Preporuka za grafulju do 600 KM - i optimalnu konfiguraciju

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Tesla, Oct 22, 2012.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Eto kako i naziv kaze treba mi neka Gamerska kartica. HDMI obavezan. Mislim Vi preporucite pa cu se ja ganjti ima li ili nema HDMI. Mjesto kupovine Imtec d.o.o. Sarajevo.

    Nisam u toku sta je isplativo, gledao sam 7770 Gigabyte, ali eto da cujem misljenja, ako moze. Naime poceo sam se igrati na TV-u od 42" i kad sam vidio kako dobro izgleda NFS RUN pa i RAGE odlucio sam da se malo upgradeujem, a koristim i Volan, steta mi je da mi gameplay propada zbog losije grafulje. 6570 trenutno.

    EDIT, prvo je bila preporuka za grafu do 300 KM pa sam uzeo 7770, sada uzimam ipak grafu do 600 KM pa je i ime teme promijenjeno

    Hvala
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Mora li biti Imtec,moze li biti pik.ba ?

    Ako moze gledaj 6850/70 , GTX 560 Ti , ima je na piku za 340 nova..

    I zasto AMD,sta to fali Nvidii ?
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Ma ne uzimam je keshom. Moze i COMTRADE. Bitno mi je da uzmem 2 ili 3 prijedloga pa valjda ce u jednoj biti ono sto trazim jer su im stranice kao i kod svih SHOP-ova talasika.

    ATI sam uvijek vise volio i koliko znam za manje para se moze izeti performansama jaca kartica. Bar je nekad tako bilo, da li je jos uviek tako zaista ne znam-
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Uz HD7770 bi po novom trebao dobiti Far Cry 3, ne znam koliko ti to znaci. Mada to kod nas dolazi sa zakasnjenjem.

    A generalno tek HD7850 nudi dobre performanse.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Za te novce u Imtecu samo HD7770.
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Vidio sam je ali ne znam valja li sta i garant je nema na stanju. Mislim da je to to provjerit cu.

    Zaista ne bih volio da moram upgrade sistema vrsiti.

    Ubacio bih je na E2180 sa 4GB memorije na 800 Mhz. Valjda nece CPU biti prevelik bottleneck.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Dobra je ali je 128 bitna pa nije za visoke rezolucije i ultra detalje.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Nije za fullHD rezu, 1080p, za ove nize i uz medium graficke postavke moci ces zaigrati fino.

    Obzirom na CPU, HD 7770 ti je vrh, sve dalje ce biti usko grlo.
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Pa meni i ova 6570 fino baca na 1080p.

    Pa koliko para trebam uglaviti za FULLHD rezu, 500,00 KM ko' da gledam.

    A odlicno je cuti da ne moram uzimati i novi CPU. 6600 moze ici na ovaj racunar pa kontam i da to uzmem da budem miran. Hocu li osjetiti razliku veliku izmedju e2180 i E6600 ?.

    A grafulja ce onda da legne 7770 i to je to. A i oznaka mi je cool.

    Vidim da je System power supply requirement: 450W, ja imam 400 WATT shrot napajanje, ajoj. Stvarno se ne isplati uzimati ni grafu, sve jedno drugo vuce sad cu jos i 80 za napojnu morati dati :).
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    HD7770 vuce svega 70W tako da ne bi trebalo biti problema ni na kinezerskom napajanju.

    2180 je slab, a ni E6600 nije mnogo bolji pogotovo ako je prvi onaj C2D na 2.4GHz (iako ima 4MB cache)..

    Ako je onaj kasniji E6600 na 3.06GHz onda je bolji izbor (2MB cache)..

    O Full HD ne razmisljaj ispod HD7850 2GB modela ,za igranje na pristojnim detaljima.
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Ma nisu meni bitni detalji nikada ni bili, pa i sada igram sa 6570 bez ikakvih problema ali se malo zagusi sa vremena na vrijeme i to samo na NFS RUN. Ne pada mi na pamet davati vise od 300 na grafulju, a nekad sam isto to govorio ali za 600 KM :), kako se vremena mijenjaju, kada mi malenaekrene u skolu dogodine govorit cu kako mi ne pada na pamet davati vise od 150 KM za grafiku hahahahaha,.

    Ali ne fakart uopste mi nije bitna napucanost same grafike koliko sama radnja price i razvoj desavanja.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    E2180 je za danas toliko slab da ja be znam kako je se uopste prica uspjela razviti u pravcu grafe bez da te nisu presjekli na procesoru,jos ako je slucajno na def brzini onda nema sta da treazi ni sa tom grafom koju sad imas a kamo li sa nekom jacom.Tebi tu treba jaci procesor a ne jaca grafa.

    Neki q9xxx bi trebao da dadne ruke uz overclock koji ti ploca bude dozvolila,mada opet iskreno receno uz te tri stoje koje spominjes i prodaj tu plocu proc i ram i kupi si najjeftinju H61 i neki i3 21xx i sa tom istom grafom koju sad imas dozivit ces takav boost performasni koji ti nije donio nijedan od 30 mobitela koje si promjenio zadnja 3 mjeseca hehehehe
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Hahahahahahhaahha svaka cast na opasci za mobitele. Mislim imam fujitsu siemens esprimo p5915 i samo to sada koristim u kuci. Toliko jer je tih kao da ga nema. Prosla su za mene vemena clockovanja, tweakanja, povecavanja voltaza, instalacija mugena, zalmana i bilo kakvih coolera.

    Znam da sam E2180 imao prije 2 godine i nije mi jasno takodjer zasto me niko nije presjekao, ali druze igre idu a da na stucaju. Bar one koje ja igram. Ma sta ja znam razmislit cu jos malo.....
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Ja se slazem sa dinom,to ti je najbolja opcija ;)
     
  15. efo

    efo Komšija

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    kod mene e2160, ali naklokan na 3,2 GHz (evo vec 4.ta godina, radi normala :)) i mogu ti rec da jeste za danasnje stanje slab procesor, ali da moze povuc vecinu igara sa 4850tkom... bez overclocka ne bi bilo nikakve price :)

    pretpostavljam da je i kod tebe naklokan?
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    On samo clocka mobitele da se razumijemo ;)

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Da zakljucimo, za ovaj budzet sto je naveo HD 7770 je maksimum, barem u Imtecu.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Ima i u plusu GTX 460 GDDR5 sa manje Vrama sto se tice tog ranga ali ovo je nvidia a on ti ne zeli..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    Ma nije uopste bitno jel nvidia ili radeon nego zakljucak je da je uz E2180 na stock frekvi kupovina bilo koje danasnje grafa bacanje para.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - AMD OKTOBAR 2012

    U pravu je dino. Bio sam u gotovo identičnoj situaciji, i jednostavno nije bilo smisla davati 300 stoje za grafu kad mi obično korištenje PCa nije bilo kako treba. 7770 mu je od grafa max za tu konfu, a i ona nema smisla na toj konfi.