Prenos za objesiti se !

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by abasi, Oct 19, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    Posto nesta pricate o prenosima evo da i ja nesta kazem.

    Pa vidite ljudi...

    Ovamo u Gorazdu kod mene ima samo jedan ISP to je BIHnet i stvarno je katastrofa da da Totalna katastrofa.
    Jer je maximalna brzina podataka meni bila 4,2 kb/s konstantno 5 min onda opadne na 3,2 pa 3 pa 3,3 itd.
    Pa Jebem ih ja (sorry na izrazu ali mora se) jer mi uzmaju svaki mjesece
    5 KM glupe pretplate BIHneta + sto je preskocim slobodnih 15 sati rada na BIHnetu to mi dodje oko jos 10-15 KM svaki mjesec i jos sto platim Telefon
    od 20-40 KM to je u prosjeku od 35 - 50 KM svaki mjesec za 56k konekciju.

    Stvarno su lopovi u odnosu na LOL jer da sam u Sarajevu mogao bih uzeti BIP i svaki mjesec neznam tacno koliko para oko 40 KM a stalno mogu visiti na netu i igrati CS sa 20-50 pingom .

    Et vidite sami 40-50 KM = 20-25 sati mjesecno na netu sa max prenosom 4 kb/s

    Jebem ih ja (sorry opet ) pa zar je tesko nabaviti taj BIP BIHnetu ili nesta slicno pa da sam stalno online za 50 KM mjesecno.
    Ma jok, sto cemo to mi praviti u Gorazdu nece biti zarade , tako misle 100%.

    Nece vraga, znam 10-20 osoba koje bi BIP uzele istog dana kada bi bio u ponudi.

    Neznam tacno kako je u Sarajevu sa 56k ali sam cuo da je prenos 5-7 kb/s
    Ali vi imate BIP ili ADSL: :)

    Ali vamo u GZ samo lopovi.
    :? :cry: :!:
     
  2. n1dal

    n1dal Aktivista

    A stvarno bruka .... nego ja ne bih samo u ovo stavljao Gorazde nego i ostale gradove ; cak i Sarajevo ! Jer BIHnet to moze ,ali nece - Pa sto ???

    Stave ADSL za tih nekih 75 KM i svak zadovoljan ....kontaju da nece imati zarade ...pa ne znaju sta ce od $ ... TELEFON naplacuju , IS usluge..pa sve ... :x :x

    > Eo npr. danas je Logosoft "svim" njihovim korisnicima stavio "besplatan" Internet CIJELI DAN - Jer je danas Internacionalni Dan Interneta ,tj. 20.10.2003.god.

    Uhhh....

    Pozdrav :arrow:
     
  3. Spider

    Spider Aktivista

    Sve je ovo istina ,stavili su ADSL ono za 77 KM, ali ja mislim samo u Sarajevu.Znam i ja takoder puno ljudi koji bi prikljucili ADSL (ja bih prvi naravno)ali ovamo to nema :cry: :cry: .Pa boze moj zivim sa 56k valjda ce nekad biti bolje kao npr.: u Njemackoj ADSL za 10-20 € :wink: .
     
  4. n1dal

    n1dal Aktivista

    LOL !

    Pa da prosis naci ces 20 € ...ma smijesno .... 8)

    :arrow:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pa trebas uzeti u obzir da BIHnet ima "neke" konkurenciju samo u Mostaru, Sarajevu i Tuzli, gdje privatni ISP-ovi obicno nude wireless pristup.

    Buduci da nemaju konkurenciju u drugim gradovima, ne zure ni sa xDSL prikljucima.. Lijepi, stari monopol.
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    Znaci slazete se !!!

    Ajmo pisati BIHnet-u :wink:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    samo ti piši... pa da ti i to malo 56k-sirotinje oduzmu :D monopol vlada i nemreš tu previše napravit.
     
  8. Xan

    Xan Aktivista

    pa ako vas je toliko puno, zašto ne šaljete e-mailove BIHnetu i tražite pravdu :D :D :D
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Pa da ostanemo i bez 56k sto rece syss :D :)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    xan isto ko da mi pošaljemo neki mejl nezadovoljstva ht-u... pa ne bi ni došo u inbox folder, već bi nas odjebali.
     
  11. Xan

    Xan Aktivista

    tu si u pravu, ali ako ih je malo više, zašto ne bi probali...
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Ma pusti mail ba ajmo PISMO :D :D to je mozda bolje, ali ja sam i za taj mail da se dogovorimo, mada sumnjam da ce biti ista bolje ! :(

    :D :wink:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    kod nas ti je stanje da ht ima monopol na fixnoj telefoniji do 2005, a dsl nude jedino oni (do daljnjega) jer ni jednom drugome provajderu ne daju tu uslugu na korištenje tj. provođenje do krajnjeg korisnika, zato što bi se koristilo preko postojeće infrastrukture tj. njihovih vodova na koje oni imaju sva prava koje bi netko (pre)skupo platio. tako da se mi možemo raspisat do mile volje, a njihov jedini mogući odgovor može bit... care, care samo pare (pa ćeš dobit mbit link).
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Pa et FINO vamo u HR ,

    Mi u BiH kasnimo za vama jedno 3-5 god. ma u svemu !! :wink:
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    stari moj, imaš 56k isto ko i ja... vjerovatno još duže vrijeme će mi to bit glavni način spajanja na net.
     
  16. abasi

    abasi Aktivista

    Da, oba imamo 56k konekciju ali de mi reci.

    1. koliki ti je prosjecan i maximalan prenos (nemoj ono sto ti nekada skoci na 1-2 sec.na 20 kb/s kao u mene vec konstantan max prenos,)

    2. kolika ti je prosjecna i maximalana brzina konekcije
    ( u mene je npr: 33.1 Kbps)

    3. Koliko ti dodje mjesecno za telefon - fiksni

    De fino i iskreno odgovori PLz :D :wink:

    :?:
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    pa obično je oko 5-5.5kb, max je oko 6kb

    spajanje varira od 46.6 do 50.6... al eto frend je oko 100m od mene u zgradi i nemre se spojit na više od 36-40kbps, ima motorolin modem, ja conexant.

    račun mi je negdje 300-400-500kn, kako kada (300kn rijetko:) od toga svega je internet oko 100kn, s tim da sam svaku večer na netu za potrebe učenja, osim vikendom. a tu je još i pretplata i skupi razgovori na mobitel.
     
  18. Xan

    Xan Aktivista


    prije par dana je još jedna tvrtka dobila nacionalnu koncesiju za fiksnu telefoniju, ali čini se da će nekako poništiti odluku vijeća za telekomunikacije koji je izdao dopuštenje...
     
  19. abasi

    abasi Aktivista

    Pa eto duplo bolje od mog ! :(
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma to je sve slabo ubrzanje.

    postoji konkurent, koji ima novac da 2-druga fixna mreža dođe do krajnjeg korisnika u sredini iduće god. ali je problem što moraju se dogovorit sa ht-om koji drapa do 2005 svoju politiku. mater vaaaaaaaaaaaaaaam... nadam se da čitaju:)