Pomoć pri kupovini laptopa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NenaX, Mar 31, 2007.

  1. NenaX

    NenaX Novi član

    Pozdrav svima,

    Poprilično hitna molba za pomoć (odgađajući našla sam se u situaciji da u ponedjeljak moram imati laptop, a totalno sam nespremna za kupovinu istog). U osnovi sam planirala dati negdje do 1800KM. Ono što mi je bitno je da 3ds max 9 može raditi relativno bez problema (bez kompleksnog rendiranja, naravno) i da ima wireless. Bila bih veoma zahvalna na bilo kakvim preporukama (za radnje u Sarajevu, jer ga zaista moram kupiti odmah).

    Hvala unaprijed
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nadjes toshibu sa x200 grafom i celeron 430 procesorom,nabacis jednu plocicu od 1gb ddr i to je to ...
     
  3. shock

    shock Aktivista

  4. NenaX

    NenaX Novi član

    Hvala puno - ovo je zaista informativan članak. U svakom slučaju nema mi druge nego po radnjama danas... Sada bar imam neku osnovu... :)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    samo gledaj intela šta god kupila... zaboravi na amd.
     
  6. NenaX

    NenaX Novi član

    Evo suzih izbor na 3 (morala sam ipak odgoditi kupovinu za sutra), pa ako se neko slučajno nađe na forumu u narednih 12h da može podijeliti iskustva o bilo kojem od ovih modela, bila bih jako zahvalna.

    Toshiba Satellite L30-134
    ASUS NOTEBOOK A6M A6M-Q074
    HP Compaq nx6325

    (ili ako neko može predložiti nešto drugo do 2000-2100KM)

    Hvala unaprijed
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni ce cini da je asus najbolji ovdje... toshiba je celeron sto me odbija u startu a vjerovatno je skupa.. hp ima samo 512MB ddr-a tako da je asus izgleda najbolja opcija...
     
  8. Esh

    Esh HWB

    razmisli o fujitsu-siemens modelima.. nije najbolja kvaliteta izrade, ali do 2000 mozes dobiti intel core 2 duo i gigu rama.. provjeri http://www.ue.ba
     
  9. NenaX

    NenaX Novi član

    Prije svega, hvala na savjetima!

    E sad, Toshiba je još i najjeftinija - 1429KM, s tim da bih dodala jos 512MB RAM-a pa bi došlo na 1600.
    ASUS je 2020KM, a HP 2198KM (ima gigu RAM-a, barem po ovim specifikacijama).
    U osnovi mi nije bitno kako izgleda, samo da dobro radi. Razmatrala sam i FujitsuSiemens AMILO Pro V3515, ali me je odbilo to što je video karta integrisana. Mada bih mogla još jednom pogledati po netu šta kažu korisnici...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma asus je tak-tak... slobodno zaobiđi. po meni je puno bolji izbor hp ili toshiba.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    iskreno novi celeroni nisu nista manje sporiji od pentium m procesora,istina razlika postoji ali je zanemarljiva.

    ako ti treba za rendanja nekih zestokih audio video aplikacija idi na core2duo varijantu a za prosjecno korstienje i celeron ce biti dobar
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Celeronima fali stednja energije, ne sjecam se tocno kako se to zove. Zato ce samo bit manja autonomija u odnosu na centrino...
     
  13. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Toshiba po mom misljenju
     
  14. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član

    neznam al moras napravit kompromis izmedju autonomije i komponenti
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedno od pravila foruma je da se ne dizu stare teme. :wink: