Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. nivla

    nivla Komšija

    ode tema u pravcu gdje nisam mislio, ako cemo iskreno ne smatram nijednu od trenutno aktuelnih platformi za smartphone dobrom u onoj mjeri u kojoj je to mogao biti meego, nazalost sad je to apsurdno spominjati jer je platforma davno propala,
    windows phone je obecavao, ali ostalo se samo na nadi da ce ikad icemu valjati, na kraju su se doveli u situaciju da nisu u stanju napraviti backup kontakata kako treba pri resetu telefona, da kad trebas poslati sms ili obaviti poziv dobijas "resuming..."

    meni android platforma u premium segmentu ne moze ponuditi nista znacajno vise od srednje platforme da bih izvalio neopravdano veliku sumu novca koju sam dao za iphone, sumnjam isto tako da neko ko koristi neki premium android iz 2013 godine ima fluidnost jednog 5s sa ios 10.3 bez znacajnog ceprkanja i instalacije neoficijelnih ROM-ova, meni se ne da jednostavno zezati sa tim da neke stvari koje podrazumijevano trebaju raditi ne rade, a to je cest slucaj sa neoficijelnim romovima, da ne govorimo o zvanicnoj verziji androida koja je podrzana za proizvode iz te godine (bez hakovanja)
    i ne pravdam se sebi da sam nesto platio preskupo, kad kupis ionako je gotovo
    @dino, unazad 12 godina samo amd platformu na desktopu koristio
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    S obzirom da sam na poslu trebao testirati sluzbenu aplikaciju na obje platforme imao sam priliku koristiti Nexus 5, 5X te iPhone 5S i 6S.
    Najbolja usporedba bi bila izmedju 5X i 6S. Oba telefona su se dobro ponasala i nisam primjetio nikakva znacajna usporenja. S druge strane 5s je bio uzasno spor i jos me je prilicno nervirala velicina ekrana, te mi je trebalo par pokusaja da ubodem neki button.
    Takodjer sam imao prilike i koristiti S7 Edge koji me odusevio vise nego iPhone, ali kao sto je vec receno to je stvar subjektivnog dojma. Od Lollipopa vjerujem da nema vise potrebe za custom romovima, a i teze je rootati uredjaj, zapravo nemoguce bez otkljucavanja bootloadera.

    Usput, ima li kakav metod za rootanje S7 Edge bez zezanja s Odinom? Kingoroot?
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ne mozes protiv android masinerije na ovom forumu......
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kad iPhone stvarno bude bolji ili eto bar upola jeftiniji, moci ces :D
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    a ja ovamo zadovoljan sa Lumiom 950 :D usput, na Win10Mobile mi je najbolje odradjen taj proces, hard reset - restore... npr. uzeo sam ovu 950-ku i restore zadnjeg backupa sa 930-ke prosao bez greske, sve mi se uredno vratilo, cak i raspored tiles-a na start screen-u....
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto kao na Androidu. Izbaci ti sve uredjaje koje si koristio i pita sa kojeg ćeš restore, iOS vjerovatno isto.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto meni to nikad nije to izbacilo? Vidim svi spominjete to a ja uvijek ručno moram.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mozda moras imat uradjen back up.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Na ios-u sve izbaci, wallpaper, ikone , sve kako je bilo.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Radim to Dino ali opet ne ide. Hajde ne formatiram telefon često pa nije belaj.
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Treba mi preporuka za telefon rođaku.

    Do neki dan je imao Samsung s6 edge.

    On gleda Asus Zenfone 3 ZE520KL a ja mu predlažem OnePlus 3T

    Ovaj Asus Zenfone 3 može na rate uzeti.

    Koje još opcije mogu doći u obzir?

    Hvala.
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Provjeri da li je pod settings -> backup&reset upaljena opcija 'back up my data' kao i definisan 'backup account' (gmail) na koji će to biti povezano! Također treba upaliti 'automatic restore' da ti povrati sve postavke i data za svaki app koji si imao ranije instaliran. Da bi backup radio također i sync moraš redovno paliti i to sa omogućenim 'app data' backup-om i to na istom backup acc-u koji si gore odredio.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Oneplus 3T definitivno

    Sent from my Lumia 950XL
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala na iscrpnom odgovoru :)
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam se namijenjao andorida i do sada ni jedan mi nije vratio sve kako je bilo... znaci logujem se, kazem ovaj backup mi vrati i da ga pustim da sve sam odradi...
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao sam ja te backupe uvijek popaljene. Medjutim, sync-aju se samo kontakti i aplikacije. Uvijek samo to dvoje.

    Medjutim zadnji put sam instalirao Samsungovu Side Sync aplikaciju i na novi i na stari telefon, prebacilo mi i call log, i sms-ove, moglo je jos neke stvari ali nisam htio.

    A ima i fora sa NFC, to sam kod sestre radio. Upali se NFC na oba telefona i automatski se uradi sync svega zivog. No ni tada ne odradi recimo wallpaper ni shortcute na homescreenu. To je ocito zato sto nisu bili isti brandovi telefona, kod istog branda je to mozda moguce.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    iOS radi te iCloud backupe od 2011 ne znam u čemu je nauka toga u 2017.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam uvijek na nexusu bio, znači foldere i aplikacije u njima prenese.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato i kazem, radi mozda kad imas isti brand telefona. Ovako LG ili Samsung launcher sasvim druga aplikacija.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ćemo iskreno Android ima najslabije riješen backup/restore aplikacija i podataka.
    WinMobile i iOS to odavno rade bolje.