Prenos za objesiti se !

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by abasi, Oct 19, 2003.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    eto šta alkohol radi od čovjeka... pišem 2-druga :D :D

    al ono s majkom svejedno stoji :twisted:
     
  2. nodi

    nodi Novi član

    Jedino sto bi mogo uraditi, i sto moze uspjeti je to da napravis listu (popis) raje koja bi sigurno uzela adsl ili sta god od nekog drugog provajdera ako bi vec bilo moguce. Sa tim popisom odes kod konkurenta, ili im posaljes postom. LOL ce onda napraviti preracun dali im se isplati da investiraju u naprimjer gorazdu i ko zna mozda i bude.
    To je jedini nacin da nakako ubrzate proces konkurencije buduci da nema podrske od vlade.

    Isto se desava u evropskim zemljama samo sto u evropskim zemljama vlada/drzava pomaze sa investicijama itd. samo zato sto internet pozitivno utice na razvoj drzave.
    Monopol suX !.!.! to je sigurno
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    A vi u Hrvatskoj imate Carnet.............
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    E upravu si ! probacemo i tako :wink:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    da ja sam prek carneta i to je skroz ok, al recimo za tu cijenu impulsa ht-u mjesečno moraš plaćat 100kn + na telefonski račun kao neka vrst pretplate. sa druge strane moraš bit učenik/student da bi mogao ići jeftino na net (preko carneta).
     
  6. Xan

    Xan Aktivista

    dobro, al kod nas je što se tiće normalnog 56k interneta svejedno puno bolja situacija nego u BiH
    kod nas ima dosta IP-a (HT, CarNET, GlobalNet, Iskon, VIPonline, Net4U itd.)...
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    A evo sad cete dobit i 2. operatera fixne telefonije.....
    Postaje vam sve bolje i bolje ;)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    e nećemo dobit... protuzakonita dodjela koncesije. monopol goes on...

    xan, imamo mi razne provajdere, ali pogledaj malo cjenike i skužit ćeš da svi rade na ht-ovoj shemi... 100kn pretplate za 3kn/1.5kn sat vremena, nitko nema nisku cijenu impulsa (kao carnet), a da nema neku pretplatu.
     
  9. n1dal

    n1dal Aktivista

    Eh ovako ,imam par veoma dobih novosti,bar kako sada stvari stoje :

    1. SmartNet je odlucio da se "doseli" u Sarajevo i time pokaze svoje kvalitete drugima :wink: ...znaci bice konkurent LOLu i naravno BIHnetu ...valjda su vidjeli da mogu i da ce imati koristi 8)

    Sada sam cuo samo par osnovnih vijesti - Dakle,kod njih ce biti najjvjerovatnije 512/128 ili nesto vise + kablovska mreza - za sve nekih 120 KM mjesecno ; bez LIMITA :wink: :wink:

    2. I jos jedna novost,a odnosi se na jos jednog IPS-a koji ce Bosnom & Hercegovinom da proleti :arrow:
    Ime mu je "Albatros" . I po novostima koje sam cuo on ce da kroz "skoro" svaki grad BiH provodi svoje "konekcije" ..a tj. 2MB i vise !!!

    >SmartNet bi se trebao ocekivati jos malo ...ali znaci samo u "Sarajevu" ,a dok ce ovaj "Albatros" po cjeloj BiH ici sa svojim kvalitetima ...ali na nasu zalost tek za oko jednu godinu :cry:

    : Ovo je samo privremeno ...nadajmo se da ce biti ovako ...jer rekao mi je jedan frajer koji upravo radi na "Marketingu" u "Albatrosu" - Ne zelim da navodim ko je !!

    gL 8)
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Bas bas bas u cijeloj Bih? :D
     
  11. abasi

    abasi Aktivista

    Eh sto bi to bilo finooooo.

    "Albatros" hajde pozuri :D
     
  12. Spider

    Spider Aktivista

    Al nijedno cudo nije bilo ravno onome, kad stari uparkiro u bascu jugu 45 :D .Jebo ti konekciju jugo zakon LOL 8) .
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Stvar je u sljedecem. HTnet NEMOZE uvest ADSL jer ima cinimi se 14Mb/s vezu prema svijetu !!!!!!!

    Zamislite kako bi bilo kad bi se 10-15-20 ljudi sa 512k vezama poslo skidat 600MB sa neta?!?!?!?!

    Sve bi zagusili.

    Dakle prvo trebaju povecat kapacitete prema svijetu pa tek onda uvest ADSL.