Preporuka za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by clopex, Oct 12, 2013.

1. clopex

clopex Aktivista

2. Reventon

Reventon Veteran foruma

To zadnje je meni ponajbolje, Raidmax Orion.

3. Neo Bahamut Zero

Neo Bahamut Zero Veteran foruma

4. sumeir

sumeir Komšija

Pozdrav

Pošto je kolega otvorio temu ranije samo da nastavim.

Drug kupuje kućište pa se obratio meni da mu pomognem oko izbora. Uglavnom "uletio je u šumu" a i ja sa njim i ovo su neki od njegovih favorita.

Thermaltake Urban S41

Fractal Design R4

Fractal Design R5

Corsair Obsidian 350D

Corsair Carbaid Series 330R Queiet

Corsair Carbide Series 500R

Corsair Obsidian Series 550D

Silverstone ps07w

NZXT H440 (Nema mjesta za optički uređaj)

Phanteks Enthoo Pro

Edit

Znači trenutno kućište koje koristi je neki "kinober." Pošto mu je cpu hladnjak "Cooler Master Hyper 212 Evo" ne može ni stranice zatvoriti na njemu. :)

Hoće malo da osvježi u tom segmentu a inače konfiguracija koju posjeduje koristi za rad u 3dmax-u pa da se ima na umu kućište za neku buduću nadogradnja ili promjena komponenti za tu svrhu.

Znači gleda da izvuče maksimum iz kućišta po pitanju tišine estetike,hlađenja komponenti i fleksibilnosti za neku buduću nadogradnju u gore navedenom cjenovnom rangu tj 100-110 Eura.

Trenutna konfiguracija koju želi "preseliti" u novo kućište je .

Intel Core i7-2600K

Cooler Master Hyper 212 Plus

GeForce GTX 460

Mislim da je ova napojna

SilverStone Strider Essential SST-ST70F-ES

Naveo sam ove gore komponenete samo da se zna potrebna količina prostora unutar kućišta.

Boldirani modeli su moji favoriti. Kupuje vani tako da mislim da neće biti problema da se bilo koji od navedenih modela nabavi. Ako misliteda ima i boljih opcija bujrum predložiti.

Unaprijed hvala i lijep pozdrav.

5. Neo Bahamut Zero

Ja bih uzeo Corsair 350D bez mnogo razmišljanja, odn. ako ima mATX ploču onda Silverstone Temjin TJ08-E (ako je dostupno).

6. mobsterc

mobsterc Komšija

Zasto? Nije ni blizu klase Phanteks Enthoo Pro...

7. twofoldb

twofoldb Novi član

Od navedenih ja bih uzeo Fractal Design Define R5. Mislim da najvise nudi za taj novac koliko košta.

8. mobsterc

mobsterc Komšija

Ja ne razumijem sto se mijesaju klase... Evo od tih favorita r5 je silent mid a phanteks full tower; pa valjda zna sta hoce i sta mu treba. Znaci svega nabacanog u tom izboru, prvo se odrede potrebe i planovi pa uzima kuciste.

9. sumeir

sumeir Komšija

Možda se bilo gore malo nedorečeno u prvom postu. Iskreno nisam ni gledao dimenzije Corsair 350D jer je to njegov izbor bio a ja sam boldirao ono što sam mislio da je najbolja solucija na osnovu onoga što sam pročitao i pogledao od review-a , ja sam dodao Phanteks iako drug i nije nešto zagrijan ali eto moje je da mu pomognem i da vidim sa rajom šta misli.

Znači trenutno kućište koje koristi je neki "kinober." Pošto mu je cpu hladnjak "Cooler Master Hyper 212 Evo" ne može ni stranice zatvoriti na njemu. :)

Hoće malo da osvježi u tom segmentu a inače konfiguracija koju posjeduje koristi za rad u 3dmax-u pa da se ima na umu kućište za neku buduću nadogradnja ili promjena komponenti za tu svrhu.

Znači gleda da izvuče maksimum iz kućišta po pitanju tišine estetike,hlađenja komponenti i fleksibilnosti za neku buduću nadogradnju u gore navedenom cjenovnom rangu tj 100-110 Eura.

Trenutna konfiguracija koju želi "preseliti" u novo kućište je .

Intel Core i7-2600K

Cooler Master Hyper 212 Plus

GeForce GTX 460

Mislim da je ova napojna

SilverStone Strider Essential SST-ST70F-ES

10. mobsterc

mobsterc Komšija

Pa onda mozda r5, jer je i namjenjeno tisini, ima dovoljno hladjenje i dobro je uradjeno. Phanteks je recimo dosta vece kuciste i za ono sta meni treba, od ovih, pored njega ne bih drugo pogledao. 350D je jos manje, konkurent sa r5 bi bio 550D, dok je phanteksu priblizno 750D.

11. Neo Bahamut Zero

12. sumeir

sumeir Komšija

@Neo Bahamut Zero

Ne mogu tačno da se sjetim jeli ASUS P8H61 EVO Rev 3.0 Uglavnom sigurno nije mITX a procesor je i7 2600 bez K ...

Bilo je davno kad se sklapalo to a i na forumu je bila diskusija, uglavnom matična sigurno nije mITX

I jah. Nije od likova da mora biti "prozor" na kućištu i sl.

13. Neo Bahamut Zero

Ako je ta ploča kao što kažeš, onda ne znam što si naveo par mATX kućišta jer logično neće stati unutra. Od navedenih nek' uzme Define R5.

14. Stevie_Ray

Stevie_Ray Veteran foruma

R5 je imho za ono sto kosta najbolje kuciste na trzistu. Ok, ima bijesnih kucista kao sto su Obsidian 900D, ali cak i za jednu high-end konfu sa full vodenim hladjenjem je R5 super.

15. sumeir

sumeir Komšija

Prvi post je bio nedorečen zato sam ga i editovao.

Drug se baš i ne razumije oko kućišta.Sinoć sam proveo pofinog vakta dok samu neke stvari obajsnio šta da gleda, tako da nisam obratio pažnju šta je odabrao jer sam mislio da je "usvojio gradivo." A ja iskreno ne znam neke modele napamet dok ne pogledam za koji "format" matične je namjenjen.

Uglavnom sačekam par vaših mišljenja i njemu proslijedim da on dalje ide u kupovinu.

16. Zeleni

Zeleni Network Ninja

R5 je najbolje all round kuciste. Tiho, ugodno sa korisnim. Ja imam R4, i sve pegle sa R4 su ispravljene u R5.
    Sapke vrata se mogu pomjerati na obje strane, SSD koji se montira ispod maticne ploce sada ima svoj breket, tako da se ne mora sarafat ispod maticne, itd.

17. sumeir

sumeir Komšija

Dobro,preneseno i odluka je pala na Define R5 vrlo vjerovatno bijeli.

Hvala svima koji su učestvovali sa prijedlozima.

18. Stevie_Ray

Stevie_Ray Veteran foruma

Ja bih sad uzeo R5 jer je sve sto trebam ali mi je za iducu konfu plan ic na mITX...

19. Neo Bahamut Zero

Problem sa mITX kućištima je što često (da ne kažem uglavnom) imaju jednaku zapreminu kao bolja mATX kućišta, a kompromisi sa komponentama još više dolaze do izražaja. Ja sam mjesecima kombinovao komponente u glavi i na papiru i skontam da je previše zajebancije. Doduše to je bilo prije godinu i više, a u međuvremenu se pojavilo Thermaltake V1 kućište za koje mislim da je trenutno najbolje za mITX konfiguracije.

20. Zeleni

Zeleni Network Ninja