pommmmmmooooocccccccc

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pentium4-athlonxp, Oct 26, 2003.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Imam pastu al na netu sam nasao da je ta pasta kinesko smece te da je netreba stavljati ali ipak meni stoji ismeđu cpu-a i hladnjaka pa mi temp ide ide i 60+. Mislim da bih samo zeznuo kad bih ovu pastu stavio. No sad pitanje na grafickoj ima onaj pin za prikljucivanje ventilatora od graficke smijem li ja na taj pin ukljuciti ventilator od cpu-a nebi trebalo biti problema sta mislite.

    Evo sad ne zuji naprotiv normalno radi al kad sam ga tek upalio jojojoj.

    Pozdrav
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    nemoj tu pastu onda koristit.

    vjerovatno neće bit problema sa jačim ventom.
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    E raja i ja sam jutros otvarao kuciste i izvadio graficku.
    Kada sam je izvadio sva je bila u prasnini ma sav cooler je bio prasnjav.
    To sam ocistio i skinuo naljepnicu sa onog kruga u sredini ali nije "supalj"!
    pa sam ga opet zalijepio.
    Onda sam odvrnuo ona 3 šarafa i podmazao nekim uljem sto sam nasao ali isti problem ! OPet se cuje , brunda...
    A kada udrim u centralnu nogom malo se smanji pa onda koju sekundu pa prestane da brunda.

    Kako da rastavim onaj ""COOLER"" i da ga fino mogu podmazati.
    :?: :eek:
     
  4. Xan

    Xan Aktivista

    kak ste svi zbunjeni... osim syssa
    pa sta tu imate kemijat, samo odšarafite ventilator i ako hoćete skinut heatsink samo sa suprotne strane odkvačite one pipce što ga drže...

    ostalo sve je syss objasnio jedno 10 puta :!:
     
  5. n1dal

    n1dal Aktivista

    LOL !

    > Ja sam svoj sutao dok nije slusao i da kazem "isti" potpuo isti problem je naisao i na mene ; ali prije nekih par mjeseci ; ...i ja otvorio ocistio sve kao sto ste bas neveli i kraj problema :arrow: :wink: :wink: :wink:

    Sretno svima ,
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    E stvarno nidale da li ti tako sve ide od ruke:

    1. ja otvorio ocistio sve kao sto ste bas neveli i kraj problema
    i slicno !

    E stvarno si ti "OPAK" :wink:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    dobro kažeš... nema novih postova dok ventilatori ne budu tihi! otvorili smo temu od 20-ak poruka o podmazivanju ventilatora... velemajstori:)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    nemam više snage stari moj... :(

    ovako... skini plastični dio hladnjaka (ventilator himself) kako god znaš... čuo sam da se gurne mali šarafciger između lopatica i skine 3 šarafa. aluminijski dio ne moraš skidat (najvjerovatnije... zapravo pogledaj kako to sve izgleda, pa zaključi).
    cilj vježbe je da kad skineš vent sa njegove donje strane, znači one koja "gleda" na površinu gpu-a ulje mora doći u sredinu venta, e sad da li je ona ispod neke naljepnice (kao kod mene) ili je otvorena, ne znam! ali ako ima malu rupu u sredini, tu ide ulje!!! više ne pričam o ovome :D
     
  9. Xan

    Xan Aktivista

    ovo je fakat smeh :D :D :D :lol: :lol: :lol:

    pa daj se malo snađite... nema za sve stvari u životu upute, nešto mora čovjek i sam skužit... :idea: :!: