potrebna pomoc oko konfiguracije...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by neko, Mar 2, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na onu tvoju konfiguraciju recimo X2 4800 i M2N-Sli (ovo sli zato sto ih ima). Procesor je skuplji malo od onog sto si ti naveo, ali je ploca jeftinija.
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Evo moze li ova ploca iznad tebe :wink:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa moze, sto da ne? Ja nemam previse povjerenja u ECS, imao sam losa iskustva, ali evo kolega sulu kaze da se ne kvare, a njemu treba vjerovati.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Evo da se složimo. Dakle moja konfa AMD edition.
    Sve isto osim ploče i procesora.
    Ploča ECS A780GM-A (1.0) 149,00 km UE
    Procesor AMD 4800+ 169 km UE
    Uštedi čini mi se 31 km.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eto, ustedio 2GB stick:D
     
  6. neko

    neko Aktivista

    eh ovako to sto sam "glup" ti necu zamjeriti...clockat necu nista...ako ipak uzmem ovu 5000+ ne vidim razlog za clock kad ljudi jos uvijek koriste 3000+ (i ja )...
    hvala na postovima...ja cu sve pregledati opet po 30. put;) i valjda donijeti odluku...pozz svima...a ako ima jos opcija slobodno saljite ako zelite...
     
  7. GW

    GW Moderator

    A i ušli smo u njegovo ograničenje. :D
    922-31=891
    Dvije (ili u ovom slučaju 3) glave su pametnije od jedne, indeed.
    Mada još nije rekao da li mu treba dvdrw i floppy. U tom slučaju opet će biti potrebna revizija. :D
    edit: Reci treba li ti navedeno. :?:
     
  8. neko

    neko Aktivista

    za navedeno cu se pobrinuti...floppy mi ne treba a dvd cu nekako skontati...vazno je ovo do sad da rijesim te da prodam ovu staru kantu i to je to...hvala svima i javicu vam kad dodje machine...a vjerovatno nece prije iduceg petka...pozz
     
  9. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    Sa onom PoweLline napojnom od 530 W jedan moj prijatelj napaja ASUS HD 3870. Ostatak je Asus P5K, C2D 6550, 2 GB RAMA, 320 GB disk SATA i neki DVD RW, 2 dodatna 12 CM venta za kuciste. Nikad nije imao problema. Pregazio COD 4, Crysis....
    Stvarno nema vise smisla da pljujete po ovim napojnim, nego kome treba napojna za malo para eto mu sanse nek se namiri
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Moj buraz sa MSIndustrial 400w napojnom gura M2V, 4600+ X2, x1950GT 512MB, 2GB DDR2, 2xHDD, 1xODD, 2 venta, + par usb uređaja. Nikad nije imao problema, računar je skoro pa 24/7 uključen ALI to ne znači da je navedena napojna dobra i da mi jedno jutro kroz suze neće reći kako mu je računar izgorio.

    Stvarno više nema smisla da forsirate neke "wannabe dobre" brandove.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    dobro mozda ce mu izgoriti , ali zar se to ne moze desiti sa chieftecom takodjer?

    btw sta ako je racunar pod garancijom u nekoj firmi npr koja stavlja chunga-lunga napojne, ako sve pregori, garancija vazi zar ne?
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Sve se može desiti ALI Chieftec ne bi bio Chieftec da mu se navedeno dešava kao što se dešava Čunga-Lungama.

    A to za garanciju ti mogu odgovoriti oni koji su imali iskustva sa tim ;)
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Zavisi od firme,mada u većini slijedi svađa,prepucavanja oko instalacija u kući/stanu...
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    A oni kao znaju kakve su nekome instalacije.. :roll:
     
  15. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    dobro hajd dajite onda 300+ km za neke OCZ, Tagan, Antec... i druge sminke. To jesu zmajevi, ali puno je to za vecinu bosanskih dzepova.
    Ne vrijedi se s nekim ljudima ubjedjivati. Osim toga M2V je manja i manje trosi od P5K. Da ne govorimo o grafama. Respect za ostatak konfe. Zaboravih reci da je onaj E6550 CPU klokan sa 2,33 na 3,0 GHz sa tom PowerLine napojnom. Memorija je Kingston.
    Bas cu jaranu odnijeti ovu moju HD3850 grafu da probamo i Crossfire sa PowerLine 530W.
    Dovoljno ba kad se vidi napojna da se skonta da nije neka cunga lunga. Nisu joj zice ko kod ovih MS Industrial ili Linkworld ko iz UTP kabla. Vidi se na kablu da je dobra napojna. Jos je cini mi se tisa od moje Chieftec napojne. Onaj 20/24 pin kabal je presvucen, svi kablovi imaju pofinu duzinu...
    Nedavno sam pitao za misljenje oko one napojne iz Antec Sonata 3 kucista. Cini mi se EarthWatts 500 (tako nesto) Ima bajagi onu 80 oznaku za efikasnost i SLI je kompatibilna. Svi su ovdje rekli da je OK napojna, neki je cak i pohvalili i preporucili. Povjerovo ja ljudima, preporucio jaranu i sad ga ASUS Probe pozdravlja svaka 3-4 dana. ne valjaju 3,3 i 5 V naponi... Ne kazem da Antec ne valja :)


    Ne znam dokle vise sa tvrdoglavoscu...
    Evo i link sa datasheet-ovima
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Naravno da ne znaju,ali nema šta neće reći kako bi oni bili u pravu.Zar ne znaš da je jedino kod nas trgovac uvijek u pravu :mrgreen:
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Nema potrebe za 300+ KM kada je 550W Chieftec 139KM i da ... i on je overkill za većinu konfi koje se motaju ovdje po forumu ;)

    Sve te datasheetove sam gledao i googla.o ali ništa konkretno o tom PowerLine-u ... ko zna ... možda se u sljedećih par godina pokažu kao dobre pa ćemo onda i njih da hvalimo i preporučujemo ali sve do tada one će ostati Čunga-Lunga i end of story.
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    Ako jonnyguru kaže da PowerLine valja onda valja,dotad je u grupi nesvrstanih.
     
  19. GW

    GW Moderator

    Čuj asus probe. Što me slatko nasmija. :smt005
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    E da to sam zaboravio ... ASUS Probe je za LOL :lol: