Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    Hvala vam na razmišljanju i savjetima. Nisam napisao , zaboravio sorry, da ne bih mijenjao ništa osim grafičke, za koju podrazumijevam 1x6 pin.
    Mislio sam neki upgrade, best match, za ovaj CPU. Ako je to 7790, ne bih mijenjao. Pratio sam oglas GPU 1060 kolege sa foruma, kontam da nije previše za CPU, a ova 570 mi je tu, iza ćoška, a ima i neka garancija. Imam ssd koji ću ubaciti. A sa malcem odvezem Dirt u splitscreen. Ide bez problema, baš se zabavimo.
    Hvala još jednom.
     
    zippoo likes this.
  2. stripiii

    stripiii Aktivista

    Preporuka za polovnu ili novu do 300KM?
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vega 56 ili 64
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  5. stripiii

    stripiii Aktivista

    Misljenja za XFX Rx 580 GTS Black 8GB?
    Hvala na preporukama, uzmem u razmatranje
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kartica stara sedam godina, sve i jedna korištena za mining godinama, to je sigurno.
     
  7. stripiii

    stripiii Aktivista

    ova je nova sa 2 god garancije i racunom
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pošalji link da vidim gdje si našao novu.
     
  9. stripiii

    stripiii Aktivista

    kod mickey84
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Taj mickey je više rudario nego svi mi ovdje zajedno, to nije nova karta :)
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vega 56 bi trebala biti bolja od te, a isto kosta nova, s tim da bih ti predlozio ovo iznad od @Picooka, najbolja od te tri, a i novija 4 godine
    Btw ja imam i Vega 56 i RX580 Pulse Nitro
     
    stripiii likes this.
  12. stripiii

    stripiii Aktivista

    Zar i on hoce prevarit'?:)
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa eno forumas prodaje 1070ti za 200KM...
     
    stripiii, dino73n and Reznor like this.
  14. nivla

    nivla Komšija

    mozda je negdje vani majnala, ali sto sam vidio to xfx-a spakovane su kao da nikad nisu koristene, ima i po radnjama u sarajevu kupiti
    koliko ja vidim ja mogu za 330 kupit lokalno u sarajevu ovu graficku s 36 mjeseci garancije
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U toku mining ekspanzije, RX580 i Vega su bile najtraženije kartice, kopale su ether kao nenormalne i klokale se baš dobro.

    Mogle se naći za veoma male pare u početku a kasnije su udarale cifre od 1200km.

    Sve i jedan prodavač na olx-u je rudario sa kartama koje je prodavao, pogotovo Mikey, znam ko mu je prvu farmu pravio :)
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma ostala mu ta na polici nova neotpakovana, bio je zaboravio :D
     
    p4ja likes this.
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I dalje je kod jednog dobavljača moguće kupiti nove RX 580. AMD je prestao izdavati nove drivere za Polaris karte, ali cjenovno su dobro pozicionirane, za iste novce možeš kupiti 1650 od Nvidije.
     
  18. stripiii

    stripiii Aktivista

    Zavrseno
     
    Reznor likes this.
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ako biste bili u izboru obicne 4060, 4060 TI 8GB i 4060 TI 16GB koju biste izabrali odavdje?
    https://shop.imel.ba/kategorija/racunarske-komponente/graficke-karte/

    Treba mi neka best buy opcija ali da ima dobro hladjenje. Graficke ce radit 24/7 (nije mining, vec ce se na poslu koristit za 3d rendering i simulaciju).

    Za par racunara bismo uzeli i 4070 TI Super, ali kako vidim samo jedna opcija u imelu ili ne trazim dobro.

    Ili ako imate neki drugi prijedlog, samo mora biti nVidia.
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    selvin likes this.