Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma kakvo radjanje, ICS radi ocajno na XS. A ko zna kad ce JB.
    Ekran je los btw kada ga uporedis sa prošlogodišnjim modelima - SGS3, One X npr.
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pa ako mu rezolucija nije bitna, a telefon se zaista porodi na ICS pa i na JB onda neka slobodno ide na Xperiu S, po meni fenomenalno izgleda, ali ono sminkerski, NExus je pravi geekovski uredjaj dok je SGS2 poslovnjak zestoki.

    Eto to je moje vidjenje ova tri telefona.
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    ICs kod mene radi savrseno, nikakvih problema.

    (pogledaj reviews i vidit ces da je vecina radena na GB, jer se mob pojavio sa GB verzijom)

    JB je najavljen za kraj mjeseca

    One X je visa kategorija, xperia S nikad nije bila odgovor sa S3, na koju je Htc X ciljao
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam u kuci jednu Xperiju S sa aktuelnim ICS-om kao sto rekoh, ne treba mi review.
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    imam u ruci jednu Xperiju S sa aktuelnim ICS-om kao sto reko


    ps>

    http://www.ptcrb.com/vendor/complete/vi ... elid=20799

    JB
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Onda je nama pojam "dobro radi" zaista relativan.
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    kako za koga
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To sto se odredjeni fw certificira na PTCRB ne znaci da neces i par mjeseci cekati na JB za svoj SI broj.
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    u vecini je slucajeva 1-2 sedmice kao sto je bilo i sa ICS i sa nadogradnom na .55 verziju, a i uvijek mozes rucno uraditi update na zadnju verziju bez potrebe za otkljucavanjem botloader-a
     
  10. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ja sam zaista promijenio preko 100 telefona u zadnjih nekoliko godina i mogu reci da Xperia S radi ko flak. Naravno ne moramo svi isto da mislimo. Ali me interesuje cisto onako, koje to funkcije su spore, odnosno zbog cega taj osjecaj da je telefon eto pa moze se reci i los.

    Da li mislimo na stock ili custom romove ?
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ja koristim stoc 6.1.A.2.55 verziju, i nemam problema nikakvih
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Moj prijatelj je prije par mjeseci uzeo Xperiu S i u zadnje vrijeme mi se stalno zali kako mu je mobitel dosta sporiji nego sto je bio... Koristi Stock ROM i nema kamaru aplikacija, koliko sam ja mogao vidjeti telefon mu fakat sporo radi do jaja. Moracu mu staviti neki custom ROM ovih dana
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko kaze da mu Xperia S radi kao flak jednostavno laze. Novi Z ima bugove kao S, kamera se pali par sec i generalno trza u normalnom radu. Ekran je los za tu klasu, one x i sgs3 su za klsu bolji u svemu, a oni su konkurencija tom telefonu. Sa zadnjim apdejtom fon radi bolje, ali i dalje smijesno. JB nema jos ni na mapi, sto je jos smjesnije.
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    JB izlazi krajem mjeseca.
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ma dobro, ja nisam nikad koristio stock rom-ove pa valjda zato i nisam kompetentan. Meni je xperia S osim onih senzorskih tipkica ( koje se iskreno receno mogu korstiti fenomenalno sa 98% tacnosti kada covjek povuce ruku preko njih odozdo, dakle ima tehnika i za to, ali ne zelim da prolazim kondicione treninge da koristim telefon :) )
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Svi lazu ali ti si jedini u pravu.
    Kamera se pali kao I kod svih drugih mob, ne znam o kakvom trzanju ti pricas, ja ga koristim gotov godinu dana I u tom periodu mozda je 2 puta zaglavio.
    JB ni na vidiku? Vec imas leak verziju na kojoj sve radi osim Gsm mreze (sony uklonio). Cak imas verzije 4.2 koje rade bez problema (custom rom), jer je pusten citav kod. Google je sam poceo raditi vanila verziju ali ue odustao zbog licenci.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad se vec prica o toj Xperiji, prijatelj je neki dan uzeo ovaj fon, ali je bio na tmobile mrezi pa ima dosta instaliranog djubreta. Kako da odradim debranding sa aktuelnim ICS-om bez otkljucavanja bootloadera?
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    Jedino root da uradis ali to zavisu od verzije softwera koja je (zezancija je) ili otkljucavanje bootloadera.
    Napisi koja je verzija
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    Drugovi, isplati li se po vama nadogradnja na ONE X sa SGS2

    Hvala.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zavisi koliko bi te došla ta nadogradnja. Po meni ne isplati.