Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    ?
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista


    Eh evo kod HTC Sensation uredjaja jedan issue, a zove se dust issue. Momak mi je sad donio telefon da pogedam i sve je OK, kupljen u BH Telecomu 24.11.2011 ( papir garancija ) ali ima sa obje strane ekrana po krajevima navalu prasine, pocela ulaziti i sad mi je to problem. Radije ga necu uzeti ali ak oneko zna ili je imao iskustva sa ovim dobro bi mi dosao savjet. I momak stvarno nije poweruser ali mi se cini posten i veseljak pravi, tako da mogu biti siguran da ga je koristio samo za razgovore.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    /\
    Cest problem kod telefona gdje ekran nije zalijepljen za digitizer. Jedina prednost toga je jeftiniji servis ako se digitizer pokvari ili pukne.
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista

    Good news, dakle savjet je da ga ipak uzmem. Ili ne, naravno ako se covjek ne predomisli u vezi trampe.
     
  5. wragg

    wragg Aktivista

    Garancija ti to pokriva. Imaš moj mail iz one konverzacije od neki dan sa Ahmedom za flex, pa se javi.

    Kod Sensationa su zalijepljeni LCD i touch window. Problem je u "tunelima" između koji nisu baš dobro rješeni na prvoj seriji displaya.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlična cijena. Ja bih išao na ovo.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Možda se ova prašina može nekako rješiti onim sprejom?
     
  9. pac

    pac Komšija

  10. wragg

    wragg Aktivista

    Nema to veze sa otvaranjem telefona i slicnim radnjama. Kao sto rekoh, greska pri izradi prvih verzija lcd sklopa i ide bez problema pod garanciju. Naravno, nista se ne cisti nego ide novi LCD sa TS-om.

    Sent from my LT26i using Tapatalk
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Nije to taj, ali su simptomi identicni. Ide zamjena za jedno satak pa cemo vidjeti na cemu smo iako sam ga sinoc vidio uzivo i strasno je kad je ugasen displej, ali ja telefon inace ne koristim kad mu je displej ugasen.... :)
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako ti garancija pokriva onda nemaš problema, plus uzimaš telefon sa validnom garancijom.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala za info.


    @wragg i ostali htc poznavaoci

    imate li info da li je htc ugrađivao one iste matične ploče sa problematičnim eMMC čipom i na incredible S ili je to isključivo bilo na desire S?
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dok ti kupiš mobitel mislim da će ljudi preći na nešto puno savremenije, tipa da ne moraš nosit u dzebu i to.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :lol:
    So true!

    Ni žena se ne bira ovoliko,nego oženiš se pa šta bude! :D Kroz par godina svakako skontaš da si se zajebao! :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    A na mene napad bio neki dan kad sam o tome govorio....
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ovdje neki kao da su pali s marsa, pa ne znaju kakva je trenutno ponuda mobitela u gradu.

    ljudi, niste u toku, pa prema tome ne trolajte bezze. raspitajte se u ovih par prodavnica u gradu šta imaju na stanju trenutno.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prvi post gdje se raspitujes za telefon je bio 29. Decembra. Sad je vec polovina Marta.Jos da dodam i Februar je imao 29 dana ove godine! I nije problem u ponudi telefona nego u tebi.Ti da znas sta hoces do sad bi ga rodio a ne kupio.
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    Propala zamjena, lik htio uzeti iMac u zamjenu ali se predomislio u zadnji cas ( sto li ? :smt005 ), a j mu jos halalio i windoze licencu..
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    od dana kada sam postavio pitanje niti jednog modela kojeg sam tražio nije bilo kupiti novog.

    isto tako, prodajem mobitel i neću kupovati novi dok ne prodam svoj. ili eventualno zamijenim za neki koji tražim od tog famoznog 29. decembra kojeg si naveo :).

    i šta se ja uopšte imam kome "opravdavati" ovdje...