Preporuka Media Player-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JaLa, Nov 25, 2010.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    TV mi je 42" Panasonic, i imam namjeru kupiti neki Media Player. Sve filmove sto imam na PCu su 720p te 1080p.
    Moze li preporuka nekoliko media player-a i od prilike cijene.

    Media Player bih uzeo u inostranstvu za koji dan, vjerovatno eBay.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Upravo testiram AC Ryan PlayOn! (imaju verzije sa i bez HDD-a) te isti mogu preporuciti za kupovinu.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Meder je odlican, ali skup (kod nas poskupio pa je sada 365KM.), WD Live dobar i nije skup, popcorn dobri i skupi, ovaj novi LG DP1B dosta hvale, nije skup (239KM.) i izgleda odlicno, koji god kupis neces pogrijesiti ako vrtis to sto spominjes najcesce, alternativa (odlicna) je LG Blu Ray player BD 550 (250KM. kod Stanica) vrti ti MKv sa diska, stika, dvd-a, a jos vrti i Blu ray, dvd, divix, mp3 itd....
    Ako te interesuje kako to radi znas gdje sam pa naleti da vidis doduse BD570 i BD390, ali isti vrag osim mreze.
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Nasao sam na eBay-u tih "WD" i "Medion" a cu pogledati jos koji.
    Prvenstveno bi mi trebao za HD filmove i mp3 muziku, ostalo nista. Mislio sam kupiti neki stick od 16 GB, radije nego HDD.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Mde8er extra izgleda, dizajn vrh, a i ostalo sve... al Bgm cijena mi je povelika.

    Nasao sam n njemackom eBay-u jedan Medion pa cu vidjeti da njega uzmem...

    Naravno ako ima jos neko koju preporuku, bujrum :D
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Pazi za medion, dosta ih nema podrsku za mkv, ili nasa slova.
    Do koje cifre kontas ici da vidimo sta se da nabaviti.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Moze li meni neko objasniti svrhu tih media playera, kad svako uz malo truda napravi to od kompjutera, zasto umjesto toga ne uzeti pomenuti LG bluray player koji je hvaljen sirom svijeta za tako malo novca ?
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Nasao sam ovaj MEdion Life MD 86162.
    Naravno uzeo bih polovno, ne bih novo, cijena jedno 60-70 €ura, ponavljam polovno.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Pa kupi WD HD player kod nas polovan za te pare barem je provjeren.
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    ma to cu i uraditi u krajnjem slucaju, al prvo rekoh da vidim taj Medion ili ako se moze jeftinije proci za taj WD.
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

  13. Vedo

    Vedo Moderator

    taj mini ne moze pustat MKV koliko znam
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    da, to sam sada vidio,

    cekam samo za Medion, kontao sam njega uzeti ako bude lijepa cijena. Preko koje cijene da ne idem za navedeni Medion Life MD 86162 ?
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaju li ti playeri uraditi "stretch video" i korigovati "subtitle delay" ja se recimo najezim na crne pruge na 16/9 ekranu,nekako sam ih trpio na 4/3 al vise ne mogu ni pod razno,volim da su likovi malo izduzeni nego da na ionako niskom ekranu gledam jos nizu sliku.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    kako koji, ovi skuplji mogu svasta, jeftini skoro nista, cesto cak nemaju ni nasa slova, wd ima mogucnost mijenjanja velicine fonta i nasa slova, to je sve od subtitla.
    Ovaj medion lici na nesto, ali kako radi to neznam.
    Evo ga ko za tebe stvoren. :mrgreen:
    http://www.market.ba/tehnika/portablepl ... las/625411
     
  17. JaLa

    JaLa Komšija

    ja na market.ba sam skroz i zaboravio, zar ga nisu ukinuli vise :D

    Hvala ti u svakom slucaju na pomoci ;)
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Sto ce ga ukinuti, meni je bolji nego pik.
     
  19. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    @JVC
    kazes da imas ove LG BD Player-e pa da te pitam kakva je situacija sa podrskom za titlove (u .mkv container-u ili u folderu u .srt formatu sa istim imenom kao i film) kao i sa podrskom za nasa slova?
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Sve radi odlicno, mijenjas kao na dvd-u daljinskim titlove ako ih ima vise, normalno cita integrisane u mkv, kao i vanjske, vanjski se mora zvati isto kao i fajl ako ides sa mreze, a sa dvd-a ili diska nemora jer ucitas koji hoces, naravno nasa su slova potpuno podrzana, sve radi za 5 i preko mreze (bilo wireless, bilo zicne).
    Nisam jos imao problema sa nekim filmom a imam ih oko 600Kom, tako da mislim da vrijedi svake pare, a nije los ni onaj model kod Stanica BD550 ima sve kao i ovi osim mreze pa kome to nije bitno cijena je prihvatljiva, 250Km. (tu negdje koju vise) pogotovo gledajuci sony groblje koje necita nista a kosta 700KM.