Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Prva. Još uvijek stojim iza toga da A320 treba zamijeniti s B450, ali ako je tako kako je, idi s tim što ti nude. Kroz koju godinu trebalo bi jeftino biti Ryzena pete generacije, moglo bi ti valjati i bitno produžiti vijek trajanja.
     
    MadbaLL likes this.
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @Reventon i @BiceBolje

    ja sam svakako, čim se cijene vrate u normalu, mislio uzeti neku grafu, pitanje je više bilo šta mi je bolje trenutno za igranje kao i kada bude to jača grafika :)
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Idealno bi ti bila GTX 960 ili GTX 1060, mozda 1070. Bilo sta jace za taj procesor je usko grlo.
     
    MadbaLL likes this.
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    za koji? :)
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj Ryzen sa prve konfiguracije.
     
    MadbaLL likes this.
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jeli to znači da je onda bolje da uzmem ovaj i3 10105f i guram na gt 1030 dok ne izleti neka grafa?
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne, uzmi Ryzen i furaj integrusu dok ne izleti grafa. Integrusu je uvijek dobro imati za slucaj nekog problema.
    A 1030 ako uzmes napravit cu peticiju da te banuju :D
     
    BiceBolje, MadbaLL, Picoooka and 2 others like this.
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    mišljenje o dvije polovne konfe ali s garancijom 12-24 mjeseca:

    1. i5 4570, 8gb ram, ssd, gtx 1050ti 4gb ddr5

    2. i5 4590, 16gb ram, ssd, rx 460 2gb ddr5

    jeli ovo bolje od onih novih za igranja?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koja je cijena tih konfiguracija?
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    do 400km bi covjek i prihvatio cijenu, a znajuci cijene na piku ovo je najmanje 600km
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    520 i 500km, s tim da bih probao oboriti cijenu (ako se ovo isplati uzimati uopšte), jer mi ne treba hdd.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od te dvije, prva je bolja opcija. Samo te cijene su nerealne, ne znam vise sta da ti kazem. Kao da neko prodaje golfa 2 za 5000KM...
    Gledao sam malo cijene grafickih, ta gtx 1050ti otisla na 300KM, realna cijena je 150KM.
     
    MadbaLL likes this.
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    sve znam i slažem se.

    onaj nove konfe su 809KM (ryzen 5 3350g, vega 10) i 822 KM (i3 10105f, gt 1030).
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Idealno bi bilo ta opcija ryzen 5 3350g i da na to dodas gtx 960 ili 1050ti,al eto, finansije su problem kao svima.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i sam si vidio cijene grafičkih, nema se šta tu pono reći...

    a jel i dalje ostaješ pri tome da je onaj ryzen najbolje da uzmem? cijenu si vidio :)
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od svega sto si napisao ryzen opcija je najbolja. Moras uzeti u obzir da ni ta gtx 1050ti nije nesto, ok je za 1080p rezu na low detaljima, a gt 1030 je daleko slabija, u rangu integrisane na ryzenu.

    Tako da ti odluci, ili ryzen opcija gdje imas noviji hardwer ali ces kasnije morati kupiti graficku, ili stari intel i5 4570 sa grafickom.
     
    MadbaLL likes this.
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    iskreno, ne uzima mi se četverojezgraš, jer ga i sad imam, i to još polovan. ali hajde da to probam zanemariti, obzirom da su gaming performanse gore navedene kombinacije, sudeći po yt klipovima, još uvijek odlične.

    međutim šta me dovodi u dilemu? na yt nema puno benchmarka ryzena 3350g, a i ono što ima po meni nudi performanse slabije od očekivanih, dok recimo onaj i3 kad se u njega stavi neka grafika razvali tog ryzena (opet sudeći po yt klipovima).
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

  19. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Brate to što su četri jezgre ako se brineš zbog igrica ništa ti ne znači jer rijetko koja igrica i koristi više od četri jezgre,tačnije ja i ne mogu da se sjetim neke koja koristi ! Grafike su problem i one nabijaju cijene a ljudi su prosto postali ludi u precjenjivanju,za GTX 970 ili R9 290 4gb tražiti od 400-60 maraka je van svake pameti (ja sam najviše ove dvije kartice ubacivao ljudima zbog budžeta a sad više ne mogu jer i one koje nađem da imaju ,,nisku cijenu" imaju neku manu ),jbt došlo je do toga da možeš kupiti matičnu,cpu i ramove sve zajedno jeftinije nego neku polovnu grafiku !
     
    MadbaLL likes this.
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dobio sam jutros ponudu i za ryzen 5 1600 (bez AF) konfiguraciju, kontam dobar deal, odvrnem yt benchmark opet sporiji od onog i3 10105f.
     
    DiabolicX likes this.