Poklon racunar (nedostaje monitor)

Discussion in 'Računari i komponente' started by russ-co, Dec 8, 2011.

  1. russ-co

    russ-co Komšija

    Evo jedna prilika da se pomogne curici 6. razreda OŠ koja sebi racunar ne moze priustiti (zivi sa samohranom majkom)

    Centralnu imam (ova iz oglasa, P4 1.6, 256...) ali nedostaje monitor.

    PA ako ima clanova da im je visak neki CRT a ispravan, i voljan je donirati neka se javi na PP.

    Nekad je ovo funkcionisalo skoro svaki mjesec preko bihnet news grupa ali sada slabo nekako :(
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ako se niko ne javi sa nekim monitorom koji je visak, javi pa da ti ja dobacim novac da se to dokupi.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ja imam jedan CRT, ali sam daleko. Bilo bi dobro da otvorimo neku temu, kad neko zna kome bas treba poklon racunar, da mu mi iz okoline donesemo komponente (jer uvijek neko ima nesto viska), pa da sastavimo i podijelimo koji racunar. Da nam komponente dzaba ne kupe prasinu. Pogotovo se moze naci tih starijih komponenti, pa da se sastavi barem kakav Pentium 4 ili Athlon XP sa CRT-om.
    Mozemo otvorit temu, da svako napise sta bi mogao pokloniti od komponenti, pa da vidimo sta mozemo sastavit. Naravno treba nam i neko kome je taj poklon potreban. Kad poklonimo 1, editujemo koje komponente su ostale i sastavljamo drugi... Samo ideja, nije valjda toliki OT.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam ja 512mb ddr1 rama.Eto ulazem ga u neki komp pa mi javite u koji ce te ga.Cini mi se da bi bas u ovaj sa 256 lego ko budali samar.Nije mi ga problem poslati postom na odredjenu adresu.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Zaboravio sam napisat gore, imam ja 512MB DDR1, tj. dvije plocice po 256MB. I imam 2 procesora za 478 socket, P4 i Celeron D, ne znam sad tacno frekvencije. Uskoro cu moci dat i svoje kuciste, jer planiram da uzmem novo.
     
  6. russ-co

    russ-co Komšija

    hvala ljudi,

    ja sam odlucio ovaj put dati cio racunar, iako sam ga prodavao i mogao neki dan prodati kada sam vidio ovu djevojcicu nisam nikako mogao da ovako ne odradim

    inace misim da je 17" crt 20-30KM, no najbolje je ako neko ima viska

    kako rekoh nekad su bile news grupe i ekipa koja je prodavala hardware je svako malo sklapala racunar, ja mislim da sam ih ja urucio preko 20kom tako sastavljenih mada je davno to bilo

    a i sada bi bilo fino otvoriti kakvu grupu, ima nekih koji racunar mogu samo sanjati :(
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Pa hajde Dino, Selvine, nek se neko cuje s Ruskom preko pm-a i posalje taj RAM.
    Selvine ti vidi ima li neko da ide za Sarajevo ovih dana pa da povuce monitor, ako ne, zavrsit cemo prema onom mom prijedlogu.
     
  8. russ-co

    russ-co Komšija

    u masinu ide SDRAM :)

    i popunjena su dva slota od 3

    i fakat fino radi, tako da nece biti frke oko toga

    dakle samo monitor jos, ja sam nasao par na piku, 20-30KM, no bolje ako neko ima viska...curica inace lezi u bolnici, i treba da izadje za 4-5 dana pa taman da to onda odvezemo...
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao sam negdje i tog SD-a,provjerim pa javim.Ako bude poslati cu.
     
  10. russ-co

    russ-co Komšija

    ok, curica izlazi i bolnice oko utorka, pa taman srijeda-cetvrtak da joj se odveze...
    inace fino radi i sa ovim SDRAM, mada cu ja sutra jos provjeriti, na srecu centralna ima garanciju do 15.6. u media marketu pa je i to dodatna pozitivna okolnost
     
  11. perke

    perke Aktivista

    ima jedna ispravna 17-ka kod mene, bezveze stoji... samo bi to neko trebao pokupiti na Ilidzi jer sam ja bez auta

    russ, poslacu ti broj telefona na pm
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Ja sam na relaciji SA-TZ-SA ovog vikenda pa mogu prebaciti taj monitor.
     
  13. russ-co

    russ-co Komšija

    ok, ja imam auto i ovo je rijeseno Č
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ako ne rijesite vas dvojica (perke i russ-co) ja se mogu dogovorit s Looneyem kad bude prolazio kroz Zivinice da mu dam monitor. Mislim da je kod mene 15-ka ostala, 17-ku je skoro neko odnio. Jest da je 15", ali je gotov nov, ozbiljno :D
    A i imam jos neko staro kuciste u garazi, vjerovatno P2/3, pretpostavljam da ima tu SDRAM, ali cisto sumnjam da je vise od 128MB. Pogledat cu za vikend.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imam i ja 17" CRT, rado bih ga poklonio. Ti Rusko vidi sa perketom, ako treba mogu i ja poslat po Looney-u.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Trebao bi ja imati SDRAM-a. Pogledaću, trebalo bi biti 3x256MB. Pa da bude poštena mašina. :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ako neko ima prostora da pa da preuzme ove ostale komponente iz Tuzle, bilo bi dobro, sigurno ce opet izletjeti slicna prilika. Alternativa je, naravno, da nesto slicno napravimo i u toj regiji.
     
  18. russ-co

    russ-co Komšija

    ok, onda da sacekam par dana dok vidis, u pitanju je dell masina, mozda bude trazila brandirani RAM

    no da testiramo prvo :)
     
  19. GW

    GW Moderator

    Sutra javim.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Fkt nemam nista za tu masinu ali svaka cast za inicijativu..

    Imam plocicu Kingston 1GB DDR2 667MHz memorije pa ako bude neka slicna akcija u buducnosti rado cu da ucestvujem..