Pocetak prikazivanja novih sezona americkih TV serija

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Sep 6, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    The Wire je najbolja serija ikad. :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja počeo ovog Dextera, ali nikako da mi legne. Nekako lik izgleda kao maneken, a glumi psihopatu, možda za curice ok.
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    jer se svakom psihopati na faci vidi da nije normalan, de majketi... (ja dextera ne gledam)

    standardno cekam SoA, volim pogledati Hawaii 5-0 jer je strasno blentava na fazon serija iz osamdesetih (A-Team anyone?), od Supernaturala ne odustajem, tu su jos Walking Dead i Justified, a Terra Nova cu poceti gledati mada sam oprezan sa serijama na Fox-u posto vole da ih brzo ukinu ukoliko nemaju pretjerano dobru gledanost.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Meni su prvih 5-6 epizoda bile poprilicno mlake, no onda je sjelo. Izdrzi. Jedino sto ce ti sigurno smetati poslije je sto se u sustini u svakoj sezoni ponavlja ista prica, na isti kalup.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Bravo Enise za ovaj prvi post ustedio si mi bar 30 min googla
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jedino te zeza sto je to za proslu godinu. :mrgreen:
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    eee jbg ja se taman obradovao da ce sada ovo nekada da imam sta gledati, znaci kad zavrsim ovo dextera sto jos imam mogu ponovo poceti gledati startrek po XX puta.


    FAIL
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Čitajući po netu, konačno sam pregledao The Wire (mislim da se i na HWBu spominjao), i to prvu sezonu. Ne znam zaista zašto se serija spominje kao najbolja ikada, meni je ultra dosadna, možda upravo zbog te realističnosti, ali ne znam ni kako sam izdržao ovih 12 epizoda prve sezone da pregledam. Seriju sam samo uzeo da gledam jer ima dosta glumaca iz OZ-a ali nije mi uopšte legla. Cijelu sezonu evo gledam nisam upamtio nikome ime sem McNultyu, Stingeru, Avonu, Dee-u i onoj Kimi. Nekada se desi cijelu epizodu da pregledam a da uošte ne "pohvatam" priču. To što se tiče realističnosti, siromaštvu crnaca, droge itd ..., bolje mi je uzeti neki dokumentarac, kada gledam TV seriju očekujem neku napetost, preokrete itd..., ništa od čega The Wire nije ponudio. The Shield je neuporedivo bolji
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije sapunica, to je sigurno. Ti izgleda trazis adrenalin i neizvjesnost, The Wire to nije.

    Nije bas kao dokumentarac, taj dojam se stekne samo zato sto je realna.
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Upravo to, jednostavno mi se nije svidjela, mada ne kažem da serija nije kvalitet, mogu samo misliti koliko je moralo istraživanja i iskustva da se napiše scenarij za sve epizode. Takođe mi se ne sviđa forsiranje psovki, gotovo svaka treća je riječ f word. Nemam ništa protiv psovki u filmovima, ali ako su one ovako često i u većini slučajeva nepotrebne onda stvarno glupo i plitko zvuči. Gotovo svakoj imenici predhodi "fucking" pridjev. Ovo najbolje sumira moje mišljenje o seriji : http://www.entertainmentomorrow.com/201 ... lease.html
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja nakon 5-6-te epizode ucinio sebi uslugu i prekinem gledanje.

    Meni se jedino svidjela prica koja ima dobar temelj. Otjerala me ne samo F rijec, vec i F ponasanje glumaca te F rasprave.. jos od samog pocetka, prva epizoda.. odmah sam znao da se necu zadrzati.

    Sta se dalje desavalo.. ko zna, ali se meni nije dalo.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ni meni serija nije legla, isto odustao nakon sezone.
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo jedna preporuka od mene - serija Justified. U moru CSI tipa serija, Criminal Mindsa, sitcoma i čega ceć sve ova mi je nekako baš specifična. Nešto tipa Magnum P.I. u Kentuckyu samo još bolja.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Premijera nove sezone Dextera je za 10 dana, tj. 2. oktobra :mrgreen:
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ouu, više sam i zaboravio na Dextera. Jedva čekam da Deb otkrije njegovu malu tajnu u ovoj sezoni.
    Večeras premijera nove sezone office-a. The Walking Dead 16og takodje premijera nove sezone.
     
  16. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thnx enise, odgledao Bored to death IZNENADJUJUCE DOBRA!
     
  17. FearLess

    FearLess Aktivista

    Veceras je premijera druge sezone "The Walking Dead".



    Can't wait!
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Odlična serija. Prvu sezonu sam odgledao u komadu. Valjda će imati više od 6 epizoda sljedeća.
     
  19. FearLess

    FearLess Aktivista

    13 epizoda podjeljene u dva dijela, znaci sest sad, a onda jos 7 na proljece.
     
  20. FearLess

    FearLess Aktivista

    Odlicna prva epizoda, bit ce ovo dobra sezona. :)