Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Esprit

    Esprit Aktivista

    I mene ovo zanima, pa ako se odlucis za neku javi iskustva. Ja sam citao o mi bandu i onako svidja mi se, mada volio bi da ima displej, kazu da dvojka i hoce pa reko da sacekam.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Moto X i ja kontam da je mozda najbolji, a vidim neke se na piku prodaju ali samo 16GB i to 700KM kosta :D
     
  3. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Imao Z3C, i nikad vise bugdroid kao glavni uredjaj. Sad imam lumiju 930. Sto se mene tice, ne treba se ni razmisljati izmedju ta dva. Osim ako volis fensi smensi android stvari tipa widgeta, launchera i ostalog, onda na Win nemoj ni pomisljati. Funkcionalnost, stabilnost, sve je na strani lumije. Naravno, uvijek ima i onih sa drugacijim iskustvima, i to trebas uzeti u obzir. Znas sta mi nedostaje na lumiji nakon 3 godine koristenja bugdroida? NISTA. :wink:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako vam ne dosadi srat' o Androidu sviju vam? Meni nedostaje gomila stvari na WP pa ne davim.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja znam odmah sta ce mi nedostajati, a to su aplikacije za "odrzavanje" wifi konekcije i rutera :D
    Mozda i poneka igra, ali to mi je manje bitno.
    Ovi widgeti su dobra stvar, a tu je naravno i mogucnost uredjivanja sistema po svojoj mjeri, ali mozda je dobro malo promijeniti.
    Hvala na odgovoru, vec odavno gledam tu Lumiu 930, a mozda cak i da sacekam da izadje 950 pa da vidim kakva ce biti :D
    Jedino ako kakav povoljan dil izleti za neke od ovih ostalih telefona.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Svaka cast. Ja sam promijenio cetiri android telefona i nisam nikada te bugove imao. Da je savrseno, nije, ali da je WP toliko dobar u odnosu na android valjda bi se dosad pokazalo medju milijardom ljudi koji koriste android telefone.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad je dobra masina pod haubom telefon mora raditi dobro,ako bas zeza software ima custom rijesenja.

    Imao 4 windowsa i bio sam prezadovoljan a sam imam Note3 i to sve stock,nisam cak ni root odradio. Radi isto dobro kao sto su i windowsi radili.

    Wp je bolje iskustvo od androida jedino u low budget segmentu a konkretno highend lumije stvarno odvaljuju kvalitetom camera.
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kao korisnik obje platforme (WP i Android) mogu reci da Android samo radi normalno na highend uredjajima....imam jedan telefon i tablet na Androidu,kad se zakucaju dodje mi da ih tresnem od beton....a zakucavaju pocesto....imam 2 Lumie koje rade k'o Singerice....ako poredim ove dvije platforme,definitivno WP, osim ako nije highend Android
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    I dalje se za android veže više mitovo nego činjenice. Samo treba imati obzira da se android OS nalazi na hiljadama razlicitih uredjaja koji koriste razlicite verzije androida. Fragmentacija je opcenito najveca boljka androida trenutno. Gotovo je nemoguce zadovoljiti sve telefone.

    [​IMG]

    ..i to je ono sto apple opasno izbjegava. Preciznije govoreci, ima vecu kontrolu. Tako da je neizbježno da se nadju bug-fest modeli bilo visokobudjetni ili neki kinezeri. To se jednostavno "mora" desiti. Ja vjerujem da ima modela koji su za čupati kose ali je taj model doslovno kap u moru hiljada android korisnika.

    Ovjektivni minusi androida bi bili bloatware koji nije sklon samo jednim brendovima. Kod mene na grand 2 ima 50 disejblovanih aplikacija plus desetak kojim ne mogu nista i ta činjenica sto se mora sjesti i dobro istražiti sta kupiti i kako se uredjaj pokazao dok je to recimo kod iOS platforme poprilicno straightforward.

    Ja vec par dana koristim LG L fino dok ga ne proslijedim dalje. Telefončić od 200KM i radi kao zmaj. Nije nužno da je lowend android krš.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto ja ne koristim highend android telefone niti bi dao taj novac za telefon, nikada mi nije "zakucao", nijednom restart i slicno. Drugo je sto vecina leti za samsungom pa imaju problema sa softverom na kameri i galeriji, napune ga bloatwareom, to je do proizvodjaca. Uzmi telefon sa stock androidom i neces imati problema. Zena koristi LG G3 beat sa 1GB memorije i napunila ga je stotinama aplikacija, sve nekakve budalastinje live wallpaper i sl, evo pola godine radi bez restarta.

