pa da je stavio i sonya x3500 li samsunga f86 ne vjerujem da bi veca razlika bila.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    X3500 je vec druga klasa, i bilo bi sigurno bolje, ali za sada, za nase uslove i (ne)dostupnost HD materijala, plasma je bolja tehnologija. Imho, najbolja investicija je 42" ili 50" plasma, i onda polako cekati na jeftine OLED televizore, a imas vec dobru sliku.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Gledam sad bas omjer prodaje po brandovima za Plasme i LCDove

    [​IMG]
    Panasonic najprodavaniji kad su u pitanju Plasme, Samsung kod LCD-ova. Naravno Sony na 3 mjestu zbog cijene.
    Ocekivani rezultati.

    Sto se tice x3500 bilo bi bolje za nijansu jos da se izuzmu ventilatori koji ga hlade bilo bi dobro :D
    Baha da se nadjemo da ti dam onaj mkv materijal, obecah i Amashu pa da odgulimo to, ako imas sta pripremi, zovem te ovih dana kad zasjednemo u Aquarius!
     
  15. snajper007

    snajper007 Novi član

    Ja sam tri mjeseca tražio TV,naravno zahvaljujući ovome forumu i dečkima koji su mi pomogli pri kupovini,ja sa danas nekajem za dati novac.Panasonic je moj izbor i to je definitivno najbolja odluka kod kupovine,ja sam kupio ovaj TH-37PV80P mada se nebih zeznuo da sam kupio i bilo koji iz serije 70.Svi koji su vidjeli moju sliku su oduševljeni bilo je onih koji su dali i veći novac nego ja(full HD i nekakvi dodaci)a nikad to neće iskoristiti jer im slika jednostavno nije dobra a posebno se to odnosi na zemaljske kanale kao i kablovski prijem signala.Mislim da je Sony malo precijenio sam sebe,ima tu kvalitete bez daljnjega ali za taj novac sigurno ne.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sony jedini ima funkcionalnu motion interpolaciju od svih proizvodjaca (nema onog amaterskog feelinga kao na Zamzungu), a Bravia Engine EX je zaista dobar. Dati dodatni kes za Sony kada imas i Samsung u toj racunici nikako nije bacanje para. Ali, sve u svemu, za ovaj shupak svijeta, 42" plasma je najbolji deal. :mrgreen:
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    U Tecnomarketu 46" X3000 6000km (22000kn)!!! Za sta ba, za sta da mu novcici cure sa strane...gledam po A/V forumima 5% ima X seriju i to obicno 40" modele. U Mobilmediji 46" X2000 4000km, mozes za te pare uzet Panasonica 50" PY80!
    Zaista precijenjeno da ne znam da je kakav Bravia Engine Ex. Sony u LCD-ovima ko Pioneer u Plasmama za neke male nijanse dize baslosnovno cijene, da nisam svojim okom gledao Samsung f86 pored Sonya x3000 koji je bio pa skoro duplo jeftiniji , oba 46", 6000km vs. 3389km, razlike skoro nikakve nije bilo, barem sto sam ja mogao u 15 minuta PS3 i snimljenog materijala sa tunera primjetiti. To je izvikani Sony. Rekao sam ti konto uzet 46F86 i ugledam Panya 42PV70 da imaju u kraj ga stavili i na kraju kontam haj da ga uporedim sa F86, i shock!!! Bacio bi kao sto napisah 1400km na tehnologiju koja mi ne treba i na losiju LCD sliku. Da ne pricam o onima sto uzmu 46x3000 koje bi to bacanje para bilo ali svaka roba ima svog kupca.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja samo znam da Samsung u moju kucu vise nikada nece uci, pa makar bio i 3x jeftiniji. Opekao sam se nekoliko puta na tu marku i nikada vise. Od onoga sto sam dosada vidio, Sony se ipak izdvaja od proizvodjaca LCD-a. Naravno da bih uzeo Pioneera da ne mislim o finansijama, ali nakon toga bi mi X serija bila na vrhu. Ponekad ugasim ovu plasmu koliko me fosforni tragovi nerviraju. :wink:
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Kako brate :S dosad ni jednom nisam naisao na fosforne tragove, jel ti to samo kod igranja na PS3 il i kod obicnog gledanja?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod svega. Do ociju je, ne do tv-a, to je zajednicka boljka kod svih proizvodjaca plasmi. Sta da ti kazem kad samo 1-2% ljudi koji imaju plasmu vide to. Baksuzi. :evil: