Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mogao bih ja svoju prodati, svakako stoji bezveze :D
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    koji model i koliko $, moze i na pp :D
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ova gore Gigabyte 1060-ka, neodlucan sam u vezi prodaje :D
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    skontaj pa javi :)
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ajde skontaj se javi cijenu pa mozda jaran pazari. Karti za lijeka nema pogotovo amd na mapi nema, ima jedna 1060ka na stanju u shopovima al neki socijalni model jedan kuler 230 eur ne svidja mi se nikako...
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kao sto sam rekao gledali smo nesto oko 200ak eur mozda 220 max a ta nam bjezi iz budjeta s dostavom je skoro 260 eur mada mislim da ce se morati toliko pruziti jer nema neke alternative jedino ako ne naleti kakav dobar deal narednih mjesec dana kad je rok da je uzmemo.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa mozes ti gledati koliko hoces :smt003
    Cijene su takve, do 200eur mozes kupiti 1050ti sa dobrim hladjenjem, tj nekih 170eur. Jedino ti preostane polovno na ebay ili ako si na nekom hw forumu. Tu se jos moze ubost nesto niza cijena, ali treba biti uporan, mada postavlje se pitanje vrijedi li za 20-30eur kupovati polovno.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma trenutno gtx 1060 vrijedi najmanje 300 eura. Potražnja je nenormalna, nedavno u plusu skočile na 800+, sve otišle ko iz šale.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prvo intel sa procesorima drzao monopol i cijene bile ludnica
    pa ove godine skocila cijena RAM-a duplo
    sada grafickim skace cijena
    sta je slijedece jbte

    jbte jos malo pa ce i racunar biti ebeni luksuz u 21. stoljecu
     
  12. veki81

    veki81 Aktivista

    [​IMG]
     
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Još malo pa kupim Xbox One X umjesto grafičke i računara i igram iste igre kao na računaru a prođem i jeftinije. Vijek trajanja konzola se sve više produžuje pa i nije više neka pljačka kupiti. Doduše ovo što je Microsoft uradio sa Xone standard i Xone S je notorna glupost, S im nije trebao uopšte ako su već znali da će izdati X.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ja nisam neko ko svaki dan igra igre,tako da nikada nisam imao konzolu a jedino me bilo išćil kada sam bio dijete da imama PS2 ...to su bili mokri snovi
    sta sam para dao na igranje i iznamljivanje,mogao sam je komotno i kupiti ali eto :D
    kasnije se bio par puta nafurao da kupim neku ali kako god ja to skontam,meni to ne treba...samo bi mi skupljalo prasinu
    tako da uvijek odustanem od konzole ali kao i mnogi ovdje,za dugorocno igranje svih naslova,konzole su puno bolja opcija...bolje su optimizovane igre a na racunaru,svako malo mijenjaj nesto i doplacuj...a sada je samo cijena graficke skuplja od zadnje generacije konzole
    jedino sto je skuplje na konzolama su igre ali ima i tu caka,da se cijele igre a samim tim i troskovi
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Racunaj da su igre na konzoli cesto 30-50% skuplje.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Netačno.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jos imas rasprodaje stalno. Ako ti nije mrsko cekati par mjeseci, neces skoro nijednu igru platiti preko 15-20 dolara. Kroz godinu budu igre 6-7$. Ja za PS4 imam skoro sve ekskluzive, ne znam da sam ijednu platio preko 10$.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta to bude kvalitetno 6-7 dolara u roku godinu dana na konzoli molim vas.
    Evo F1 2017 pre-order, 45 eura PC, 60 eura konzole, FIFA i PES isto, CoD WWII za PC 50, za konzole 70.
    I tako je sa vecinom mainstream naslova, jos i rasprodaja brze krene na origin-u i steam-u nego na live-i i psn-u.
    A o ovim stranicama tipa cdkeys.com da ne pricam.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na launchu jeste skuplje, pogotovo MP igre. Evo sta ja imam ispod 10$, Bloodborne, TLoU, GoW3, Journey, Ratchet and Clank, MGS5, ne mogu se vise sjetiti. The Last Guardian je bio 20ak, Fifa 17 30$ u decembru, BF1 25$ pocetkom godine. Ono sto izadje od MP igara obicno izadje u novembru, a bude u pola cijene oko Bozica.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Još digitalne igre možeš po pola kupiti s nekim drugim i da obojica istovremeno igrate na netu, što je za steam Master Race nezamislivo. Xbox Game pass za 10$ mjesečno solidan izbor igara a svaki mjesec po minimalno pet igara se doda. EA Access za pet dolara dobiješ fin izbor.

    Na PC-u možeš jeftino proći jedino na sivom tržištu.