Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa bice, ali valjda nas nasi na piku nece oderati puno.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Telefon nazalost mora biti nov, i ako bude dostatan kupovace se 100+ komada. Ocekivanja nisu velika, bitno je samo da kamera nije bas totalno smece, a koliko sam vidio na youtube nije strasno kod ovog s7, s8pro ima i to pokriveno, ali ovaj prvi moze bulk dosta jeftino da se kupi
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Uzeo sam S8 ljudi i mobitel je stroj ovako na prvu (a Boga mi i na drugu :D) kad se poredi sa iPhone 6S. Ogroman skok. Stavio sam danas tempered glass, sutra cu i cover neki, samo se sad interesuje sljedece - moze li se ikako pojacati osjetljivost displaya na dodire? Kako sam stavio ovaj glass moram bas fino prstom pritisnuti dok je bez njega islo sve glatko.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To je problem zakrivljenih ekrana. :)
    Zato ja na svoj LG V30 nisam nista stavio, probao sa plasticnim, ali katastrofa osjecaj, kao gumu da diras.
    Jedino sto sam citao da valja je Whitestone Dome koji kosta 50 dolara.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ukini to staklo skroz, to je glupost. Ako vec mora staklo biti, kupi whitestone dome.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Mog'o bi pricekati taj cover ako je 50$.

    Iskreno, ova stakla su mi spasila display minimum 3x do sada... Kad se hoda po moru, festivalima itd. izleti mobitel iz sorca sad pa sad.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovaj MI6 je strasan phone.
    Ne mogu da vjerujem da skoro svaki premium range phone uzima u skoro svakom segmentu (not camera included :D )
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I samo da znas nije jednostavna procedura stavljanja tog stakla, potrazi na internetu prije nego sto kupis.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li to ovo

    mislim da je kolega imao ovo na svom s8...rece da je platio 50 eura negdje vani,sigurno je to to onda
    uzivo izgleda odlicno ali mu je puklo to staklo na pola i bas smetala parnica od puknuca i on skine
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I mene je staklo na dislayu spasilo brat bratu 5 puta..

    Ja na poslu imam nešto slično, tečnost za display, naneseš i ponaša se kao zaštitno staklo i uopšte ne vidiš da je stavljeno.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Last edited: May 5, 2018
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pepi, jesi se ti to ponovio ili? :)
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji su to svi segmenti?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Brzina,pouzdanost, baterija, cijena.


    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    U pravu ste bili za combo covera i ovog stakla. Nije moglo jedno s drugim. Maloprije se iznerviram i skinem skroz ovo zastitno staklo tj. bacim ga u tripizdinu haha... zali Boze 70kn sto jucer dadoh. Nalijepit cu samo zastitnu foliju pa sta bude bude.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cijena segment telefona? Pa svi kinezi kostaju par puta manje od ovih brendiranih flagshipa, dakle svi ih siju u jednom segmentu. Ostalo je diskutabilno.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vidi uvijek ce biti rasprava i svako ce navlaciti na ono sto.voli vishe. Ono sto je poenta je da ih po perfomansama xiaomi shisha a duplo jeftiiji pogledaj malo statistike, ne moras odmah braniti note 8 ;)

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne branim N8. Jarane upali ekran S8, S9, ili N8 i uporedi ga side by side sa tim kinezom, kako rekoh aeru gore, sve ce ti biti jasno. Nisu dzaba par puta jeftiniji. Meni se svidja i Mate10pro, cak sam razmisljao kupiti njega ili P20 pro ovih dana promjene radi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Sena likes this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma jasno mi je da n8 ima ekran boli glava i da ima kameru 2x bolju. Ali za duple pare mi na telefonu nije to prioritet. Zato sam i napisao da ga shisha po perfomansama i to je sve. Za 50% manju cijenu :)

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.