Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 2013

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tesla, Oct 30, 2013.

  1. metallac

    metallac Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Nzm zasto bi uopste to radio. Android sam redovno root-ovao jer je kocio i uzasno radio, wp8 potpuna suprotnost.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Da ali pricamo o sideloadu aplikacija.
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Ma da, to samo ono za testiranje. Moram danas da se odlucim koji jeftikaner WP8 uzeti a sve u cilju testiranja :) aplikacija.

    Da li je WP8 na 512 RAM--a ok ili da trazim neku Lumiu sa 1024 RAM-a bar, ili neki drugi WP8 telefon do nekih 250 KM, ne bih vise dao.

    ovo sve naravno u svrhu cistog testiranja radi uzimanja 1020 u skorije vrijeme. Muislio sam 520 ali ne znam da li je bas preslab jer ce ga supruga naslijediti a ne zelim da joj dam smece after all.

    gsmarena advanced search i nasao sam sve lumie sa 1gb ram-a i wp8.

    Thanks.
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Koliko mi je poznato, svi slabiji WP8 telefoni rade bez problema iako imaju samo 512 MiB RAM-a. Moguće samo da neke zahtjevnije igre malo štekaju, ali ne bih rekao.

    Za sideload aplikacija je neophodna SD kartica, a to većina Lumia telefona nema.
     
  5. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Zar nema tool za sideload aplikacija i bez SD kartice, ninja do sad sto je rekao tako je i bilo :) ali moram da pitam
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Znam za Windows Phone Power Tools aplikaciju, ali nisam uspio instalirati XAP fajl njome.


    EDIT

    Upravo jesam, ne sjećam se kakva je bila greška prije.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    512MB imaju i 520, i 620, kao i 720. Nisam siguran za 625. WP8 savrseno dobro radi sa 512MB rama, bolje nego Android sa 1GB.

    @Ninja, je li za ovaj sideload app i dalje treba WP8 SDK? Znaci da se mora imati i Windows 8, ali ne i Visual Studio?
     
  8. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    I ninje grijese znaci, dakle da se ne sekiram, ne mora biti SD kartica
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Zar nije moguce sebi poslati aplikaciju mailom pa je instalirati iz attachmenta? Ja sam imao na 7.8 root, file explorer i xap instaler pa je islo lakse. Treba pokusati ovu varijantu sa mailom, mislim da ce proci?
     
  10. metallac

    metallac Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Isti telefon sam kupio budućoj suprugi i poslije mora android telefona konacno je zadovoljna sa uredjajem. Mislim da ga nece mijenjati par godina sigurno jer nikakvih problema nema, a nije zahtjevan korisnik (poruke, pozivi, po koja fotografija, facebook) sve radi savrseno.
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Ova moja mene moli svaki dan da joj dam ovaj 610 sto sam posudio, ali kad ga vratim dat cu joj 520 koji cu uzeti danas ili sutra.

    Hvala kolege
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    windows phone 8.1 dolazi valjda nekad u drugom tromjesecju iduce godine za sve wp8 uredjaje
    a black update nekad pocetkom iduce godine, mada ce prvo high end modeli dobivati pa tek onda stariji
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Dolazi mi mail danas:
    A dzaba dobio :mrgreen:
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Mah, ja nisam jos uvijek uzeo 520, dao sam zeni ovaj 610, kupit cu ga od jarana vjerovatno ( njemu ostao viska ) pa ga proslijediti zeni, a ja cu odmah uzeti 1020. Sta imam testirati :).

    Instalirao sam WIN 8.1, jos da nabacim SDK i dok kupim dev account

    Samo koji SDK da instaliram, pretpostavljam 8 a ne 8.1 ?
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    SDK i ima samo samo 8.0 i onda apdejt 8.0.10322.
    Samo pazi da ce ti prilikom instalacije ukljuciti Hyper-V sto ce ti onemoguciti VT-x i one ostale zajebancije koje su potrebne ako koristis Oracle VirtualBox.
    Ako ti ne treba VB onda furaj dalje bez brige.
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Neće isključit VT-x, nego će ga rezervisat za Hyper-V. A u većini slučajeva Hyper-V može zamijeniti VirtualBox.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Ma Linux mi je beskoristan sa Hyper-V, slideshow.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Evo fore za dzaba developer akaunt:
    https://www.madewithmarmalade.com/offers/wp8

    Registrujes se ovdje, dobijes ovaj Marmelade SDK na tri mjeseca i usput token za Windows Store akaunt.
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Super, evo registrovao sam se i skidam SDK, ali na mom account-u pod licenses ne vidim nista. Gdje skontam taj free MS dev acc.

    Ma hajde skontat cu to. Ali sam imam jos veci problem. BIo sam na WIN7 i hajde rekoh sacekat cu WIN 8.1 pa njega instalirati i tako i uradim kad ono ne da da se instalira win 8 phone SKD

    This Product can only be installed on Windows 8 or later 64-bit Machine.

    Meni, je 32 bitni laptop ali na njemu je WIN 8.1. E sad ako budem morao da instaliram WIN 8 sve ispocetka nece mi biti bas jednostavno.

    Ima li neki workaround ?
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Preporuka za smartphone sa najboljom kamerom Oktobar 201

    Bila je negdje kvacica kod instalacije da li imas MS dev, ako nemas da ti posalju token.
    U mail-u sa subjektom "Welcome to our Windows Phone 8 Developer Offer" dodje token i uputstva "What next?".

    A za Windows ces morati sve ispocetka koliko znam.