potrebna pomoc oko konfiguracije...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by neko, Mar 2, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zar je toliko tesko dati jednom 150-200KM pa miran par godina.

    Pa kad se sjetim MS Industrial napojnih koje su rikavale periodicno svakih pol godine..
    Jednom uzeo Hiperovu napojnu i evo vec godinama miran...nikakvih mogcuih problema, a kompjuter radi 24/7.
     
  2. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    ASUS Probe je za LOL, slazem se. I ja sam mu se smijao dok sam imao ASUS plocu. Kroz nekoliko sedmica Blue Screen... Oni koji su ga vidjali znaju dobro kako je prijatan i kako je za LOL kad ti se iz winampa restarta komp. Tih dana je pao Chieftec i kraj price.

    @Looney: Slazem se da je Chieftec odlican i kako ti rece "overkill". I sam imam 450-ku ima godina i po. K'o singerica :) A i za Avatar sam se malo igrao u tom fazonu. Powerline 650 je 125 KM. Nije to bas ni jeftino brate za jednu "cunga-lunga" napojnu. Jos kad ima "samo" po 25 A na +12 V railovima. I otkad cunga-lunga napojne imaju 2 godine garanciju :?

    OK necemo vise. Vrijeme ce pokazati svoje. Zao mi je samo sto odvracate ljude, a ne znate nista o proizvodu.
     
  3. GW

    GW Moderator

    A ko si to ti da kažeš da powerline valja? Je si li ih testirao stotine ili hiljade? Ili si možda imao 1 i na osnovu toga ih preporučuješ? Ili možda radiš u genelecu? :lol:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OMG, kakvo je ovo prepucavanje... :D

    Chieftec je provjereno napajanje. Ni najtise, ni najkvalitetnije, ni najjace ni najjeftinije. Ali je neki minimum koji se mora imati. Snaga napajanja? Danas totalno nebitna stavka, jer ce bilo koje brand napajanje sa 450W tjerat maltene bilo koju "normalnu" konfiguraciju, pa cak i SLI/CF, osim ako se radi o dvije 2900XT ili 2x8800GTX.

    Powerline? OMG, za to napajanje se ne zna ni tko ga pravi. Radije bih si LC Power uzeo. 650W za 125KM? Kewl, samo sto to napajanje niti ima 650W (osim, eventualno, u laboratorijskim uvjetima), niti ces ga ikad moc opteretit sa tih 650W, jer je za to potreban Skulltrail (dva quad-a) i 2x8800GTX u SLI-u. ;)

    Ono sto hocu da objasnim da pljuvanje po Powerline-u nije bez razloga.
     
  5. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    Ne radim u genelecu. I ko je to jos testirao 100 napojnih jedinica. Mozda neko ko je godinama u nekom jakom servisu..
    I ne hvalim ja toliko Powerline, samo kazem da nije lose napajanje
    Kad smo kod tog broja Wati... Bas i one OCZ i Cooler Master "disco lampe" od 1200 W mogu nagurati i na 800 W. Price za malu djecu. Hej 1.2 kW :) . Ko motor od brente u "Konjuh" tvornici mamjestaja :)
    Evo jaran Stivie je rekao da nije pljuvanje po Powerline-u bez razloga. To na ovom forumu znaci da treba da nastavite pljuvati :D :D
    On je BTW jedan od onih sto su pohvalili Antec EarthWatts 500 (iako samo njegovo misljenje nije prevagnulo) pa je covjek koji ju je uzeo u namjeri da uskoro mijenja napojnu jer ga i bez glupog Asus Probe poprilicno (da prostite) handri
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    evo ja sam ih testirao preko 100, par njih su mi explodirala u rukama, par u lice i tako to... jeftina napajanja u pravilu povlače puno stvari za sobom, dok skuplja ne i u tome je cijela poanta (naravno + deklarirana snaga). da ti sad ne pričam što seasonic sve može preživjeti i dalje (makar) bootat komp.

    čuj m2n je manja pa povlači manje od p5k :D :D
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Misli "fizicki" :D
    Kada vec znas koristiti duplo v,koristi i duplo t.Watt je jedinica za snagu(P).
    Opet ima tri vrste snage; aktivna,prividna i reaktivna.Ovdje se prica o aktivnoj.Simbol: W :D .
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro je pa si obrisao ono sto si izvalio za Džul. :D
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    U sekundi. Osnove elektrotehnike.Koliko sam samo patio u srednjoj zbog njih :lol:
    Ovdje se radi o W=VxA.
     
  10. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    kad sam rekao "godinama radi u servisu" na syss-a sam i mislio :)
    Bila je M2V, a ne M2N. slicne su velicinom i onim sto nude, mada nekako ne volim VIA chipsete...
    Aha u pravu ste veca je P5K "fizicki" i za 100-tinjak maraka :D
    Watt se pise sa 2 T, razumijemo se i znamo da je za snagu, ako sam dje ispustio jedno T ne znaci da sam otiso na napon niti na jacinu struje.
    Uh dje daleko odosmo, a ne znamo kako je covjek potrosio 900 KM i je li kupio ono sto je mislio :?:
     
  11. neko

    neko Aktivista

    momci komp je lego:D

    amd 5200+
    abit an52 am2
    ddr 800 2 gige
    hdd 250 16mb
    napojna chieftech gps-400aa 400W atx2
    kuciste chieftec sg-01b
    gf8600gt

    ajde molim vas za misljenje pogotovo oko maticne...hvala
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    To ce syss :D
    Ma sve ok ako je sve izaslo u okviru onog budžeta sa prvog posta. Dobro je vidjeti i neku AMD platformu.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    neam pojma o ovoj ništa... generalno amd ne pratim.
     
  14. neko

    neko Aktivista

    kupljeno je sve u plusu i izaslo je 1050 KM...mislim da plus vise nije tako jeftin ili mi se cini...trenutno sam u net klubu pa nemam vremena da pisem detalje...pozz svima
     
  15. GW

    GW Moderator

    Nedavno sam sastavio identičnu konfiguraciju (samo je procesor bio 4200+) i eno je zadovoljno prede. Ne bi trebalo biti nikakvih problema. Šta reći osim uživaj. :)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    hairli da bude i da tu 8600GT zamjenis za 9600GT :D
     
  17. neko

    neko Aktivista

    momci hvala vam...5200+ sam uzeo jer nije bilo onog 5000+ a za graficku cu sacekati nekih 5-6 mjeseci pa je zamjeniti...ne treba mi nista jace sad...pozz i hvala svima koji su mi pomogli...
     
  18. neko

    neko Aktivista

    e momci imam jedan problem s ovom novom masinom...na starom kompu, cim se digne sistem,konktujem se na adsl...a na ovom novom moram cekati nekih pola minute da on nesto svoje obavi i tek onda pocne s radom...pogotovo pokretanje adsl-a...
    instalirao sam TuneUp Utilities i ukinuo sve neophodne procese nakon dizanja sistema...ali ovo se opet desava...ima li iko ideju kako rijesiti problem???
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    e jak ti problem kad moras cekati citavih 30 sekundi svaki put kad podignes sistem :roll: :D
     
  20. neko

    neko Aktivista

    ma jeste...vidi digne se sistem...i onda jos dodatnih 30 sec. cekam...izvini ali nisam dao milju da bih cekao...mislim koja je logika...sa 3.0+ istog momenta mogu raditi...a sa 5.2+ moram da cekam...
    mozda tebi nije puno ali meni jeste...ali nemoj da se ubjedjujemo..ionako je previse spama na forumu..molio bih da mi odgovore samo oni koji imaju rijesenje...pozz i hvala :smt001