Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije hica, samo okrivno cijene da znam koliko dati i sta ocekivati. A dobro, to kako na PIK dolazi tako jeftino ne znam :D I ovo je prilicno dobra ponuda u usporedbi sa ostalim prodavnicama.

    Polovno ima jeftinije, ali nisam bas osoba za polovnjaka, nikad mi se nije doimalo tako da se nisam upustao u te vode. Rijetko kad kupim i to iskljucivo od poznanika/provjerenih ljudi etc.

    Hvala na pomoci, javim cim bude prvo snizenje. Imaju oni svaki dan do bozica par ponuda, kao bozicni kalendar, pa pratim redovno :)
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    PIK prodavači iz BIjeljine, BL su jeftini jer ovo kako vidim švercaju iz Mađarske, ne znam da li im se vraća PDV na granici, ne znam koliko maržu sebi uzmu, čisto sumnjam da je preko 10%. Ma kupiti grafičku polovnu i bez garancije a dati dobre pare je ogroman rizik.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Strix je vrlo tiha ali preskupa.
    Ja sam svoju Windforce OC ugrabio 3.10. za 273 eura, a sad je 296 :D
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima li ko graficku solidnu da prodaje do 150 KM :D
    tamo na temi niko nista ne pise i ne nudi
    prodaje li se ovdje sta...pregledao sam oglase,nigdje nista :D
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo naleti i na ovo: MSI GeForce GTX 1060 Gaming X HDMI 3xDP 6GB (280e) novo, ima polupasivno hladjenje pa bi vjerovatno bila dosta tiha. Da cekam jos ili?
     
  6. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Kombinacija vise ilegalnih aktivnosti. Od kupovine ukradenim kreditnim karticama, uvoz na crno preko Srbije i Madzarske, neplacanje poreza i radnika itd...

    Pogotovo od onih preprodavaca iz Banja luke i Bijeljine
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ljudi hoće nov hardver za što manje para tako da lokalne radnje automatski otpadaju.
    @donjapa - dobra cijena.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nista, uzimam ja ovu 1060. Oni imaju Prisgaranti (garanciju da ce 30 dana imati najbolju cijenu) pa ako nadjem jeftinije tokom praznika mogu dobiti povrat novca (razliku).

    Hvala na savjetima do sada!
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Da se nadovezem, da li ima potrebe kupovati 1050ku za nekih 300 KM ili je dovoljna i rx460 koja je stotinjak maraka jeftinija, poigralo bi se sa vremena na vrijeme na rezoluciji 1080, ali uglavnom bi se koristila graficka kartica za nize rezolucije. Cijene su iz winwin.ba i da li je neko imao iskustva sa tom radnjom, da li izdaju racun i da li je garancija korektna? Ostatak konfiguracije je i3 2100, ram 4 gb, fortron 400 w i 120 gb ssd.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kad sam ja 2014 kupovao winwin je bio super, sad kako je stvarno ne znam, ovu knfu sam kompletnu iz dojclanda narucio.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    1050 Ti ili "obicna" ?

    Ako nije Ti onda 460-ka lagano, ako je Ti onda prelistaj ovo i vidi je li ti dovoljno bolja za 100KM razlike:
    http://www.gamersnexus.net/hwreviews/26 ... ore/page-4
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da se 460 moze otkljucati u 470. Samo mozda ne mogu sve verzije, treba provjerit.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja bih obavezno uzeo još 4gb rama, pored grafičke. Iskreno 4gb su baš malo za dašanje standarde. Chrome sa par tabova + sistem, jede kod mene preko 3gb-a.
     
  15. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Koliko para bi trebalo za 6600k + 480/1060?

    da se uzima u radnjama, ne sa pika
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Oko 1400KM, plus/minus 100KM.
     
  17. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    mislio sam na kompletan PC build sa tim komponentama... znaci treba minimum 2 milje dati
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najmanje ako hoćeš dobru ploču, solidno napajanje (kojih slabo ima u radnjama), fino kućište (također mizerna ponuda), ssd, hdd, fino hlađenje itd.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Uštedi na buildu sa zaključanim procesorom i sa slabijom pločom. Odma uštediš i na hlađenju. To su ti sigurno 3 glave manje. Današnji računari svakako troše minizerno malo struje, tako da nema potrebe uzimati neko preskupo napajanje. Al se slažem, ponuda je jadna baš..
     
  20. black

    black Komšija

    Ja bi kupio polovan 3770 ili 4770 , ploca je svejedno koju kupis. Evo ja imao dvije H81 ploce i nisam imao problema.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk