Ploca za i5 2400

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by edgsi, Apr 21, 2012.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pa recimo sa nekim aftermarket coolerom sto ne bi mogla da radi na 4.5 ghz sto je i vise nego dovoljno za sljedece 2-3 godine za sve naslove?..Uostalom ako se kupi i3 2120, on moze sigurno bar jos godinu dvije da sve naslove gura bez problema na preko 30 FPS na toj ploci, onda poslije uzmes polovan i5 2500K, dignes ga na 4.5 ghz i opet uzivas jos godinu dvije u svim igrama opet na preko 30 FPS..[/quote]
    Nije problem proc, problem su goli VRM-ovi, mogla bi ona i vise od 4.5 Ghz potegnuti, ali koliko dugo?[/quote]

    Ajd priznajem da nisam neki znalac za oc tematiku al eto jel to znaci da ne bi uopste trebao uzimati K procesor sa ovako slabom plocom ili da ne kloka na tolike frekvencije da se dijelovi ploce ne pokvare..?
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Opcenito Gigabyte je zasrao sa tim lower end plocama, overvoltaju kao lude.
    Ali eto ako imas K proc, mozes bez beda potegnuti 4.2-4.4 Ghz, ali nesh vise ne bih preporucio.
     
  3. edgsi

    edgsi Aktivista

    GA-PH67-DS3-B3 kupljena. Garancija 3 godine. Sasvim ok ploca za te pare.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sena nismo svi ozbiljni overclockeri ko ti da nam treba 20 faza i hladjeni vrmovi. Ploca gura multiplier 46 kod jarana vec 6mj bez ijednog problema, i ni blizu 1.4v nije. 1.317 ako se dobro sjecam. Ploca je sasvim solidna, jes da nema usb headera i tako tih gluposti, ali za ovu lovu, ne mozes ni ocekivati vise.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bit ce sasvim ok dok nebudes htio koristiti integrisani GPU sa procesora, jer ta ploca nema HDMI niti VGA izlaz.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sto bi to radio ? :)
     
  7. edgsi

    edgsi Aktivista

    Trenutno taj posao obavlja 6950 a bice pri ruci i rezervna pci-e grafa :wink:
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma dobro, onako kazem da znas :)
     
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma nema problema, ganjao sam polovnu 6950 u Austriji sa nesto gare ali nista pametno nisam nasao pa sam isao na novu 6950 2gb koja je bila na akciji za 199,90 eura tako da sam tu potrosio malo vise nego sam mislio pa mi nije ostalo bas puno para za plocu. A kontao sam neku Z68 ubost da ima i vga/dvi/hdmi na sebi. Cak ce mi i ide port faliti na ovoj ploci :)
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehe, u upravu, ja uvijek malo pretjeram.