potrebna pomoc oko konfiguracije...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by neko, Mar 2, 2008.

  1. neko

    neko Aktivista

    pozdrav svima,

    potrebna mi je pomoc, namjeravam sastaviti konfiguraciju proc.+MB+HDD+graf.+RAM+kuciste za nekih 900 KM

    licno sam sastavio ovu (ja imam "knap" 900KM)...
    konf. je:
    AMD ATHLON 64 X2 5000+BOX DUAL CORE Sck.AM2
    MB ASUS M2N32 WS Professional Sck.AM2 ( u maticne se bas ne razumijem, tako da sam 70% napravio gresku)
    HDD 250GB WD SATA-300 16MB (s tim da je meni potrebno max 200GB,moze i do 160)
    XFX 8500GT 512MB (ne zelim igracu konf. ali ne bih ni neku preslabu graf.)
    SUPERTALENT DDR2 800 1GB OC EDITION x 2(za pocetak dosta dvije gige)
    IN-WIN EAR002 430W (izgled nije vazan,boja po mogucnosti crna)
    u Plusu ovo izadje oko 1000, mozda malo vise, a ja, nakon sto prodam stari komp bi trebao imati nekih 850-900 KM...takodje znam da ima onih strucnijih koje bih zamolio da mi kazu misljenje i o ovom i o svojim prijedlozima...
    hvala.

    (molim moderatore da ne brisu temu...ako sam nesto pogrijesio, recite i ispravicu)
     
  2. WERTHER

    WERTHER Novi član

    Pa uzmi neku drugu plocu , ova ti je 363KM , sto je ja mislim previse.Moja ti je prepruka Abit KN9 Ultra.
     
  3. neko

    neko Aktivista

    heh...ja sam se preracunao...sa onom maticnom izadje 1200KM...a sa ovom 1000KM...heh...gledao sam milion nekih opcija pa sam vjerovatno tu napravio pogresku...
    izbacicu onu maticnu...samo me interesuje ima li neko iskustva s ovom ABIT KN9-ULTRA?
     
  4. WERTHER

    WERTHER Novi član

    Ja je imam , zato sam je i preporucio.Nisam imao nikakvih problema sa njom , tako da je toplo preporucujem
     
  5. neko

    neko Aktivista

    dobro...onda definitivno uzimam ABIT KN9-ULTRA, ako ima jos nekih prijedloga dobro dosli su...

    reci mi molim te, XFX 8500GT 512MB da li valja ista??? (170 KM je)
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    pa i nije nesto ,ali ako se neces igrati previse dovoljna(starije igre ce ici bez problema) ,dok za novije treba kartica ranga 8880gt pa nadalje
     
  7. neko

    neko Aktivista

    ja imam prahistorijsku 9600pro i jos uvijek sam zadovoljan...pa eto skontaj i sam;D
    (COD4 mi je pokrenuo bez problema...)
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Graficka 8600gt ti je toliko para, radije ustedi 30 km i uzmi sa 256 mb, RAM uzmi obicnu "Rigid" seriju nemoj taj OC.
     
  9. neko

    neko Aktivista

    ram me izadje 100KM kako god...a u cemu je razlika izmedju "Rigid" i "oc"

    valja li ova opcija
    DDR II 2GB 800MHz KINGMAX 98,00 KM
    (izvor Plus.ba)

    a nisam shvatio ovo s grafickom, sta si mislio reci;D
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    ASUS P5B SE, Intel965 775 4xDDR2-800 PCIeX +SB+GLAN - 159,12 KM
    CPU INTEL DualCore E2160 1.8 GHz 1MB, 800FSB, LGA775, BOX - 129,87 KM
    DDR II 1 GB, DDR2-800 takeMS - 40,95 KM
    HDD 160 GB, HITACHI, 8MB, 7200, SATA2 - 91,26 KM
    DVD RW Pioneer DVR-115D-BK 20X bulk black - 54,99 KM
    ASUS PCIeX EAH3850/G/HTDI/512M TV DVI - 390,78
    Kućište FRONTIER RA11A-BK/BK Crno 400W - 53,82
    Napojna jedinica ATX PowerLine 530W retail PCIeX 120mmF 19dB - 73,71

