Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sa Note3 ne mozes fulati. Imam ga vec neko vrijeme i radi ko sat. Baterija odlicna,fluidan extra,nikakvog usporavanja.Olovka,nema pregrijavanja,odlicno postavljen zvucnik. Zaista telefon za 10.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mnogo je lakše doci naravno do polovnog Note 3 i Z2 dok evo nemoguca misija je doci do LG G3 polovnog. 750km je nov trenutno a ne volim uzimati nove uređaje jer cesto ja volim mijenjat mobitel onda mi se ne isplati uzimati nov mobitel.

    Ima svega na piku, nevjerovatno na šta covjek sve naleti (mislim na pregovore ljudi pogotov kad se nudi zamjena) :)

    Necu vala žuriti ako i naleti neka fina doplata u zamjeni necu bježati od svih nabrojanih mobitela jer ne mogu pogriješiti koji god da izaberem, iako sam se nafurao na LG G3 :D
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Samo pripazi na ekran kod g3, 2 ljudi koje znam i imaju taj telefon imaju problema sa ekranom, žute mrlje ili komplet žut ekran (bjelu uopće ne prikazuje).
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Plus što je ekran poprilično blijed a samim time je i kontrast loš.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Baš sam dosta citao o tome problemi ovo ono, do sada ja nisam imao problema sa polovnjacima iako igram rizicnu igru preko oglasa polovnih mobitela.

    Iskreno malo bježim od Note 3 ponajviše što je sistem dosta isti kao na S4 koji trenutno imam.

    Haman da niko sa ovog foruma nema LG G3 :)
     
  6. black

    black Komšija

    Pazi se tih IPS ekrana kod LG-a.Ja sam imao LG L9 i nakon majesec dana desio mi se burn in.Drugar jedan moj je kupio polovan G2 i isto mu se desilo.Nije ni primjetio kad je kupovao.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kolega na poslu imao defekt ekrana na LG G2. Sto je najgore izje**li su ga u telecomu i tek je nakon mjesec dana dobio zamjenu.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Na kraju cu odustati od LG G3 i baš se ne isplati kupovat ako nije nov jer bez garancije je opasno kupiti ga :)

    iako sam baš bio odlucan da se fokusiram samo na taj model.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Mjesec je super :D Oni inace nose telefon 3x na popravljanje pa nakon toga dobijas novi, tako da je inace cekanje oko 6 mjeseci.
     
  10. black

    black Komšija

    Najgore je sto pola servisa nije u Sarajevu pa se ceka nenormalno.
     
  11. Esprit

    Esprit Aktivista

    A vidiš, ja imam skroz pozitivno iskustvo sa garancijom telefona koji je kupljen u BH Telekomu, naime nakon kupovine Nexusa 4 primjetim probijanje svjetlosti na ekranu, kako sam to primjetio u prvih 7 dana odmah je isključena opcija servisa pa sam dobio drugi telefon, istina trebalo je jedno 7 dana da se završi procedura slanja telefona u Stanić trade, pa dok ga oni ispitaju i pošalju nalog da mi se isporuči drugi uređaj...
    Na tom telefonu nakon godinu i po rikne digitizer, nisam ni znao da je telefon još pod garancijom jer je na njoj pisalo 12mjeseci, ali kad sam zvao Stanić trade da vidim koliko će me koštati zamjena saznam da je na svaki telefon kupljen u BH Telekomu produžena garancija i tako odnesem telefom u telekom i dobijem sasvim solidnu Xperiu SP na korištenje dok moj nisu popravili, tačnije zamijenili mu čitav displej, čekao 7-8 radnih dana.
    Garancija na telefon mi ističe u martu, ali sam na displej dobio 2 godine od dana zamjene.
    Poslije svega ovoga sam siguran da će i slijedeći moj telefon biti kupljen preko BH Telekoma.
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    i ja sam imao super iskustvo sa telecomom jesu skupi al gara vrijedi
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam dobio s3 dok je moja l1020 bila na popravci
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam od telekoma dobio novi mob za par dana kad je display riknuo. Bas nikakvog peglanja. A po nekim radnjama u Sarajevu je svakakvih rijeci palo da bi uvazio garanciju. Ko zna koliko levata izjebaju.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ala vama i crkavaju telefoni u garantnom roku. Ispade da 90% ljudi iskoristi garanciju.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Javio sam se za oglas, možda se i napravi kakva kombinacija iako zamjena je zeznuta kada se licno ne može obaviti.

    Obicne radnje i njihove garancije su nikakve, za sada nisam imao problema sa mobitelima pazim maksimalno i to je to.

    Skup je BHTelecom dosta jest ta famozna garancija ali npr LG G3 1.149,05, dok ovamo u radnji za keš ide za 750km (skupa im ta garancija totalno) :)
     
  18. Esprit

    Esprit Aktivista

    ...

    Ja sam nekako sve više mišljenja da se današnji telefoni prave s namjerom da ne traju baš dugo, godina-dvije i eto ti ako ništa manjih kvarova tipa otišao zvučnik, mikrofon, usb ulaz za punjenje, ne reaguje neka tipka... To još ako imaš sreće da se neka glupost pokvari što može zamijeniti svako ko se imalo razumije u tehniku.
    @Eldorado
    Jeste skup je, ali je skupo i kad ga platiš u kešu 750 KM a znaš da ti je garancija samo na software, za bilo kakav ozbiljniji kvar zaboravi na garanciju.
    BH telekom je još i dobar, gledam u Imtecu koji isto tako važi za radnju koja ima dobru garanciju, kod njih 1300 KM.
     
  19. gilla

    gilla Aktivista

    Zamijenili ovaj dio, sada hoce puniti ali samo kada je ugasen. Upaljen nista. Da li je softwera ili necega nisam pametan :(
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prepoznaje li ga komp kada je uključen?