Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma dva su modela Xiaomija.

    Xiaomi Redmi 5 plus model sa jednom kamerom 3/32 ...4/64 .

    Ima Kineska i Global verzija.


    Xiaomi Note 5 je model sa 2x kamere na fazonu iphone X. Ovaj model za sada cini mi se samo ima u Kineskoj varijanti dok Global verzija izlazi mjesec dva poslje.

    Znaci najlakse je u kameri prepoznati razliku. Ovaj sa dvije kamere Note 5 je svakako bolji al biti ce i skuplji vjerujem.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima garancija...garancija vazi uz taj racun koji dobijes,pisani rukom i garancija je godinu dana...imaju svoj servis i popravljaju...
    ili uz fiskalni,nebitno...uglavnom na svaki telefon vazi garancija i nije nikakva žnj garnacija,nego regularna...ako imas problem sa telefonom,ostavis ga na servis,ako je u garanciji,neces nista platiti a ako je neki defektan model,dobijes drugi
     
  3. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Nije tačno.
    Redmi 5 Plus je ustvari Redmi Note 5 i oba su sa jednom kamerom a Redmi Note 5 Pro ima dvije kamere.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ovo je redmi 5 plus, on je 330 Km, jel taj mob ok?
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    A gluposti jbg

    Npr na Gearbestu Xiaomi Note 5 model nema Pro oznaku ima 2x kamere :D

    Svako svoje tumacenje ima ni XIAOMI ne zna kako da im naziv dodijeli.

    Edit.
    Sa stranice mob hr naveli su ovo na pocetku recenzije

    "Xiaomi je već ranije predstavio Redmi Note 5, no taj je model bio namijenjen indijskom tržištu i zapravo je samo preimenovani Redmi 5 Plus za kinesko tržište. Dakle, ova recenzija je za Redmi Note 5 za kinesko tržište i iako su na prvi pogled vrlo slični, ova dva uređaja se razlikuju u nekim dosta bitnim dijelovima."

    Ne spomimju PRO naziv. Bas su ga zavukli al barem broj 5 ne fulamo :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 14, 2018
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    naravno da je OK...to je bestbuy telefon trenutno
    i ja ga sebi uzimam uskoro
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nabijem vas, meni sad nista nije jasno.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nema razloga za brigu :D

    U svakom slucaju na piku su Xiaomi Redmi 5 i 5 plus modeli sa jedno kamerom.

    Sa dvije kamere modela Xiaomi Redmi Note 5 Pro nema ih na našem trzistu.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze, fiskalni racun moze biti i pisani. Nije samo printani.

    [​IMG]

    Sve drugo po cemu piše nije racun. Drugo, garancije od ovlastenih distributera su dvije godine. Sve manje su mikimaus žnj garancije. Ne moze biti regularna garancija a "njihov" servis.

    Ako ima nekog benifita u univerzalnom, neka se telefon kupi. Ali ako je isto kao od unknown lika sa pika, ne znam zasto ljudi padaju na te fensi radnje.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja u zivotu nisam vidio pisani fiskalni racun, kako prodje kroz sistem pdv-a? Tu tabelu mozes sam sebi napraviti za minutu.
    Sto se tice garancije, samo izbjegavati Sony :)
    @Tale razlika je u softweru, ostalo je sve isto. Model sa dvije kamere, pro verzija, nije stigao jos kod nas.
     
    Last edited: Apr 14, 2018
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pisani se pravi kada nema struje, kasa ne radi, nema interneta i zbog XY ostalih razloga kada printer ne radi. Na kraju smjene/drugi dan otkucaš to i zavedeš u knjigu i pisani i printani.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    oj kako je xiaomi zajebo stvar sa imenima :D

    u biti, ako hocete da kupite nasljednika redmi note 4

    onda treba ici na redmi note 5 pro odnosno redmi note 5 za kinesko trziste.

    tek otprilike polovinom ovog mjeseca ili pocetkom iduceg bi trebala krenuti ova kineska verzija globalno, vjerovatno i sa global romom.


    ova plus verzija je prepakovani rn4.




    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Cijena je regularna kao na stranici i platio sam gotovinom. Desetak dana ranije sam kupio kod njih isti telefon (drugi primjerak) kojeg sam ga vratio zbog problema sa displejom. Nista strasno to nije bilo, ali me vise naljutilo to sto su iduci dan snizili cijenu za 160KM, pa sam odlucio da vratim. Nisam imao problema uopste sto se tice vracanja, cak me iznenadio njihov odnos, njih trojica mi se izvinjavaju sto se to desilo. Prilikom ove druge kupovine razgovarao sa likom u drugoj radnji oko tog problema sa displejom i povrata, duga je prica, nebitno. Pomislio sam da nisu postali legalni, ali skontam pa zivimo u Bosni. Ja pretpostavljam da su mislili da sam kakav zajeban lik ili da sam uvezan sa inspekcijom zbog mog pristupa, pa su mi zato izdali racun. :)
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    racun ko racun,nikakve koristi kupac nema od njega...ono sto je bitno je garancija i naravno usluga
    dok se kod nas ne promijeni svijest ljudi,dok ne pocnu birati ljude i stranke koje nisu kriminalne,nece biti ni uredjenog trzista...svi ce loviti u mutnom dok mogu i dok nemaju kazni...sve dok se isplati,zavrtati ce svi i zavrcu
    zavrce te pekar u pekari,zavrcu te u trznom centru,zavrcu te u kaficu na nesu ili tocenom,zavrcu te na salteru,zavrcu te kroz poreze...suludo je ovdje ganjati neke principe i cjepidlaciti oko fiskalnog racuna
    odosmo u offtopic ,ali kao sto rece Nails,naravno da postoji i pisani fiskalni racun i ne mozes ga ti sebi napraviti,jer je to poseban obrazac i poseban papir ,ne mozes ih isprintati sebi
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno da je bitan taj fiskalni racun, ovi obaraju cijene jer prodaju telefone na crno i to tako uredno prolazi. Da je to kakva mala radnjica koja proda 10 telefona mjesecno pa hajd. Ali tako veliki igrac da radi na crno... Ma hajte molim vas.
     
    Sena likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakve bolan principe, racun je jedini dokaz da si kupio nesto. Po zakon ne mozes kafu popiti i izaci bez racuna. Nigdje ne mozes vratiti uredja bez fiskalnog osim mozda u tom tvom univerzalnom. Drugo, telefoni su nam nerjetko po milju maraka i ti bi da ti servisiraju neki "slobodni" serviseri umjesto ovlastenog servisa? Znas kako bi izganjao garanciju EL NINO da je kod njih uzeo telefon.

    To što si sve ostalo napisao, kako nam je drzav truba, potvrdjuje sto sam napisao. Ako račun nije bitan onda kupiti na pijaci ili preko pika sto jeftinije i molit se bogu.
     
    Aldiin and Sena like this.
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bez racuna si DOA.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Eto ti prilike da kupiš kakav Xiaomi :) :) i kad krepe, to krepavanje će te koštati mnogo manje.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    To sena samo traži izgovor da se devetka uzme. Ima garanciju 100%.
     
    Sena likes this.
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Svakako cu ugovor na jednu godinu smanjit nakon ovoga. Ne mogu ja dvije godine isto gledat.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk