Preporuka za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by clopex, Oct 12, 2013.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je preveliko kućište za mATX format, teško da će mITX varijanta biti bolja. Biće nešto u fazonu Prodigy-M redizajna.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro izgleda ovaj Tt V1. Mislim da bi najbolje bilo kad bi se Fractal potrudio da napravi beton mITX kuciste. Uglavnom dok ja to slozim izace jos brdo kucista. :mrgreen: Racunam da ce ponuda biti bolja.

    Zar ti nisi slozio mITX masinu? Bile su i neke slike. :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Silverstone SG10 koje imam je mATX, međutim zapreminom je otprilike kao većina mITX kućišta, ali prima mATX ploču i "velike" komponente (340mm grafička, 170mm cooler, 180mm PSU, slot za dvdrw i sl).

    Fractal ima Node 304 koje je odlično mITX kućište, samo se moraš odlučiti hoćeš li ubaciti veliku grafičku ili veliko napajanje, ne može oboje.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stacker 915F je imho bolji od te "R" verzije. Uz malo modovanja sasvim je izvodivo da se stave dva 360mm radijatora sa vanjske strane kućišta. Al' to bi izgledalo grdno i upitno je koliko bi bilo tiho. Šteta što niko nije napravio AIO sistem koji pokriva i CPU i GPU sa jednim 240/360mm radijatorom.
     
  6. black

    black Komšija

    Gdje ima kupiti Thermaltake Core V1?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tacno, jest bolji. Nisam ni znao da ima 915F.

    Ovaj Fractal Kelvin je prosiriv, samo je potrebno dodati block na GPU.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima ga u Srbiji, što znači da bi ovi likovi sa pik-a to mogli nabaviti. Kontam kad se ugrade u cijenu da ne bi bilo skuplje od 120KM.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta kaze na moj polovni corsair 750d?
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Samo da "prijavim" da je kućište stiglo. Minimalistički dizajn, bez nekog pretjerivanja. Čvrsto totalno. Stranice se ne uvijaju,poteške su pravo,haman ko na mom Chieftec-u.

    Šta bi moglo biti zamjerka jeste boja plastičnih dijelova nije iste nijanse kao metalnih dijelova na kućištu. Nije sad da je ogroman kontrast ali se primjeti kada se približi kućištu.
    Vrata se ne mogu skroz "do karaja" otvoriti tj otvaraju se maksimlano pod uglom od 90° ali se može promjeniti sa koje strane vrata da se otvaraju ,tj sa desne ili lijeve ako se neko boji da ih može odvaliti kada naiđe pored kućišta.

    Obzirom da je bijleo kučište i da su kompenente bile u otvorenom starom kućištu, doduše očistili smo i oprašili komponente prije prebacivanja, ali opet se kućište fino "umacupalo" Gumeni dijelovi u kućištu kroz koje se kablovi provlače ostavljaju crnilo na prstima pa se i tako vrlo lahko kućište može "zamacupati"
    Neke šarafe je bilo malo teže zavrnuti,valjda zbog količine boje u rupicama. Na par mjesta se može i ogrebait ali većinom su te sitne ogrebotine ostale ispod matične tj oko rupica gdje šarafi idu.

    Oko organizacije kablova nije bilo nikakve frke, još napojna nije modularna. Bez po muke se mogu fino kablovi urediti. Samo sam koristio one trakice sa"čičkom" Jedino malo može bosti u oči jeste kabal od ventilatora što izbacuje zrak van kućišta, krut je pa ga nisam mogao fino sakriti. Mislio sam da "obletim" sa njim oko ventilatora da ga tako sakrijem, ali onda nemože da dobaci do konektora na kontrololru za brzinu vetilatora s leđa kućišta.

    Kućište haman izgleda kao dio namještaja,elegantno skroz,mislim da ima sve na sebi što bi jedno kućište trebalo imati danas. Ne znam jeli do komponenti isto ali kada se zatvore stranice rad je gotovo bezčujan,doduše najglasnija komponenta bi mogla biti grafička. Nisam imao priliku da čujem kakva je situacija kada se "načepi" tokom rendanja i sl.

    Evo par fotki.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  11. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Pitanjce jedno :D gdje kod nas kupiti ove mrezice?
    [​IMG]
     
  12. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    I ja bih volio da znam ima li kod nas ovako nesto slicno. Jedino gdje sam do sad uspio naci je UK i USA, a smijesno je koliko je skupa.
     
  13. black

    black Komšija

    Pa ima ovo 100% kod nas , ja sam prije par godina kupio za auto isto mrezicu samo sto je bila "baklava" a ne rupice.
     
  14. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    I ja sam uzimao za auto, ali prije 6 godina, i te radnje vise nema. Moze i baklava, a moze i tulumba :mrgreen:
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nesto slicno se moze naci u radnjama poljoprivredne opreme (mrezica za koke :D ), kucne ljubimce (kavez za ptice, mrezica za ptice, miseve :D itd), neki BAU centar (gradjevinski materijali), muzicka oprema, auto dijelovi (zavjese za stakla-protiv sunca), auto-otpad (sa tapacirunga ili kokpita), otpad zeljeza ... ima samo treba dosta telefona i obilaska.

    Aluminijum baklava,nije sestkant i malo sitniju mrezicu 1x1m nasao sam u FIS Vitez, dok sam metalnu nasao u Ljubuskom-Kenwood (zastita za zvucnik).
    Nasao sam jednu mocnu, sestkant, aluminij, univerzalna, samo pravo skupa, maska za poklopac auto-motora, ovako nesto slicno (samo je oko 1,2m x 0,4m) ;

    [​IMG]
    Evo kako to moze da izgleda;