    Na WP nema sta da zakoci, jedna aplikacija radi u pozadini i to je to, kao fiksni telefon na touch screen. I da hoces da ga opteretis aplikacijama ili procesima nemozes, ili ih nema ili ti nedozvoljava. Omoguci mu desktop/home screen, stavi live wallpaper i npr. widget za vijesti, pokreni vise aplikacija uzastopno vidio bi lambadu.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zna se i to desiti, pogotovo sa Internet Explorerom kada otvara neke "teške" stranice, samo se sruši na start meni.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ti ga pretjera. Ispade na wp ne postoji multitasking nikako.. Ali hajde android sve može. Imam jednog, znam koliko moze...
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    @Neo Bahamut Zero Imas li mozda neki problem sa misljenjem koje je drugacije od tvog? Svacija iskustva su drugacija, necija dobra, necija losa. Moja su sa Androidom bila losa, kao i mnogih drugih ljudi bliskih meni, tako da mogu da serem koliko hocu. Ima i dobrih stvari, ali dugorocno je lose. A ako se iznosenje cinjenica zove sranjem, onda sam seronja br 1. Ima ovdje mnogo likova koji prde, pametuju i dave mnogo vise od mene, pa nikom nista. Ta neka nadobudna, sveznajuca lupendranja i pametovanja svi takvi likovi mogu sebi da nabiju ravno u dupe. Ja na sveznade i dupelisce imam averziju. Jako, jako veliku averziju, kako u ovom virtuelnom, tako i u pravom svijetu.
    Ovima sto brkaju babe i zabe, koji nemaju pojma sta je live tile, pogotovo sto lupetaju gluposti o tome kako radi ili ne radi jedna ili vise aplikacija odjednom, toplo preporucujem da malo izuce materiju prije pisanja postova koji mogu komotno ici za glupost godine. Bar je danas dosta znanja i saznjanja dostupno online. Kako Nails napise dobar i konstruktivan post, mnogi pametnjakovici bi se mogli ugledati na njega. I da napomenem jos jednom - nisam koristio jedan "high end" android, nego vise njih, tako da odlicno znam sta moze i koliko moze, kako high end tako i budget, i onaj iz srednje klase. I ne trebaju mi predavanja virtualnih NASA-inih profesora sa hb-a o tome kako, sta, gdje - imao, koristio, zavrsio s tim. Mogu preporuciti ili ne preporuciti, uz konkretne CINJENICE s mog aspekta i iz mog iskustva. Dobre stvari cu pohvaliti, na lose cu se nasrati. I to je to.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Činjenica je isto tako da WP nije bug-free platforma. Nešto bolje rade jeftini modeli u odnosu na ekvivalentne Androide i to je to. Prošle 4 generacije WP telefona a haptic feedbacka, rječnika i swypea za lokalne jezike nigdje...
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo ja pišem sa swipe na wp. Na doduše hrvatskom, nema bosanski...
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako može na 8.1 Update 2 onda ću pokušati, ako ne znači evo peta godina kako nema tih funkcija.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Windows 10 mobile :)
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Insider Preview me ne zanima, samo RTM. ;)
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    i to ce brzo. Usput, ovaj 512 build je dobar pravo. Skoro da nema bugova :)
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trebaju mi iskustva svih koji su uradili upgrade sa kitkat na lollipop,znaci baterija mi je jad i cemer a bila je pravi junak na kitkatu,sad tu su otezavajuce okolnosti,upgrade sam odrasio na odmoru i jos uvjek sam na odmoru pa nemam mogucnost resetovat telefon jer nemam.komp da uradim backup,onda uzeo sam paket sa 4g i pored toga sto dosta vremena visim na telefonu jos sam o AP za jos dva telefona i tablet. Prije sam izvacio 8 sati ekrana doduse na wifi u kuci a sad sam na 4g i to slab signal i napolju pa osvjetljenje na maks jedva 3 sata.