Preporuka za novu konfu

Discussion in 'Sastavljanje PC konfiguracija i notebook računari' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

1. MadbaLL

MadbaLL Komšija

CPU: ryzen 3 2200g vs 3200g vs i3 8100 - šta predlažete u ovoj konstalaciji snaga? nekako više naginjem ryzen 3 jer neću se zalijetati sa grafičkom, ionako igram stare naslove (ne znam kakva je integrisana na i3 8100 u tom kontekstu).

i kolika je objektivno razlika u igrama između ryzen 2200g i 3200g?

MB: skoro će 10 godina kako sam uzimao zadnju novu konfu, koji brend je sada najkvalitetniji ili je i dalje isto (asus, foxconn, asrock, gigabyte...)?

PSU: lcpower, jeli ok?

p.s. zaboravih napisati, bitno mi je da konfa podržava windows 7 (radi starijih naslova).

2. Reventon

Reventon Veteran foruma

Ja bih isao na 3300x, a graficku ostavi od stare konfe dok ne skupis za drugu.

Esh likes this.
  3. MadbaLL

MadbaLL Komšija

nemam toliki budžet, a kao što rekoh ne igram nove igre, pa mi ne treba jaka mašina.

max bi se mogao protegnuti do 2400g, ali gledam po yt testovima razlike između 2200g/3200g/2400g su male u odnosu na razlike u cijeni (govorim o bench testovima igara).

4. nivla

nivla Aktivista

samo da se ne lazemo na novim plocama nemas bas podrske za windows 7, koji je bukvalno eol i star vise od 10g i nije bas za ssd
    ako su bas prastari naslovi vrti virtuelne masine
    lc powerje sasvim ok, al eno prodaje ti se na forumu i38100, 8gb ddr4 i maticna ploca za 300km, na piku je komplet racunar sa 500gb hdd 350 kod istog prodavaca, probaj spustiti cijenu i nije ti losa kombinacija

MadbaLL likes this.
  5. Reventon

Reventon Veteran foruma

Onda idi na 2200g, razlika u odnosu na 3200g je zanemariva.

MadbaLL likes this.
  6. MadbaLL

MadbaLL Komšija

koristim trenutno laptop od supruge na kojem je windows 10. da li imaju drajveri za ryzen 3 za windows 7? kada odem preko amd sajta, samo mi izbacuje za windows 10 (jer valjda detektuje da sam otvorio sajt preko win 10), a preko googla piše da ima i za windows 7. sad ne znam šta je tačno :)

p.s. još jedna bitna stvar, ako bi nekad eventualno dodao nvidia grafičku, može li se na tim ryzen APU-ima isključiti vega grafika?

Last edited: Jul 15, 2020
  7. FearLess

FearLess Aktivista

Normalno da moze.

MadbaLL likes this.