    UKUPNO : 989KM SA URAČUNATIM PDV-om

    Cijene su iz Geneleca. Kasnije kad još uštediš kupi više memorije (još jedan GB), i ako napojna bude zezala uzmi drugu.
    Znači, nema periferije (tastatura, miš i zvučnici).
    Grafička je jaka, ali matična i CPU su nešto stariji. Probaj naći jeftinu P35 ploču ;)
     
  11. GW

    GW Moderator

    Evo jedna konfiguracija za 900 km (tj. samo one komponente koje si tražio):
    • ploča abit ip35-e 197 km Plus
    • procesor pentium e2180 151 km UE
    • memorija supertalent ddr2 800 1gb S-RIGID x2 80 km Barico
    • grafika radeon 3650 512 mb scs3 168 km UE
    • hdd wd 320gb 16mb sata2 150 km Barico
    • kućište chieftec sg-01b 83 km Plus
    • napojna chieftec gps-400aa 400W 93 km Plus

    Total 922 km. Malo sam prebacio ali mislim da vrijedi.
    Nisi naveo da ti treba dvdrw, floppy, tastatura, miš pa ih nisam stavljao. Pozdrav.

    Edit:
    Mobster, ti si stavio 3850 na fuš napojnu što nije baš pametno. A i čovjek kaže da mu igranje nije baš bitno.
     
  12. neko

    neko Aktivista

    hmm...radije bih amd...
    a ja sam u sarajevu...ako odem do tz po to...goriva mi ode petobanka..ili dok mi oni dostave...ako nesto ne bude radilo ne isplati mi se reklamirati;D
    ali hvala na ponudi i ulozenom trudu...a na kraju krajeva opet nisam rijesio problem jer treba opet nesto dokupljivati a to se ne isplati...
    tekst upucen za konfu "mobster_1930"...da ne bi doslo do zabune...
     
  13. GW

    GW Moderator

    Hajde fino reci šta ti misliš raditi sa tim računarom.
    I nisi trebao ovo staviti u oglase.
     
  14. neko

    neko Aktivista

    vecinom sam na netu...
    upisujem FIT ove godine..tako da ne znam sta me sve ocekuje na tom polju...
    a trece, uspio sam skupiti pare sad i ne vjerujem da cu opet moci dokupljivati dijelove...tako je kad jos ovisis o roditeljima...
    ja svaki prijedlog razmatram i trazim po netu rezultate svega toga...
    i takodje ne igram igre nesto pretjerano ali ne bi bilo lose da se nekad mogu zabaviti nekom igrom ne mora biti high res. ili sl.

    i radije bih amd uzeo..imam vise povjerenja isto kao bosanci u golfa dvicu...shvatate...

    pa eto molim onda moderatore da prebace temu tamo gdje joj je mjesto...izvinjavam se..
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mi gotovo svi imamo vece povjerenje u Intela , a svi smo gotovo Bosanci :smt003
     
  16. neko

    neko Aktivista

    nisi mi rekao nista korisno...gotovo svi nisu svi...;D
     
  17. GW

    GW Moderator

    Nije to stvar povjerenja. Stvaj je u tome da je trenutno intel bolji od amd-a i stvarno si glup ako kupiš amd pc osim ako ne govoriš o low-end konfi. Ja opet nisam skontao šta tebi treba. Cijeli računar ili samo ove komponente što si nabrojao u prvom postu. Ako ti trebaju samo ove komponente, onda ti je onaj moj prijedlog taman za tebe.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Lakse malo s rijecima. I sto bi bio glup? Jedina razlika kad sve uokvirimo, je to sto se intel bolje clocka. Ako nece clockati, za iste pare moze dobiti bolji procesor i plocu ako ide na amd.
     
  19. GW

    GW Moderator

    Pa dobro, možda sam malo pretjerao.Sorry.
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    TAKO JE :D

    Sto ne bi sve uzeo u UE

    ECS A780GM-A (1.0) AM2+, Chipset AMD 780G 149,00 KM
    i neki 4800+ X2 ostatak konfe sto je GW naveo

    PS. Stvarno teske rijeci GW, na defaultu ce bilo koji AMD sasvim dobro obavljati posao.
    Haman ce se ovaj forum pretvorit u Intel snobove :roll:

    EDIT: odgovori ti prije mene