Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Dok se nisam ozenio mijenao sam zene, sad mogu mijenjati samo carape i telefone :smt005
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

    khm, khm... :smt003
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Haha, ista stvar i kod mene. :D
     
  4. ---

    --- Aktivista

    nakon dugotrajne i bezuspjesne potrage za Nexusom s i Motorolom Atrix, pazario sam Galaxy S PLUS.
    iako sam isprva odbijao super amoled ekrane, ovaj Galaxy mi je naletio dosta povoljno, tako da sam popustio (telefon je prakticno nov, kupljen prije 12 dana u BH Telecomu, vazeca dvogodisnja garancija + silikonska futrola i kartica 8GB - 400KM).

    malo me strah ovog amoleda, vidim da dosta raje ima burn-in; postoji li neki nacin da se status bar po potrebi "sakrije" i tako izbjegne rizik (jer se vecini urezu ikonice sa status bara)?
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Launcher pro ima opciju sakrivanja status bara, čini mi se.


    Sent from my iPhone
     
  6. pac

    pac Komšija

    GO Launcher
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    o cemu ti o kakvom problemu?
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Kakav burn-in, prije će mi crknuti ili čak eksplodirati baterija od pregrijavanja (hardcore user sam) , nego da se to desi! :)
    Iskreno, nikada nisam čuo za taj problem u amoleda, možda da će neka boja (ugl. zelena) izblijediti, ali i to u dužem vremenskom intervalu! Meni ugl. svejedno, pošto ionako nema tog 'perfektnog' fona, tako da se ne zamaram s tim previše! ;)

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
     
  9. pac

    pac Komšija

    Imao sam taj prob na jednom sgs-u tj ako se moze porblemom nazvati. Najvise se primjetilo na satu u taskbaru a evo kako to izlgeda od prilike.

    [​IMG]
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam taj problem kod sebe vidjao kratkotrajno, nije se nijedan element ekrana trajno utisnuo.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bas ruzno to izgleda.
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Uzo' Desire HD NOV FULL PACK, Ace advanced Hack kit running ATM.

    iPhone 4, prelijep i .... to je to.

    EDIT: Da mi je malo odspavati.....
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    je li neko imao susret sa Huawei telefonima da mi kaze kakvi su?
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zavisi koji model
    vidim da su sada i oni poceli daproizvode high end telefone,tako da neki od najnovijih su vjerujem dobri a ovi sto se mogu kupiti u telekomima,to je sranje cisto,bacanje para,bolje polovan telefon uzeti :)

    evo recimo sta bi meni leglo al bas :)
    http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_d ... l-4569.php
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa i mislio sam na low/medium modele do 300 KM sa rezom 3.2". Meni ne treba nista bolje, samo da moze izdrzati bar 3 godine ko ova moja 5800. Aplikacije su mi bitne, igre ne planiram instalirati. Nokiji sace 3-ca godina otkad sam je uzeo, pa planiram nesto svjezije uzeti :D

    Znaci onda ipak cu da planiram uzeti neki Galaxy, npr. Gio.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako mislis tri godine koristit taj telefon onda zaboravi da ces sve aplikacije moci pokretat. Ako ces vec koristit duze vrijeme mob onda bolje uzmi nesto kako treba.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sacekaj jos malo dok Xperia Ray ne padne na 300KM.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za 300 KM u kesu mozes uzeti odlican telefon a ti hoces da uzimas te low end telefone
    npr mozes uzeti dobar polovan HTC desire,novu nokiju c7 i mnogo drugih modela koji ce te sluziti dugo

    da ne trazim sada,pogledaj na piku modele i cijene,svaki se moze spustiti fino,jer na piku su napuhane cijene,rijetkost je naletiti na realnog prodavaca
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    A moreš i 3GS-a za te pare naći :)
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Polovni telefoni ne dolaze u obzir. Imao sam dovoljno losih iskustava.