Pregrijavanje PC

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by zdici, Oct 8, 2020.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Od juce imam iznenadno pregrijavanje racunara. Neznam sta moze biti uzrok ? Vodeno je hladjenje. Samo iz cista mira se cooleri pale na max i rade stalno full brzinom. Uradim reset PC pise da se pregrijao i nece da udje u windows. Moram ga skroz ugasiti na 10min.[​IMG]

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    jesi li gledao kad upalis pc dal radi pumpa ? Digni taj minimum duty cycle na 60% da je minimala,biti ce ti kuler necujan,a hladit ce dosta bolje nego kad je na 20%.
     
    zdici likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Daj vise podataka, koji je model vodenog?
     
  4. zdici

    zdici Aktivista

    Vodeno hladjenje Riotoro 120TI 120mm

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    Pumpa radi. Gori bijelo svjetlo u njoj. Evo danas usisao svu prasinu unutra sto je bilo i opet nabija temperaturu 86 stepeni. Kada uradim reset PC onda izbaci pregrijano nece da radi nikako. Morat cu pokusati ovo sto si mi napisao da pumpu podesim u BIOS-u

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    Ne mozes usisat, moras skinut radijator i ispuhat ga kompresorom..
    to sto gori bijelo svijetlo ne znaci da ista i radi.
     
    zdici likes this.
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    Upravo. Imao sam ja CM 120mm clc koji je imao plavi LED kao indikator za pumpu. LED radio normalno,pumpa crkla davno :D .
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li kakva app da se vidi radi li pumpa? Znam da su bili neki modeli sa losom tekucinom koja vremenom stvara talog i zacepi blok.
     
    zdici likes this.
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije preporučljivo broj obrtaja pumpe držati ispod 100%, svi proizvođači AIO sistema to navode.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja je drzim na nekih 1100rpm, a max je oko 1350rpm. Na max se cuje (al zato sto je opcenito PC tih), taman kad se malo spusti za tih 250rpm bude tiha a i dalje dobro hladi. Pretpostavljam da bi 900rpm vec bilo premalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    mozda i nije mrtva pumpa mozda je samo radila na 20% ,sto pretty much znaci da mu loop nije imao ikakav protok.
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    Pipni rukom te cijevi, ako su vrele, skini hladnjak i odradi kompresor, moras to bas dobro izduvat, znaci nikakav usisivac.. ne moze on to izvuc nema sanse. Promjeni usput i pastu i testiraj ponovo