Preporuka za grafulju do 600 KM - i optimalnu konfiguraciju

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Tesla, Oct 22, 2012.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - i optimalnu konfigurac

    Iskreno da kazem, ne znam sta ljudi ocekuju, meni licno je i na 6570 malo, ali veoma malo kocilo. Sa 7770 leti ali eto i ovaj planirani upgrade na jos bolju karticu je radi dolazecih igara. Grafika mi nije bitna, dosta stvari furma na low ili medium detaljima, bitno mi je da je FPS dobar i to je to. A ako za to treba CF ove dvije kartice e onda cu uzeti PS3 i biti miran :)

    U pitanju je FULLHD

    Sad je i meni mnogo jasnije ovo, nisam bas ni ja ovo kontao. Mislim znam kako sam se natezao sa grafickim karticama da potjera na 22" i 24" monitorima igre pa sam po logici isto mislio. Odnosno sada vidim TV i na srecu ga povezem da vidim kako sljaka i stvarno sljaka.

    nVidia se provalio ali istini za volju to sam mogao biti i ja samo me je bilo sramota pitati :smt040 :smt046
     
  2. nVidia

    nVidia Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - i optimalnu konfigurac

    jesam kontao da raste rezolucija.

    Ne vidim razloga za neki smijeh. Nisam upućen u tu temtiku jer me ne interesuje i zbog toga sam i kontao da rezolucija kod TV-a raste.

    Nisam nepismen da ne znam pročitati na netu ono što me interesuje za razliku od nekih koji pamet prosipaju.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - i optimalnu konfigurac

    Nije problem što ti nisi znao, nego što si izletio pred rudu sa zaključkom bez da si upućen imalo u to.
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - i optimalnu konfigurac

    Eh ovako, otisla 7770 za 290 KM i Kum platio pice ;). Sad sam na 2000HD i iznenadio sam se da i dalje ćera i Batman AC i The RUN, druge nisam ni probavao, istina smanjena rezolucija i sve na low i samo na monitoru ali eto igra se igra.

    Dodat cu jos max 300 KM. Koja je bestbuy do 600 KM. Planirao sam ASUS 7850. Ima na PIK-u i jefitnije je uzeti nego u radnji ali mi je garancija bitna jer sa garom grafa ode za cas.

    Hvala kolege. Sto se tice CPU-a tu cu od zene regres oteti i nabaciti neki i3 ili i5 do kraja mjeseca.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - i optimalnu konfigurac

    7950 imaš na piku za te pare nove sa garancijom. U radnji za te pare otprilike 7850 možeš uzeti.
    A za procesor ako si mušterija možda se dogovorimo krajem mjeseca za moj i5 iz sig-a nije skup a neće biti usko grlo ni sa 384bitnom 7950 grafom :D
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - i optimalnu konfigurac

    Dakle nista GTX TI ovaj ili onaj.

    7950 ili 7850 - ovisno o tome da li mi je bitna gara ili ne ?

    Za CPU sam vidio da prodajes svakako. VIdjet cemo mozda se i javnem.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 300 KM - i optimalnu konfigurac

    Pazi ovi šverceri sa pika daju ti svi gare dogovoriš se. Evo moja je isto od didija ima pismenu garanciju 2g u Srbiji a u slučaju nečega vjerujem da ne bi bilo problema za reklamiranjem jer bi njega kontaktirao i njemu dao da se on sa tim zeza. Ipak nisu to grafe koje se puno griju evo kod mene neće preko 58 nakon sati i sati bf3 a gpu usage 100% i ne bi trebale da se kvare od pregrijavanja mada uvijek ima onaj faktor sreće.

    Za cpu jbg u radnjama su preskupi. Ivy i5 3570k su oko 440KM na piku super su a ima i par 2500k polovnih ali od neprovjerenih oko 350KM su itd. Mada se i meni nešto i ne prodaje cpu pošto još nije usko grlo i ne bi dobio sad ništa nego bi bio za ubuduće ajmo reći future proof. i7 su preskupi i nisu potrebni za gaming.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Preporuka za grafulju do 600 KM - i optimalnu konfigurac

    HD 7850 je best sto mozes u Sarajevi u radnji uzeti za te pare.
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za grafulju do 600 KM - i optimalnu konfigurac

    Hvala ljudi, tako ce i biti definitivno.

    Mogla bi ova tema i pod lock, postigao sam sto sam htio.

    Hvala svima.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Preporuka za grafulju do 600 KM - i optimalnu konfigurac

    Obrati paznju pri kupovini na "system requirements" zbog napajanja i buduce nadogradnje.

    Ova moja Sapphire HD 7850 1gb treba samo 1 / 6 pinsko napajanje :)