pommmmmmooooocccccccc

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pentium4-athlonxp, Oct 26, 2003.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    neznam sta se desilo sinoc igro max payna i normala ugasio racunar.
    jutros sam briso prasinu u cijeloj sobi
    evo prije pet minuta upalim racunar kad zzzzzzzzzzzzzzzzzzz neki ventilator zuji
    hitro iskljucim i mislim ja mozda je ventilator na napojnoj upalim prinesem uhu ne huci taj nego u kucistu
    otvorim kuciste kad ono rade svi culeri al zuji nes zuji
    e samo na grafickoj je osto i istina na grafickoj culer zuji al se eto nekako okrece mada nije to ono okretanje koje je bilo prije
    i evo sad drzim fan 2 u ruci okrenut prema grafickoj karti sta mu je sta mislite
    ocul morat izvrsiti reklamaciju
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    skini vent sa grafičke, počist prašinu s njega (a i sa pasivnog dijela kulera), skini naljepnicu na zadnjoj strani ventilatora (ako postoji) i kapni 2-3 kapljice ulja. to bi trebalo bit to...
     
  3. Xan

    Xan Aktivista

    možda je ležaj otišo... probaj ovo šta je reko syss, pa ako ne pomogne reklamacija...
    valjda imaš garanciju :?:
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Neznam da ne zaznem nesto
    JEr ako to budem skido neznam da nesto ne zeznem tako da se vidi pa ako ne bude radilo kad im ga odnesem i kazu mi da sam ja kriv a sad sam stavio cooler koji se vrti na 4900prm i sad ne zuji ali kad upalim komp zuji pet minuta i kasnije sve nestane.

    Sta da radim jeli pouzdano

    evo imate sliku kako cooler izgledA:

    http://www.ivmm.com/inno3d/geforce4/pro ... f4_ti.html

    Mozda je slika mala al vidi se coler jeli to taj ili
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma nemre ti otić garancija radi podmazivanja hladnjaka. ak imaš garanciju odnesi im graf, nemreš nikaj izgubit (ak si siguran da je vent na grafičkoj otišo).

    bolja solucija (100kn skuplja) je da nađeš thermaltake-ov zamjenski bakreni cooler za gf4 ti4xxx... veći clock i novi vent. evo ti link, pa pogledaj... http://www.info-gama.hr/gama.web/kat?mv ... ZZ&kat=212
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    DA kod nas u bih ima vakih sracki ja bih to davno kupio!

    No koje ulje da koristim i sta mislis moze li cooleerna 4700-5200 rpm odrzati ovu moju kartu u zivotu.

    Culer radi okrece se ali nije to ono kao nekad ona brzina. A jos pri okretanju zuji zuji doduse sad ne zuji nimalo ali kad ga tek upalim jojojojojoj.

    pozdrav
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma možeš i maslinovo i biljno ulje koristit :D motorno će bit ok, al najbolje rezultate ćeš vjerovatno dobit sa uljem namijenjenima za podmazivanje lagera kotača rola (speeding-oil oxygen, rollerblade...).

    moraš razmontirat graf i malo pogledat o čemu se radi na ventu... usput između venta i gpu-a staviš malo bolju termalnu pastu (ako imaš nekaj bolje od onog dreka kaj serijski dolazi).
     
  8. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    EVo trazim ovu firmu od koje sam kupio ali nigdje je nema kao da je propala u zemlju.

    Firma se zove polaris a ja na grafičku kartu imam 3 godine garancije ali isto tako sam je kupio prije manje od 8 mjeseci.

    Sta je sa ovom firmom dali se zatvorila znali ko

    Izgleda da cu morati ipak to ulje koristiti i znaci bilo koje ulje da kapnem skinem naljepnicu i kapnem to ce biti to sta mislite?

    Valjda ce odoh sad jos malo maxa da igram i onda spavanac a sutra ako bog da cu to rijesiti.

    A niste mi rekli moze li ovaj moj cooler od p4 procesora drzati grafu na normalnoj temperaturi. Ono da se ne pati?

    Pozdrav
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma stavi malo motornog ulja i sve 5. misliš samo na vent od p4? nisi valjda cijeli kuler stavio na graf...
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Garancije se ne odnosi na vent ne vrijedi. (bar meni nije) .
     
  11. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    ma nisam stavio cijeli blok samo ventilator.

    I sad hladi onaj culer na grafickoj a uz to dize brzinu ventilatora imali ko kakvih informacija o polarisu?
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    E vjerovali ili ne, meni se 80% slicne stvari desavaju.

    naime, kada upalim komp. grafcka brunda nenormalno ( do graficke je jer sam otvarao kuciste i kada zaustavim ventilatora na grafickoj vise nema buke)

    Pa onda nakon nekih 20-30 sec kada se "zagrije" sve je OK

    TO je isto svaki put kada palim komp. kada je "hladan"

    Da li da mjenjam samo haldanjak ili da ga PODMAZEM :?:

    :)
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    probaj podmazat, pa ćeš vidjet kaj će bit.
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Ocu probati za koji dan sigurno sada mi mrsko otvarati kuciste !

    :wink:
     
  15. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Probaj sa 213-277.
     
  16. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Evo sad sam otvaro kuciste i oprobao da skinem cooler ali bezuspješno. Culer kad zavrtim rukom isto ko da riba od nesto.

    Vratio sam na staro i sad ga ponovo hladi onaj cooler od proce.

    Al vidi ovo namjeravo sam u toku zime da uzimam novi proc novu maticnu i novu memoriju. Namjeravo da postavim 2 kulera kao fan 2-3.

    Ali ako mi ovo bude bilo sigurno ostajem bez tog jednog kulera koji ce mi hladiti kuciste. TAman mislio evo rijesio graficku boli glava imam sad jos procesor matična i ram i ono ponovo sve se zezne.

    Steta vala prava.

    Eto momci hvala i pozdrav a za taj polaris ma izgleda da ce vako biti nema te firme vise. Sta cu i ja sam kad sam kupovao naletio na rasprodaju pa grafu koja je bila tad 420-480Km ja kupio za 360KM. NIsam se pitao sto je bas rasprodaja a izgleda da su zatvarali.

    Pozdrav
     
  17. Pinky

    Pinky Aktivista

    Kako bezuspjesno :? :shock:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma vjerovatno ga još malo pasta drži, pa ga treba malo okretat na mjestu da popusti... naravno prije toga treba skinuti one capice sa pozadine graf kaj drže kuler na gpu.
     
  19. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    pa stani malo ti meni govoris da odvojim cijeli blok hladnjaka. JA samo pokusavam da skinem sa gornje strane da dodjem do kulera i da skinem onu naljepnicu i da nakapam ulja ali nikako ne ide sarafi su previse mali. A ono sto je zaljeplejno neznam ako skinem moze li se ponovo zaljepiti.

    Pozdrav
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    pa koristi manji šarafciger :D

    to se ni ne treba ljepit, stavi bolju pastu ako imaš doma (ili za posudit od nekog)... sloj paste treba bit ultra tanak, ali ipak pokrivat cijelu površinu gpu-a. ak nemaš nikakvu pastu, nemoj skidat blok nego samo odšarafi vent.