Plasma vs. LCD

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jun 21, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Nisam to znao da je do ociju, Cupo bas bio kod mene, reko o kakvim fosfornim tragovima ljudi pricaju kod pv70 i pv80 modela, ja nista ne vidim, reko ne moze bit da im je tv defektan a eto bas moj valja, nas dvojica ne vidimo nikakve anomalije, imperfekcije.
    Jes to cudno!
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisu to nikakve anomalije, vec nekakav ghosting slican kao kod LCD-ova, samo sto je zelene boje i prilicno brze nestaje. Znaci vidi se najvise u crno-bijelim filmovima gdje se kamera malo brze krece. Nakon 300-tinjak sati se vidljivo smanji, ali ne nestaje. To je po meni najveca mana plasme. APL zujanje primjetim samo navecer kada se nista drugo osim tv-a ne cuje.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Nisam mislio da su fosforni tragovi anomalije, vec opcenito pricam, da ne vidim nesto posebno kod tv-a da bih istakao kao imperfekciju ili anomaliju. Prezadovoljan sam tv-om. Pa kad sma ga vidio kod tebe ja nisam vidio mane jedne, ne bi ga uzeo da je drukccije, a sad ima ljudi koji ispod Pionnera nikad nista ne bi uzeli.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam u onih 2% pa mi smeta. Mnogo ponekad. Hebemu oci. :smt005
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma vidim i ja to sad kad si ovako objasnio... zeleno-žuta nijansa, ali nisam duže gledao cb film pa ne znam kakvo je sad stanje.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Skupimo ti za Sony-a, ebe mu :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad dodje otprilike serija X8000 onda, do tada ce ovaj Panasonic odlicno posluziti. :smt003