PPoE konekcija za Win Mobile telefone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by hjasko, Dec 17, 2009.

  1. hjasko

    hjasko Novi član

    Pozdrav !

    Zna li neko da li je moguce i kako se to radi,ako je moguce,PPoE konekcija za Windows Mobile telefone / PDA ?
    Naime,imam PDA i telefon koji imaju Wireless (Win Mobile i Symbian) pa me zanima da li je moguce na istima
    podesiti PPoE konekciju kako bih mogao preko Wireless routera se konektovati na ADSL ... Znaci normalni internet
    i Free zona ...

    HJasko :mrgreen:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Mislim da ne postoji takva opcija na WM.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Router se spaja na net preko modema i pppoe-a a telefon na router preko passworda ako postoji.
     
  4. hjasko

    hjasko Novi član

    Hvala na odgovorima !

    Nazalost nema nacina na koji nisam probao preko PDA (Windows Mobile 6.1) i mobitela (Symbian S60 v3) da ostvarim komunikaciju ka internetu ali jednostavno ne ide ... nema nacina da se podese sve parametri (ili bar ja nisam pronasao iste) kako bi se ostvarila komunikacija PPoE ... Dok istovremeno kada upisem passworde i usernam u modem,bridge mode,
    sve to radi ali u tom slucaju gubim free zonu,sto bih mogao i pretrpiti ;-) ,ali u tom slucaju mi je ADSL nezasticen totalno jer moze ko god hoce razbiti wep enkripciju ili klonirati MACove ili sta vec rade ...

    Pokusavacu i dalje ovo odraditi pa ako uspijem rado cu podijeliti sa clanovima foruma jer vjerovatno ima jos mnogo korisnika koji bi to mogli iskoristiti ...


    HJasko :smt006
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa ako imas wajrles , konektuj se preko WLAN . samo ukucas pasword od mreze i uzivaj
     
  6. hjasko

    hjasko Novi član

    :mrgreen:

    Hvala na sugestiji ali u predjasnjim postovima sam naveo da to ne ide ... Znaci ADSL BiHNetov preko Wireless routera da se snjira po stanu i okolini (domet cca 50-100 metara) ali ne moze u PPoE nacinu rada (znaci kada imas mogucnost biranja izmedju Free zone i /normalnog/ interneta) jer gore navedeni operativni sistemi za mobitele/pda to ne podrzavaju ...


    HJasko
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa preko wirelessa odes u postavke routera i na username dodas @bihnet i imas FZ.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moze cak i na mom P1i :)
     
  9. hjasko

    hjasko Novi član

    Hvala svima na javljanju !

    Ali ...

    Niste shvatili bit/poentu onoga sto sam pitao ... Znaci ne zelim da u modemu/routeru budu moji podaci (username,password) zbog moguce
    zloupotrebe i slicno ... a i da ne moram svaki puta da mijenjam postavke modema/routera jer kada sam na PC-u cesto se prebacujem sa
    /normalnog/ interneta na free zonu i obratno ... Znaci zelio sam da pitam da li postoji mogucnost PPoE konekcije za win mobile/symbian
    gdje mogu da ukucam username/password prilikom konekcije na internet preko wirelessa (wireless sa pda/telefona na wireless router pa na
    modem,konkretno paradigm) pa u zavisnosti da li ukucam username bez bihnet.ba iza da idem na /normalni/ internet odnosno kada isto
    ukucam iza username da idem na free zonu ... Isto bih najvise koristio za brzinski pregled mailova,bez paljenja PC,i da bude preko fring
    softvera nonstop online na Skype,MSN i ostalim inim softverima za komunikaciju :)

    HJasko
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Moras ukucati pass i username u w ruteru :)
     
  11. hjasko

    hjasko Novi član

    Nazalost nema te opcije...da ima ne bih niti postavljao ovo pitanje... Rijec je o Sinus 154 Basic 3 W routeru ...


    HJasko
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kod svakog routera postoji password koji se zatraži pri ulasku u postavke routera.
    Ne vidim ikakvu zloupotrebu.

    Također mozes postaviti WEP, WPA, WPA2 zaštite i zaštitu po MAC adresi.
    Zaista ne vidim zašto bi nekom toliko bio važan tvoj korisnicki username i password.
     
  13. cetverooki

    cetverooki Novi član

    pozdrav

    pogledaj na xdadevelopers o ovome. zakacio sam ti fajl koji sam skinu sa xdadevelopers. meni nije radio ali nisam imao vremena da se pozabavim sa ovim. samo ukini ekstenziju zip i instaliraj.
     
  14. hjasko

    hjasko Novi član

    Hvala ti!

    Mislim da sam skinuo navedeni cab fajl ranije (ukoliko je rijec o programu na japanskom,onda je to to i nije radilo kod mene) ... U svakom slucaju probacu ga instalirati i vidjecemo da li ce raditi ...


    Hvala jos jednom


    HJasko
     
  15. hjasko

    hjasko Novi član

    Probano i ne radi :-( ... I ja sam ga ranije skinuo sa navedene stranice,odakle vec duze vrijeme skidam ROMove za PDAove,
    kojih sam vise promijenio ... Hvala jos jednom ali ne ide ... Jedino mozda da promijenim router ili ako predjem na flat
    internet onda nece biti problema :)

    Sretna nova godina svima !


    HJasko