Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    SLazem se, kriza je uzeti phone, i ja gledam izmedju 1000 opcija. BH Telecom za sada opada jer mi je ARC trenutno preslab naspram Sensation-a kojeg trenutno ganjam iako mi i Desire HD ( iako je stariji mami pogled )

    Samo laganica, jer kad se covjek zezne nema kome plakati.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Reci koje si sve trazio i garantujem barem da je jedan bio, ako ne i svi. Nemas se kome pravdat, ali sta onda zapitkujes svako pet min.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ma i ja sam od novembra prosle godine bio u razmisljanju o kupovini novog mobitela, mada do januara sam bio samo u dilemi iphona i iphona :D
    al za sve buduce clanove koji razmisljaju o kupovini mobitela, kakav god bio bit ce bolji od starog ;)
    i još da dodam nemojte previše zanemarivat se raznim testovima po internetu, jer to nije mjerilo..

    P.S koristim evo vec 3 sedmice HTC sensation prezadovoljan sam
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista


    I ja mislim da se ne trebamo zanemarivat sa raznim testovima a kamoli zamarat.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nije bio niti jedan! prvo sam tražio defy, pa defy+. nije bilo. poslije toga desire S, novog isto nije bilo. imao sam jedan neuspio kontakt preko pika za taj isti (mob bio na servisu, lik previše tražio za njega) i to je propalo. poslije toga vidim kvaju hvali nexus S, nazovem i za taj, "nema nestalo, treba doći" standardni odgovori. i rekoh da pokušam sa incredible S, ali vidim da i njega novog nema odavno. i naravno, računam da u transakciju ide i moj mobitel, bilo prodajom, bilo zamjenom + doplata.

    i ko zapitkuje svaki 5min? to ćeš mi ti određivati koliko puta i šta mogu pitati?

    ovo je tema za preporuke i ako nemate šta pametno reći na istu, ne trollajte bezze.


    ja i nemam opciju da uzmem preko telekoma, tako da to otpada. a koliko čitam, i tamo je situacija krizna :).

    negdje sam vidio da su raspisali javni konkurs za dobavljača za samsung i htc modele.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    U Agramu ima Desire S, na piku ih je bilo par sa validnom garaancijom. Kako si post formulisao jedino neko da ti pokloni mob onda bi završio s tim. Dakle, problem je ipak u tebi.
     
  7. wragg

    wragg Aktivista

  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisi razumio, trebaš i njegov mobitel otkupit, inače ništa bez toga :lol:
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    :smt005 :smt005
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mnogo je skup ovaj Knok. :D

    Kakva je situacija sa zamjenom telefona (ne servis) ako se desi da ubodem Note sa ovim problemom:
    http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1336187
    Problem je zaista realan, i licno sam ga primjetio na par modela. Kome se ne cita nek' pogleda fotku na prvoj strani.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    745 kuna u Hrvatskoj kod nas 1 080.51 kuna :roll:
    Što je najgore u telekomu će biti i skuplji :smt003
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Na piku bio jedan iz sa s garancijom, međutim imao je oštećenje na maski. I popusti Boga ti više i gledaj svoja posla. Kad mi ti budeš plaćao mob onda pametuj kad bi i šta trebao kupiti.
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ah, ljudi hvala na svim savjetima koje ste mi dali, kao i obicno ovdje zaista sto citajuci tudje postove sto postavljajuci direktna pitanja obicno dodjem do rjesenja za mnoge stvari.

    Namjerno citiram MadbaLL-a jer i kod mene je slicna situacija, nadam se da necu opet pokrenuti lavinu savjeta i kritika na otezanje kupovine.

    Elem, bit je u tome da sam se odlucio ipak za Desire HD nakon svega, Sensation mi je ipak preskup trenutno, ARC S mi je previse sminka :), a kod onog lika se u Bugojnu ZIZI na PIK-u ja mislim ima uzeti glajnc Desire HD za 500,00 KM. Do prije par mjeseci sam telefone kupovao na ho-ruk, uzeo N958GB za 640,00 KM nov preko PIK.a ali kod dilera, kad sam ga mogao naci za 400 polovnog odlicnog, pa od istog lika uzeo i SGS za 620 kad sam ga mogao naci za 480-520 na PIK-u pa uzeo prije svih ovih telefona G1 ( prvi android uredjaj ja mislim na donutu, ah ta vremena i upoznavanje Kondike-a i ROM-ova, pa integrisani gapps dok google nije rekao ne ) za nekih 550 koliko se sjecam a mogao sam jeftinije proci i onda dodjem do problema gdje zelim da zamjenim uredjaj za 2 ili 3 mjeseca i gubim masu, ali masu love.

