Preporuka za HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ghostbusters, May 30, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Kolega, vi kao da ste se jucer registrovali na forum i niste upoznati sa anti-warez pravilima. Koristen WD disk sa garancijom uz kapacitet od 500GB je nekih 80KM.
     
  2. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Evo kupio sam ove diskove u Genelcu i najpovoljniji su do sad ....
     

    Attached Files:

  3. tarik

    tarik Novi član

    moze li neko da kaze, ako ne ti sam, kako su se pokazali ovi diskovi u smislu performansi - naime planiram uzeti taj disk i da na njega instaliram operativni sistem, pa me interesuje dali je on dobro resenje za to.

    i drugo pitanje - mozda bi isao na varijantu da uzmem dva ista radi prostora i koliko recimo uporedno spajanja i koristenje tih dvaju diskova utice na performance i koliko opterecuje sistem.
    Naime dosada sam imao jedan centralni disk spojen na plocu o koji je naravno uvijek radio, dok sam druga dva povremeno spajao radi arhiviranja, te me stoga interesuje dali bi istovremenim koristenjem dva diska izgubio na performansu. Takode bih ih spajao odvojeno i ne bih pravio raid.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Samo mala informacija za sve one kojima se nezuri previse, imat ce slavoljub krajem 9 i pocetkom 10 mjeseca WD diskova po najboljim cijenama i uslovima garancije u BiH. (kao i uvijek)
    PS. Otvarao sam svoj My Book 500G unutra je WD Green i jako ga je lako zamjeniti za one kojima je postojeci mali.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nabaci tutorijal kako se otvara :D
     
  6. GW

    GW Moderator

    Otvara se strpljenjem. :D
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Posto sam nekada radio servis mobitela imam zivaca za takve stvari, kao sto GW rece samo polako plasticna poluga de se neosteti kuciste i lagano okolo sve zabice otkacia.
    Ono nemoj nista na silu samo uzmi veci cekic. :D
    To je nista kako sam najebo jucer otvarajuci i rastavljajuci MX revolution, lijevi taster dugo zeza nece da odradi ili odradi dvoklik pravo iritantno, morao sam ga zamjeniti ali da to uradis moras misa rastaviti na sastavne dijelove, i jos po belaju rupice od tastera knap i metalizirane cak ni pumpica nepomaze, ma patnja ziva i jos me izludilo toliko para dam za misa i on pocne brljati za 6 mjeseci, nekad sam koristio ono smece od 5-10KM. pa su radili duze.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ico ce nam nastaviti tutorial, kako otvoriti WD Green disk unutar My Book-a :D
     
  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    E raja doslo vrijeme da se jos diskova kupi do sad sam uzimao u Genelec-u HDD WD CaviarGP 1000 GB SATA-300 32 MB WD10EADS sa PDV 188,29 KM a gledam kod Barica SEAGATE 1TB 32MB SATA2 sa PDV 179km sta mislite hajde nebitno sa cijenom nego koji je bolji HDD ??
     
  10. GW

    GW Moderator

    Taj WD je GP druge generacije sa 3 ploče i dobar je disk. Taj drugi nije dovoljno detaljno opisan pa ne znam da li je brži/sporiji.
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ovo je na stranici kod Barica
    * Mfr Part Number: ST31000528AS
    * Capacity: 1 TB
    * Rotational Speed: 7200 rpm
    * Cache: 32 MB
    * Interface: SATA 300
    * Max. External Transfer Rate: 300 MB/s
    * Seek Time:
    o Average latency: 4.16 ms
    o Read: < 8.5 ms
    o Write: < 9.5 ms
    * Shock:
    o Operating: 70G @ 2ms
    o Non-operating: 300G @ 1ms
    * Power:
    o Maximum start current, DC: 2.0 amps
    o Operating, Average: < 9.4 W
    o Idle, Average: < 5.0 W
    * Dimensions (WxLxH): 4.0 x 5.787 x 1.02 inch / 101.6 x 146.99 x 26.1 mm
    * Weight: 1.4 lbs / 640 g
    * Support NCQ (Native Command Queuing) Technology.
     
  12. GW

    GW Moderator

    WD = 3x333GB na 5400 rpm
    Seagate = 2x500GB 7200 rpm
    No brainer. :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

    S tim sto Seagate ne stoji bas najbolje sa 'pouzdanoscu' u posljednje vrijeme ;)
     
  14. GW

    GW Moderator

    Možda misliš na firmware probleme na 7200.11 seriji? Ovo je 7200.12 serija.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Mislio sam vise generalno da su imali 'bad press' sa par proizvoda u posljednje vrijeme, naravno s naglaskom na 7200.11 seriju, pa je povjerenje kupaca poljuljano. Ako neko nadje postenu recenziju, nek nabaci link svakako.
     
  16. GW

    GW Moderator