Poboljsanje kvaliteta bh. sporta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by rewind, Mar 2, 2011.

?

Podrzavate li projekat omogucenja adekvatnih sredstava bh. sportistima?

  1. Da

    12 vote(s)
    100.0%
  2. Ne

    0 vote(s)
    0.0%
  1. rewind

    rewind Guest

    U sklopu Civitasovog „Projekta građanin“, odlucili smo pokusati omoguciti bosanskohercegovackim sportistima adekvatnu sportsku opremu, te sredstva za ucesca na vaznijim takmicenjima. Danas se sve cesce susrecemo sa problemom mladih i perspektivnih sportista koji su prinudjeni sami finansirati dalja takmicenja, a najcesce nisu u mogucnosti. Kako bi se poboljsao kvalitet bh. sporta, smatramo da je neophodno da drzava omoguci da dio sredstava iz budzeta ide i u ovu svrhu.

    Zanima me, da li podrzavate nas projekat, ili ipak smatrate da drzava ulaze dovoljno sredstava u razvoj naseg sporta?
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne znam kakvo je stanje u drugim gradovima, ali znam recimo kakvo je u mom. Dzaba = nula bodova. Par klubova koji se relativno fino drze su tu samo jer ih privatne firme sponzorisu, i da nema toga ne bi ni bilo nikakvog "zvanicnog" sporta. Bice raje uvijek na poligonima ali nije to to.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Treba samo napraviti razliku izmedju amaterskog i profesionalnog, te shvatiti da je sport biznis, pa u tom u pravcu dalje djelovati sa izmjenama regulativa.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Prvo zakon o sportu onda ćemo dalje.