    Situacija je takva da jos uvijek razmisljam oko toga koji telefon da uzmem, sutra bih ABD trebao doci u posjed iPhone-a 4 ( jesam se odlucio za Desire HD ali igrom slucaja ne mogu utjecati na tu situaciju previse i sutra bih trebao dobiti iPhone 4 ), imao sam i 3G i 3GS i ne zamjeram im previse osim cinjenice da nema tu puno neprospavanih noci kao kod androida u procesu flashovanja raznih ROM-ova. Trenutno razmisljam o par stvari, ovaj sto cu dobiti je gevey pa moram vidjeti koliki je to nedostatak. Displej je za danasnja poimanja stvarno premalen ali za mene koji imam malu ruku mozda nece ni biti potrebe za vecim, zaista mnogi ljudi ne uzimaju velicinu svoje ruke u obzir kad kupuju telefon, moj kolega iz kancelarije ima Desire HD i stvarno imam problema oko koristenja udaljenih ikonica kao i kod SGS 2 koji ima isti displej.

    Naravno browsing i reprodukcija multiedijalnih sadrzaja je sasvim druga prica i ide u korist vecih telefona.

    Bas me interesuje kako ostali forumasi gledaju na taj omjer velicina ruke:velicina telefona, kod mene je ruka tako malena da sam jedva izlazio na kraj sa SGS-om, a jedan od poslijednjih telefona je HTC Touch HD i njegov 3,7 mi je nekako do sada bio najbolji, da ne spominjem Galaxy Note gluho bilo kako bih sa njim izasao na kraj.

    Odlucio sam probati iPhone od sutra te ako zaista budem uvidio da mi ne odgovara velicina displeja vidimo se na PIK-u :) i slijedeci izbor ce zasigurno biti Desire HD, taman dok odlucim izaci ce i oficijelni ICS za njega valjda.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @tesla

    meni ekran od iphone4 koji je 3,5'' uopšte nije premalen. nekako je ono taman. za mene, idealna veličina je 3,7'', a max 4''. tako da nemaš potrebe da bereš brigu jeli ekran malen ili ne. baš je ono taman. i visinom i širinom.
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Hm, dakle taman kako sam i mislio, nisam ga jos dobio, nisam stigao to danas zavrsiti, ali dok sam imao 3GS bio sam zadovoljan-ali kratko sam ga imao. Istini za volju u proteklih godinu dana sam promijenio oko 10 telefona od SGS-a, preko iPhone 3GS, LG GW620, Milestone, Defy, jesam li rekao Cookie pa HTC Touch HD, HTC HD2 i nokia C5, od svih najvise mi je srcu prirastao bio Defy (3,7") i nakon njega mi niti jedan nije tako dobro lezao u ruci. Hmmm, mozda ce se predvidjanja iz Nokie da ce ljudi skontati da su displeyi veci od 4" obicno preseravanje i obistiniti, ostaje da se vidi.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma dobro velicina, mozda na pocetku bude neobicno, sve je to stvar navike, s vremenom kad se naviknes, nece biti problema :)
     
  17. metallac

    metallac Aktivista

    Ja sam govorio 3.7 plafon... Sada na Arc S 4.2 i uopšte mi se ne čini glomazno...Sledeći telefon nema šanse da ide ispod 4.2 :)
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ja sam sa iphona 3gs 3,5 incha prešao na htc sensation 4,3 incha ako sam dobro informisan velicinom display-a :D
    sad sam navikao se u potpunosti na eto 4+ incha i ne pada mi na pamet ici vise ispod :)
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    I ja isto, kad sam presao sa 3GS-a na Galaxy S bilo je super ali mislim da je ipak upravljanje takvim telefonom pain in the ass na sred ulice, bar je meni saka mala pa sam imao problema. Ali mislim da je 4,3 Maximum, preko toga ne ide, pa ne ide
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    promijenio si 10 telefona u godinu dana?

    mislim da si upravo oborio sve forumske rekorde na neograničen period :lol: