Preporuka za DVD writer

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by burner, Mar 11, 2007.

  1. burner

    burner Aktivista

    Slična tema postoji, ali je već zatrpana "nekonkretnim" informacijama.
    Zanima me koji DVD writer se isplati uzeti do nekih 100 KM i još bitnije - gdje se ima kupiti?
    Uzmite u obzir da ću ga koristiti svakodnevno... uzimati mu dušu. Do sada mi je Pioneer 110 jako dobro služio (i još uvijek služi, mada zna "štucnuti" povremeno), pa ne preporučujte ništa lošije. :D
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Optiarc 7173A.
     
  4. burner

    burner Aktivista

    Pitao sam te i u onom thread-u vezano za taj model, a i sada pitam isto...

     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U plusu imas 7170 model. Po ocjenama po netu, nema nikakvih problema sa snimanjem medija. Kad uzmem sebi jedan komad provjericu...
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Hvala. Vidjeh taj u Plus-u, ali nisam znao kakva je razlika u odnosu na 7173. Nakon što sam se informisao, ispostavilo se da 7173 ima samo još mogućnost "pisanja" po LS diskovima (Label Flash).
    Dvoumim se između tog modela (NEC AD-7170) i onog što je Stihoklepac naveo (Pioneer 111D).
     
  7. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    NEC 7170 ;) Odlican je.
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Uzmi NEC-a.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma idi na Nec-a. Taj Pioneer nije los, ali je krsh pored ovog modela...
     
  10. burner

    burner Aktivista

    OK. Budući da cijenim vaša mišljenja - NEC shall be.
    Hvala.
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

  12. burner

    burner Aktivista

    Peh!
    Nestalo tog NEC-a u Plus-u, ali ima Sony AW-G170A po istoj cijeni.
    Uzeti ili ne?
     
  13. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja ne bih, ceko bih da dode nec, sta mislis o asusovoj przilici, fkt je dobra
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    :roll:
     
  15. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Cemu taj smajli, fkt ima je moj haver i prezadovoljan je
     
  16. 3125

    3125 Komšija

    Imam i ja dvije. U ormaru...
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Odradi jedan search foruma, pa ces vidjeti koliko je asus optika popularna medju nama.
     
  18. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    Lijepi Pioneer 111D, ili 111D-BK ako je crni u pitanju. imam ovaj drugi pola godine i uopće ga ne štedim. za sada radi super.
    medjutim jedan savjet.....Ova roba koja dolazi u Bosnu, ko zna kojim putevima dolazi. nabavna cijena ovih Benq/LiteON sranja proizvedenih krajem 2006. godine u nekoj šupi u Kini i skladištenih u nekim vlažnim podrumima je 40-ak km. možes misliti kakav je kvalitet, ali je godina garancije i baš te briga. Jedan će snimiti 20 drugi 2000 medija. kako vam se zakine...Nedavno mi čovjek donese NEC (ne sjećam se modela), neće da radi... u BIOSU prije imena NEC pokazuje donju crtu (_NEC). cirkus zivi. Ni sam ne znam kako sam flešovo firmware, uglavnom je zadržo donju crtu, al prži sad ponovo :) snimaće on većinu medija, a Verbatim je približne cijene kao i ostali, pa što onda i pitaš za druge medije?...
    savjetujem svakom da uzme najjeftinije i uživa jer je kod nas u Bosni kvalitet ovih stvari upitan i liči na lutriju pa ko ima sreće on i ubode :)
     
  19. burner

    burner Aktivista

    Cijena nije ni približna kada se uzima veća količina.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa danas sve prze idu za oko 60-65KM. Sta je cudno u tome da je nabavna 40KM? :D Za sve bi trebalo bit tako...