1. JVC

    JVC Overclocker

    Mijenjam plocu, proc, i ram, sada se lomim izmedju Intel i7 7700k i AMD ZEN 7 1700/1700x, sta bi vi preporuculi.
    Napomena, igre me nezanimaju ni pod razno, iskljucivo obrada videa, FullHD i 4k, i ostalo, sve sem igara.
    Hvala.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne pratim vec zadugo bencheve ali 7700K je brzi u igrama dok je 1700 overall brzi pogotovo to sto tebi treba content creation tj. AV obrada jer ima vise jezgri/threadova. Kontaj da ce ti AMD biti vise tzv. future proof a i vremenom ce i u igrama biti brzi iako vec sad koliko se sjecam bencheva sa 7700K malte ne i nivou. Obavezno 3200MHz memoriju (razlika u cijeni nije velika), ne sporiju, plocu nemam pojma b350 bi ja uzeo, 1700x ti je sitno brzi u odnosu na 1700 i ima vise prostora za OC ako neces overclock onda 1700, b350 plocu i 3200MHz ram i ozezi. Kontaj da ako ces oc neki ozbiljni dosta se tesko hlade na zraku.
     
    Last edited: Sep 30, 2017
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Hvala na savjetu, i ja mislim d ase amd vise isplati pogotovo jer ce duze vrijeme gurati am4 nego intel svoje sockete, 1700 je malo jeftiniji od 1700x ali ima dosta manju potrosnju, u turbo modu ide isto visoko, mislim da nevrijedi uzimati 1700x pogotovo radi velike razlike u potrosnji, samim time grijanju, ma skontat cu nesto, ali definitivno me igre ne zanimaju, to nepamtim kada sam nesto odigrao.
    pozz
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Ma cak i da planiras nesto igrati,1700 ne posustaje toliko iza 7700k.A kada je u pitanju rendering,video editing itd...onda 1700 razbije 7700k ko bebu.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    U fening me isto kosta zen 1700, ploca, graficka (socijalna sa ddr5) ram, i ploca kao i7 7700k, ploca, i ram.
    zato sam se zadevero, hahaha
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Imam dvije ponude i7 7700k i zen 7 1700 razlika u 50km (skuplji amd) fakat sam na muci, sta kupiti.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih isao na zen, ako planiras OC onda intel.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Ma idem na zen, i on se da klokati, ali to mi nepada napamet, pogotovo sto necu kupovati graficku uz intela jer mi nije za igre, a nema logike kupiti 7700k i koristiti integrisanu grafiku,
    jebi ga skontat cu u ovih par dana, i naruciti. Poslusao sam, i sugestiju za ram pa je g.skill 3200MHz.
    hvala svima na sugestijama.
     
    Last edited: Oct 1, 2017
  9. lolak

    lolak Aktivista

    Nabaci par fotki na forum kad budes sklapao novu konfu.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Nije problem, imam ja haf 932, ssd crucial mx-300 i sl. ali slikat cu sa strane d ase vide one silne led diode po ploci, i cooleru.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Upravo potvrdio narudbu, jedan lik nudio 50km jeftinije ali losa memorija, i treba cekati 7 dana, drugi skuplji 50km, ali g.skill 3200MHz memorija, i ima sve na lageru odmah
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    7700K je poznat po visokim temperaturama, mada Intel kaže da to nije problem kao ni nagli skokovi u temperaturi (7700K temperature spikes, pun google toga), i sa pojavom Zen procesora odluka je jasna.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Stiglo, radi odlicno sad za sad, jedino mezeala memorija nece preko 2133MHZ pa ga hebi, tek ond avidim d aje cl15, stavim na cl16 ide 3000Mhz glatko
    Prvi test kompletan blu ray u mkv 4gb 18minuta vinCoder koristi sve jezgre, temperatura 65 stepeni 100% sve jezgre, skroz ok.
     
    Last edited: Oct 3, 2017
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ko nije to nikad kodirao kao ja taj mu podatak ne znaci nista. :) Koliko je trajao taj proces sa starim kompom?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Sa i3 malo vise od sata, sa i5 45minuta a sa ovim 18, eto otprilike tako, isti film cisto testa radi, temperatura ok.
     
    dino73n likes this.