Preporuka must-have naslova za PS3

Discussion in 'Igre i konzole' started by aeRo, Jun 29, 2012.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Konzolasi uhvatio sam vremena da se pozabavim sa starim dobrim PS-om 3 i treba mi vas savjet.. Imam PS3 jos od samog relasea japanske verzije, dakle nekih 5-6 godina ne znam vise ni koliko ima ali nikad mu nisam nesto previse paznje posvecivao jer podugo nije bilo onih jailbreakova i toga a sad sam poprilicno ostario za aktivnog konzolitisa tako da ga necu jailbreakati. Uglavnom mi je sluzio za soccer da opalim ponekad s rajom i sa starim i to je to, imam PES-ove od 2008. do 2011. i FIFA 12, a od ovih zanimljvijih naslova sam odigrao Red Dead Redemption, GTA IV, Call of Duty 4, The Darnkess, Assasin's Creed, Ridge Racer, Def Jam, DW itd. Dakle nista posebno. Sad sam planirao da uzmem Heavy Rain i dvoumim se izmedju God of War kolekcije i Uncharted kolecije posto je ovo sad pravo pojeftinilo, vidio sam da ima i MGS collection neki HD remake pa je i to u igri s obzirom da znam da je dobar serijal a nisam ga igrao. Tako da mi treba ovdje pomoc u izboru i eventualno neka preporuka za neki solo naslov ali stariji jer za ove novije necu da izuvam. Ove kolekcije se mogu za stotinjak KM nabaviti a HR imam za 30 kermica i to je to, dalje necemo.. :smt003
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Preporucite ujedno i za xkutiju ako nije frka

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Po mom misljenju, PS3 vrijedi kupiti radi God Of War 3. Odigrao sam na PS3 i Heavy Rain i jos hejbet ekskluziva naslova, al nista ne moze prismrditi Gof Of War 3. Gameplay, pricha, grafika, zvuk - sve cista desetka!

    Za X360 - Forza 4 je must have naslov, bolja, zabavnija i ljepsa od Gran Turisma 5 u svakom slucaju.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uncharted 2, 3, MGS4, GoW3 sto se mene tice je jedino bas must have. Ovo ostalo uzimas kako dobar deal naleti :) Zavisi i sta volis, meni su recimo Ratchet and Clank: A Crack in Time, Folklore, Heavenly Sword ubjedljivo najdraze igre na plejki.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pored navedenog, obje God of War kolekcije, Little Big Planet 2, ICO/Shadow of the Colossus, Journey, Killzone 2 i 3, Demon's Souls, Wipeout HD Fury, obje Ratchet and Clank trilogije, Jak and Daxter trilogija, Ninja Gaiden Sigma (prvi), Resistance trilogija, oba inFamous-a, nova Castlevania, Motorstorm Apocalypse, Prince of Persia trilogija, Enslaved, Mortal Kombat, Devil May Cry HD kolekcija i DMC4, i jos mnogo PSN naslova.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Uzimam definitivno Heavy Rain, MGS4 ipak necu jer nisam upoznat u pricu od ranije, samo jos da odlucim da li da uzmem GoW trilogiju ili Uncharted. ICO/Shadow of the Colossus mi je isto zanimljiv onako, Shadow of the Colossus mi je bila jedna od najdrazih igara na PS2, ne znam ni sam koliko sam je puta presao, mozda se i protegnem jos malo i uzmem i taj pack jer ICO nisam igrao, mada me odbija sto SoC znam napamet.. GoW ili Uncharted, pomagajte :mrgreen:
     
  7. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Šta ti se više igra, klaonica/bliska borba sa uvijek bijesnim glavnim likom (GoW) ili nešto klasičnija pucačina iz trećeg lica sa simpatičnim likom (Uncharted)? Ako bih morao birati jednu, uzeo bih Uncharted (i to specifično dvicu, ubjedljivo najbolja). Ali ako već uzimaš komplet trilogiju, onda možeš komotno i God of War 1+2+3, odličan je serijal.

