Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Esprit

    Esprit Aktivista

    Boga mi ja kupih ovaj LG G3 u BH Telekomu :)
    Prvi utisci su super, kamera odusevljava, lijepa izrada, prosiriva memorija, baterijom sam isto prezadovoljan. Sve ono sto mi je na Nexusu 4 bilo nedostatak ovdje je doslo na svoje.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima li lollipop od bht.a

    zna li se kad stize 5.1za g3
     
  3. Esprit

    Esprit Aktivista

    Odmah mi je dosao sa Lollipop 5.0, mislio sam da cu ga morati nadograditi kroz update, pa onda factory reset raditi... medjutim kad sam ga upalio prijatno se iznenadih.
     
  4. black

    black Komšija

    Uradi reset ipak , osjetno brze radi.
    Antutu poslije update sa 38K spao na 30K. Kad sam reset uradio opet skocio na 35K.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene je antutu preko 40k.
     
  6. Esprit

    Esprit Aktivista

    Uradio, mada ne vidim nikakav pomak u radu, sve je bilo fluidno i prije ali eto po preporuci sam uradio opet factory reset.
    Antutu nisam testirao, meni te brojke ne igraju neku ulogu.
    Zbog nekih aplikacija moram uraditi root pa sad malo to istrazujem kako i sta, da sta ne bi zajebao :)
    Ne
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Antutu njesra obično, odradi 10 testova svaki put će ti izbaciti drugi rezultat.Nikakvo mjerilo rada uređaja, pogotovu kod Androida gdje veliku ulogu igra i ROM koji se koristi trenutno (stock/custom).
     
  8. black

    black Komšija

    Kod mene je G2
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sutra trebam se naći s čovjekom da pogledam S4, koji je namijenjen sestri. S obzirom da je cijena sumnjivo niska, postoji li način da se otkrije da li je fake.
    Primjera radi, našao sam na Youtube da se status bar uočljivo razlikuje od originala, umjesto Apps piše App, umjesto Widgets piše Widget i sl.
    https://www.youtube.com/watch?v=0gZauof8bj8
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Odete negdje gdje ima wireless i skines antutu. Tu ćeš naći podatke o hardweru a ujedno testiras rad mobitela.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, dogovorili smo se naći ispred baroka, tu ima interneta, a i ja imam hotspot i taman da ga istestiram.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trebalo bi da se po ekranu lagano prepozna original. Kopije sigurno nemaju samoled.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako nema kutiju, papire onda ne kupuj ni za živu glavu. Vjerovatno je ukraden što znači da će ti ga policija oduzeti u kratkom roku.
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Jel zena zadovoljna telefonom? Jel ranije bila na ios ili android? U slicnoj sam investiciji pa zato pitam kakav je
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zadnji zenini telefoni su Lumia 710 - 620 - 925 i sad 640XL. Jedini uslov za telefon je bio da ima finu kameru i da nije andorid :) jer imala je neke androide prije, pa i vidi mene kako se nerviram sa svojim :) i kaze ne bi dala bezbriznosti WP platforme ni za sta. Ona puno koristi Skype i Whatsapp i mail, i to 90% zbog posla a to radi bez greske i ona prezadovoljna. Sta je do sad primjetila (pored velicine :) ) je i da joj baterija puno duze traje nego na 925, cca 25% vise ostane za isto vrijeme...
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Stevie_Ray Malo mi je teško na osnovu toga skontati, ali sam primjetio da su ekrani kod kopija jako svijetli, a boje nekako blijede.
    Ali našao sam nekih drugih faktora npr. mnoge kopije nemaju Odin (Download) Mode, ili bacaju u neki kineski recovery, proximity senzor je iste veličine kao i senzor do njega, a treba biti veći, usb port se razlikuje, IR je rupa na originalu, na fake je ta rupa zatvorena, flash LED je izrazito žute boje na kopiji, onda original ima Do not accept if seal is broken sticker itd. Još sam skinuo imei tool, da makar preko toga probam, jer sumnjam da ću uspjeti skinuti antutu ili neki genuine checker, valja se spojiti s Play Store. Eto držao sam bijeli S4 prije koji mjesec i nisam ga stigao detaljno pročačkati, doduše je ovaj crn, a većina tih kopija su upravo bijele.

    @zoi Čovjek kaže da ima kutiju i opremu, dakako, ako ne bude imao ništa od toga neću uzimati. Kaže da je donio iz Danske i otključan je.
     
  18. black

    black Komšija

    Skini antutu i probaj k'o covjek. Nije par cipela pa da se tek tako kupuje , ja sam nedavno mogao 300 zijanit jer nisam imao strpljenja da probam telefon.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skines antutu na svoj mob i prebacio preko bluetooth na taj S4 i instaliras.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, da, tako sam namjeravao napraviti, skinuo sam preko blackmarta apk, al' nebitno sad. Telefon je bio originalan, na njemu nadograđen Lollipop, ali krš totalni, vlasnik mu dušu izvadio, home tipka propada, sa svih strana izguljen sav. Kažem čovjeku htio sam telefon uzeti, jer je na piku pisalo da je nov. Bili otac i sin. Sin šuti, a stari kaže nije nigdje pisalo da je nov. Inače ga je cijenio 400 KM i spustio bi još, ali se ima tu svašta popravljati. Još sam se načekao da vidim tel. a žive u blizini mjesta gdje smo se našli.
    Rekoh hvala vam na vremenu i doviđenja :D

    Tako da će sestra uzeti ipak nov u radnji da se ne ganjamo više s ovakvim likovima i njima sličnim.
    Ja sam prodao svoj M2 i planiram uzeti Z1 koji je korišten do godinu maksimalno, ali mora biti očuvan skroz i sa svim papirima i opremom. Ne bježim od kupovine korištenog uređaja, ali kad su velike cifre u pitanju, onda očekujem top stanje i da je sve regularno.
    Hvala svima na savjetima, baš sam se bio dobro naoružao informacijama prije kupovine :D