Pomoc u vezi Speedstream 4100 adsl modem-a

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Stihoklepac, May 13, 2008.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  2. GW

    GW Moderator

    Probaj i 192.168.0.1
    Ako ne bude ovo moglo onda je modem gotov. Ili je zaključan.Kupi novi. Linksys, netgear. Gdje? Ne znam. Potraži.
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Stihy jesi uspio?
    Meni nikad nije proradila ni jedna koju je naveo Stihy a ni ova od GW. Modem inače sasvim uredno radi i nemam pojma šta bi ja tu konfiguris'o al' me interesovalo nekad da malo pročačkam i nisam nikad uspio.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Modem je zakljucan od strane smechara iz siemensa ... pardon takve je narucio telecom.
    Dolaze defaultno bridge-vani i ako hoces bilo sta radit kupi router.

    Usput isti je na prodaju za 40km ko hoce
     
  5. GW

    GW Moderator

    Čini mi se da su i oni Paradigm modemi zaključani. Ako si mislio umrežiti 2 ili više računara na to čudo probaj sa bridge modom i napravi konekcije na računarima dial-up style.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Znaci ni na netu nema nikakvih solucija da se to razbije? Nisam se susretao s ovom serijom, ali mi to zvuci nekako nevjerovatno.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    paradigm modem mozes 'podesavati' ali nemoguce je napraviti vishe od jedne bridge-ovane konekcije.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Evo i ja se vec preko godinu dana bavim ovim modemom. Kako je Stihy otvorio thread, odlucio sam se opet ozbiljnije pozabaviti. Nakon visesatnog googlanja, nasao sam.
    Modemu se moze pristupiti preko http://192.168.1.1/, ali iz nekog glupog razloga IP adresa racunara sa kojeg pristupas, mora biti unutar 192.168.1.x. :)
     
  9. R4ST4

    R4ST4 Novi član

    Gdje i kako se podesava ip adresa racunara?
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ako mislis na IP adresu u LAN-u, desni klik na ikonu konekcije > properties > pa kliknes na Internet Protocol Version 4 > pa kliknes na properties dugme, i izbacit ce ti prozor da mozes nastimati IP adresu. Ako mislis na IP adresu na internetu, nju ti dodjeljuje tvoj ISP.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    probao sam ljudi sve... ovaj je zakljucan
    kako sam cuo od jednog kolege iz telecom-a vecina b-annex modema je zakljucana
     
  12. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Da li je neko uspio pristupiti, probao sam http://192.168.1.1/ ali ni to nece ? Jaran ima isti router i on moze pristupiti preko ove adrese ...
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa jesi li procitao ovo sto sam gore pisao - IP adresa sa koje pristupas mora biti unutar 192.168.1.x, jesi li probao? Meni samo tako moze.
     
  14. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    A kako cu podesiti tu ip sa koje pristupam da mi bude 192.168.1.x ?
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne .x nego npr. 192.168.1.5. To "x" samo oznacava opseg od 192.168.1.0 - 192.168.1.255.
     
  16. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ma znam to nego kako cu je stavit uopste "pa kliknes na Internet Protocol Version 4 " - ovog mi nema uopste
    Mozda mislis ono na local area pa tamo properties na tcp/IP ?
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Trebas uci u properties LAN-a, ne Bihnet konekcije.
    Zasto uopce zelis pristupiti modemu ako ne znas te osnovne stvari?
     
  18. mahalas

    mahalas Novi član

    Da, trebas otici u properties od Internet Protocol(TCP/IP), i tamo manuelno dodati IP adresu.
     
  19. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Pa procitaj sta sam napisao local area tj. lan, nigdje nisam rekao da sam ulazio u properties bihnet konekcije :S
    Podesio sam ja tu adresu 192.168.1.3 u lan propertiesu al sam mislio da se ima jos negdje promijenit jer si napisao internet protocol a kod mene ne pise tako... Hocu da forwardujem neki port pa mi zato treba...


    Da tako sam i uradio ali ne radi opet
     
  20. mahalas

    mahalas Novi član

    Posto nemam iskustva sa ovim modemom, jedino sto bih ti mogao skrenuti paznju na to da li si postavio pravilnu subnet mask i dafault gateway u properties-ima TCP/IP-a protokola.