Popravka misa

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Nov 10, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo ne očekuj ispod 2 mjeseca minimalno da ti to stigne.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zavisi kako se potrefi da im idu paketi jer vjerovatno salju mjesecno, ili sa jos vecim razmacima, po regionima. Meni se par puta desilo da stigne za 7 dana.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mene je pomalo poceo da zeza lijevi klik tj registruje ga kao double click..

    Interesuje me gdje ima ovih mikroprekidaca kupiti u Sa,valjda su kao i ovi na linku mislim velicinom,prikljucak?

    Otvarao sam mos nedavno ali ne pogledah kakvi su MP..
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo ja čekam paket da mi stigne, ima sigurno preko 2 mjeseca kako čekam.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja sam čekao toliko neke stvari dok su neke stigle za 7-10 dana
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako si rastavio MP ? Ne mogu da nadjem review kako se radi niti sam nasao nacin da ga rastavim. Inace isti problemi, registruje dupli klik.. kada ga drzim gubi kontakt i slicno.
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

    Jednostavno je rastaviti, imaju samo sinte zakačke, zabodi mali šrafcoger u šavove i rastavljaj. Problem je sastavit, hhh.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Daj nadji sliku pa zaokruzi. Ja vidim kao velike zakacke sa lijeve i desne strane ali ne idu nigdje.
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

  10. dmr

    dmr Veteran foruma

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha.. ok, probam pa javim.

    dmr - Ovaj je kao gore sa slike.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo odigrao jedno pola partije na BF3 gdje je nišan desni klik ali nastimao da nisani kada cuvam a ne kada kliknem. Ide odlicno a samo malo provtio papirom izmedju kontakata. Isti je mislim problem kao i sa dodatnim tipkama ali su one drugacije i pristupacije ali se vremenom jednako zaprljaju pa sam ih X puta cistio.

    Hvala Nindža.. nije isti slucaj kao sa slike ali jeste slicno. To sto kazes da je problem kada se vraca.. samo onaj bijeli jezicak vratis u onaj poklopac, okrenes ga naopaku a tokodjer i mis i naopacke uklopis da jezicak ne ispadne.

    Znaci samo se sa strane zadigne i to je to:

    [​IMG]
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Lako je zatvoriti kućište, ali je teško namjestiti onaj limić na mjesto nakon što se popravi.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    E limić nisam rastavljao. Bilo mi mrsko a samo papirom provrtio ispod da vidim je li to to. kada opet zezne mozda i rastavim mada mislim nema potrebe.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo sam popravljao mikro prekidac za lijevi klik..

    Otvorio sam ga sa iglom,i onda nisam limic dirao (koji je zakacen za MP te ne ispada) vez malo (djelic mimimetra) zadigao onaj metalni kontakt sa MP-a sa kojim limic pravi kontakt i tako smanjio razmak izmedju njih..

    Evo testiram mis i izgleda super sto se tice mikro prekidaca,nema double klika niti gubljenja kontakta prilikom dgrag-a objekata na desktopu.. :p

    BTW moj mis koristi 916C mikroprekidac za lijevi/desni klik..
     
  16. Sowa

    Sowa Novi član

    Otvarao sam svoj G5 jer mi scroll nije bas radio kako treba, izvadio kilu nekakve prljavstine. :mrgreen: Uglavnom ovi glideri su mi se malo ishabali sada, moze li se to kupiti ili da saljem mail kao sto je neko stavio na prethodnoj strani?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    5 Eur na ebayu kostaju,stignu iz Britanije za 5 dana. il se peglaj sa Logitechom

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk