Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    nema ni jedne nokije sa 710, a tesko da ce biti nokia 7.1 pve godine kad je 7 plus izasao pocetkom ove godine

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    xiaomiju telefoni dodju za reklamu,furaju taj gerila marketing ,da odrzavaju brend a zaradjuju na drugim stvarima
    u kini xiaomi prodaje i pravi sve,od igle do lokomotive i tu zaradjuju a na telefonima su na nuli
    tako grade brend,osvajaju lagano jedno po jedno trziste
    mnogi mogu uciti od xiaomija i njihovog poslovnog modela a i bosnjo polahko dolazi tobe i mnogi nisu negativno nastrojeni prema brendu,osim onih sto bas ne prate tech scenu a takvih je malo
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Mene ko god pita za savjet šta kupiti ja kažem xiaomi, jednostavno nema greške, posebno kad nije zahtjevan korisnik. Jedino je problem ljudima koji kupuju u telecomu na rate, njima ne mogu pomoći, rijetko ima neki uređaj koji nije preskup, a vrijedi... Silom prilika ja koristim Huawei već drugi po redu, ali uvijek bi se vratio na xiaomi bez problema....

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Redmi Note 5 4/64 pazario upravo od paco moby :)

    pa cemo da vidimo tu mashinu :D
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E nek si vala, da ljudi malo odahnu ovdje haha :) neka je sa srecom, da te dugo i dobro posluzi ;)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
    EL NINO CFC, forzamilan and bhd like this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Welcome to the club, bhd.

    Treba napraviti neku temu samo za Xiaomi, pa da bacamo preporuke.
     
    bhd likes this.
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ovaj tema se ionako pretvorila u Xiaomi temu :D
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Dobro je nisam zadnji upao u odabrano Xiaomi drustvo :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ja kadvsam kupio prvi prije 3g svi kontali budala, a sada svi ti nosaju xiaomi mobitele
     
    Eldorado likes this.
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ja svoj Mi3 kupio u avgustu 2014. god. Bio 450KM a u rangu galaxy 5 koji je tada bio skuplji oko 300KM. Mjesec ranije nosao Asus Zenfone 5 koje bio 300KM i prodam ga i doplatim za Mi3.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Slazem se. Ma odavno sam ja skontao da je kupovina telefona >500 bacanje para i preaeravanje. Stancaju telefone i nabijaju ljudima kpmplekse.
    Ovaj redmi pa stroj covjece.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  12. efo

    efo Komšija

    Mozel preporuka za smartphone do oko 800 KM, potreban racun i dual sim, da je radnja u Bosni?
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidim da si tamo napisao da gledas izmedju mi mix 2 i galaxy s8 na racun
    mi mix 2 je uz racun 855 KM a s8 uz racun je skuplji od 910 kM,preko 1000 KM je ...a ovaj xiaomi nije nista losiji,cak naprotiv
    ili uzmi neki od honor modela...honor 10 bi trebao biti oko 800+ uz racun...ali ga trenutno niko nema u ponudi,a telefon je vrh
    ni honor 9 nije nista losiji a jeftiniji je sada
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    valjda nokia 8 izadje 800 s racunom u univerzalno, 600 je bez racuna, a tesko da ima bolji telefon od nje za te pare
     
    Haker likes this.
  15. efo

    efo Komšija

    Hvala na brzom responsu. Gledam ova Nokia 8 ima losu kameru.
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    nokia 8 ima losu kameru?
    mozda nije grade ko drugi flagshipi ali i ne kosta toliko, realno za 600km je best buy
     
  17. efo

    efo Komšija

    Pogledaj na compare tamo, prilično tanka, a i f 2.0 je, nije neka sreća
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa morali su i oni na necemu ustediti a to je malo na kameri,mada u realnim uslovima ne vjerujem da pravi lose slike
    kao sto rece nivla,to je best buy trenutno u tom rangu telefona
    te nokije iz 2017. godine u ruci leze nevjerovatno dobro i izgledaju nekako mocno,bas se isticu iz mase kada uzmes u ruku
    imas u igri i nokiju 7+ za te pare ...nije ni ona losa
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma


    Ovo je dobar video, glupost je davati preko 600km
     
  20. efo

    efo Komšija

    Svjestan sam Hakeru, al ne uzimam sebi. Uzima drugarica preko firme, firma plaća do 800 km račun. Evo zainteresovala se za ovaj Xiaomi Mi Mix 2, on je dobar. A ima i ovaj A8+ 2018 i on je mačka, samo izgleda da nema dual sim sto je bed. S7 duos je relativno jeftin, a kamera mu je top, f/1.7. Ne znam kako ne Nokia 8 bolji izbor od recimo S7 ili jos manje od A8+ (s tim da opet kazem, treba joj dual sim)