Pomoc oko maticne

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GodLike, Oct 9, 2009.

  1. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Upravo to danas uspio dogovoriti. Ne ide mi se na rizik. :)
     
  2. elnur

    elnur Novi član

    Evo da ne otvaram novu temu! Imam pitanje!

    Moze li se na ovu maticnu Gigabyte M61PME-S2 AM2+ ubaciti grafa HD 4870! Hvala unaprijed! :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    Može.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Samo obrati paznju na napojnu jedinicu, barem 450W od nekog jaceg branda.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    može li na GA-P43-ES3G raditi 2x1gb kingston+2x2g neki dr. brand sve na 800mhz? ploča ima 4 utora za ram i prima max 16gb ram ali mi strah da nema limit na ram double sided i single sided ako znate na šta mislim. šta mislite o ovoj ploči (120KM nova), može li se manuelno podizati voltaža procesora?
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa nemoguce da niko ne zna u vezi ram-a? hocu na postojecih 2x1gb kingston ubaciti za pocetak jos jedan modul od 2gb isto kingston 800mhz (DC nebitan). poucen prijasnjim losim iskustvima radije bih da pitam nego da bacam pare dzaba pa da prodajem budzasto. čitao sam pdf manual al nisam baš skontao :?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    da nepravim temu opet samo da pitam one koji se u to bas razumiju
    maticna gigabyte x58 ud7
    neka dva lika pricaju da kad stavis 6gb rama
    da maticna koristi 2 gb tako da prakticki imas samo 4 gb na raspolaganju pa je li to moguce sta mislite
    jednom sam se zezno oko maticne pa ne bih opet
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Nije.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    ok hvala puno
     
  10. GW

    GW Moderator

    Ne mogu 100% tvrditi da će raditi jer nisam probao tu ploču sa tim ram-om, ali se generalno može se reći da će raditi jer chipset podržava takav raspored + drugi su radili slične kombinacije i ferceralo je.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    hvala na odgovoru. samo me interesovalo da matična kojim slučajem po defaultu radi limitiranog chipseta ne podržaje ovu kombinaciju a svjestan sam da postoji šansa da možda neće raditi ali to je već mnogo manji rizik.
     
  12. meaaa

    meaaa Guest

    Sto se tiče ove ploce MB GIGABYTE GA-P43-ES3G ploča je super i nećes pogriješiti sa odabirom iste,s tim sto je i prednost sto nije puno para ovu ploču možes kupiti u DIDAKTI oni je imaju i kosta oko 150 :wink:
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kupljena davno, plaćena 120KM, nova+garancija. mogu reći za te pare nema bolje ploče sigurno.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    ljudi maticna gigabyte x58a ud7
    pa dobicu je za nekoliko dana
    e sad memorija koju planiram kupiti nije na listi oficijalno rijec je o g skill 6gb paket iz geneleca
    sta mislite hoce li biti problema
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno nece biti problema, no s druge strane samo je jedan nacin da saznas bez da se potrefi bas da neko ima tu plocu i memoriju :)
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    problem je što su vendor liste za ram memoriju outdated jer stalno izlaze novi moduli dok vendor lista ostaje ista.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    g skill moduli u tuzli su iz 2008 1600mhz
    provjeri cu jos malo
    ak nista ne nadjem gleda cu g skill trident koji je oficijalno podrzan
    usput hvala na pomoci
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    pozdrav
    ne znam gdje da se smjestim pa cu ovde
    naime imam maticnu gigabyte x58a ud7 sa i7 920 i 3 tri channel g skill 1600mhz 6gb
    problem je sto nekad prikazuje i bios i sistem napr 6gb(4gb Usable) ili 6gb (2gb usable.
    ostatak specifikacija su ati radeon hd 5970 2x seagte 500gb ak nesto znaci i bfg es 800 napojna ak nesto znaci.
    molim vas ak znate pomagajte jer nebih da ovaj komp propadne
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Joj propade ti komp :D Koji ti je os? Je li 64-bitni?
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    jest 64 bitni win7 ultimate
    nego citao sam na netu da su gigabyte ploce osjetljive na pritisak ak je kuler za proc prejako pritisnut.sta mislis moze li biti to
    sad mi trenutno prepoznaje 6gb
    i kad mi prepozna manje u biosu za modul koji ne prepozna nepisu latencije