    Od ostalog, Bahamut ti je nabrojao više manje sve bitno, a ja bih dodao još recimo i Bayonettu, Vanquish, novi SSX, Brutal Legend ako si fan metala i Catherine, ako ti se igra nešto neobično, drugačije i uber teško :D

    I, obavezno, Okami HD kad ga izbace nekad do kraja godine ;)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je Vanquish bio nevidjeno los, ali najbolje je da pogledas na youtube-u da li ti odgovara tip igre i iritantne animacije svakih par minuta. Pored poznate GoW trilogije, imas jos i Chains of Olympus i Ghost of Sparta HD portove koji su isto tako fenomenalne igre, i ne zaostaju za "glavnim" serijalom.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    GoW sam igrao jos na PS2 ali pravo malo i ono cega se sjecam je bilo ok, Uncharted svi hvale a i gledao sam i gameplay na youtube i ne cini se los, problem je sto ne planiram izletiti za oboje haha.. Vanquish i bayonetta, sad sam pregledao gameplay, nije to to, nisam neki fan azijskih igara a ni 3rd person shootera ovog tipa. Gears of War koji svi hvale meni npr. nikako ne lezi jer je na ovaj fazon, stani u zaklon, pucaj, pometi sve valove i na kraju bossa. Dok mi ove azijske hack'n'slash tipa bayonetta nisu isto nista specijalno, imam Genji i Dyansty Warriorse i igrao sam ih nekad davno tek tako jer sam ih dobio, nista vise.. Okami sam igrao na PS2 takodjer tako da i to otpada. Kakvo imate iskustvo s online kupovinom i odakle uzimate? Planirao sam igre uzeti preko pika jer mi se tu cine povoljne, nebitno nove ili polovne ali ako ima neka sema sa neta da onda to zaganjam.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slobodno uzmi polovnjake ukoliko igra ne koristi online pass. Ustedices mnogo love na taj nacin, a cak na ebay-u ima PS3 naslova bez kutije (samo disk) za 2-3 funte. Nove igre obicno kupujem na shopto.net.
     
  11. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Shopto.net, a ima i Zavvi.com finu ponudu. Ako hoćeš lovu za PS Store/PSN igre, možeš na Game.co.uk kupiti UK kodove (odmah ti nakon plaćanja pošalju kod u inbox, omjer je 1:1), a US kodove za US PS Store sam jednom uzeo na Play-Asia.com, pa me izašlo malo skuplje 1$:1€.
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Kodove za US PS Store kupovati u BestBuy, nema nikakve provizije, a kod dođe mailom za nekoliko sati. Kupovati samo Downloadable Content kodove (bijele kartice na slikama).
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Vidjecu i za te kupone, uzeo bi sebi onaj GTA IV DLC bundle, 150kn stoji kao cijena.. Jebe me samo sto mi je unicredit studentska maestro kartica i s njom sam nemocan, gledacu svakako da u skorije vrijeme podnesem zahtjev da mi prebace na klasicnu visu ili ako ne mogne da otvorim racun u raiffesen, ima zanimljivih stvari na storeu.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bi li ti visa electron pomogla? Oni daju i tu karticu na studentskim računima.
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja kako znam preko Vise radi online shopping...
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ti si u prethodnom postu spominjao da ćeš tražiti klasičnu visa karticu, pa sam pomislio da ne želiš visa electron. Dakle, otiđi kod njih i traži da ti izdaju visa electron i možeš kupovati preko neta ;)
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako vec hoces GTA, onda je mnogo bolja opcija kupiti GTA4 Complete Edition na jednom BR disku, a prodati regularni GTA4 za neku sicu.
     
  19. Ninja

    Ninja Komšija

    Visa Electron sasvim fino radi online. Kod mene je spojena s PayPallom i može i primati pare.

    Ako ćeš već kupovati kompletne igre preko PSN, najjeftinije ti je u američkoj prodavnici. Ne znam za ove što je Neo Bahamut Zero predložio, ali BestBuy ne uzima proviziju, platiš koliko košta kartica.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema ni na onoj drugoj stranici provizije za UK kodove, koji cak kostaju manje nego sto je iznos kartice. Za US jesu malo skuplji, mada ja koristim iskljucivo UK PSN.