Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Čuo sam sa obzirom na veličinu ekrana da je baterija extremno dobra, kakvo je iskustvo kod tebe?
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    Uzimam ga do petka definitivno. Koji si ROM nabacio, da znam odakle da krenem, i ima li problema sa kernelima i brickovanjem kao i kod keca ?

    Neka je sretno BTW. I ako moze na PM gdje si ga uzeo, jel standardna cijena od 1000 ili si nasao jeftinije i bolje ? Moze i ovdje naravno, ti procjeni.

    Evo ima i titaniYum model na PIKETU.

    http://www.pik.ba/artikal/5417939/samsu ... o-1020-00/

    Hvala.
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Baterija drzi pravo dugo (3100 mAh) i po vecini recenzija izdrzi dvostruko duze od SIII iako kapacitet nije dvostruki. To sam vidio i u praksi jer mi kolega ima SIII koji ne moze ni dan trajati uz jace koristenje.


    Meni uz malo jace koristenje traje dan i pol (WiFi konstantno ukljucen, screen brightness nije na auto vec cca na 70%, bluetooth ukljucujem uvijek u autu, na njemu dosta picim igre tipa PSX emulator i neke zahtjevnije tipa MC4 Zero Hour). Jedino je GPS uvijek iskljucen osim kad koristim Navi, a Geo Tagging mi ne treba. Ima tu doduse milion opcija kako dodatno ustediti, pa sam tako npr. ekran stavio na natural mode radi prirodnijih boja, ukljucio power safe mode, te nabacio Advanced task killer manager. Sve u svemu, monstrum pravi i jedno Motoroloni Maxx modeli trenutno imaju bolju bateriju (mislim 3500 mAh) ako sta nije u medjuvremenu novo izaslo.

    Nisam ROM nikakav nabacivao jer mi je ovaj Stock sasvim OK. Jedino sam nabacio Nova Launcher Prime posto je TouchWiz jako ogranicen opcijama. Takodjer sam prilikom rootanja ostavio stock recovery, nisam isao na CWM ili slicno. Sto se kernela tice stabilan je ali vidim da preporucuju da se nabaci Perseus kernel jer odredjena serija Note 2 moze potencijalno stradati od SDS-a. Ima na PlayStore-u mali eMMC check programcic kojim mozes provjeriti da li je uredjaj koji zelis kupiti pogodjen istim. Obrati medjutim paznju da nema veze ako ti program izbaci poruku "Sane chip. You are safe", jer to ne mora znaciti da si na sigurnom. Moras provjeriti koji je kernel i koja je verzija . Ovo su pogodjeni modeli i ako nije ta verzija onda bi trebao biti siguran od brick buga:
    Type: VTU00M
    FwRev: 0xf1

    Ja sam potrefio model upravo sa ovom verzijom, medjutim vidim da more ljudi ima istu verziju, a i mozda nabacim perseus da budem na sigurnom. Isto vazi i za SIII.

    Mobitel sam inace uzeo u MobilShop-u na Ciglanama u zamjeni za iPhone 4 32 GB sa mojom doplatom. Telefon je bio 1.000 KM, a mislim da i sad drzi tu cijenu vecinom. Eventualno naleti negdje oko 900-950KM ali bez garancije. Ovdje imas 1 god. pisanu garanciju. iPhone mi je priznat 650 KM sto je prilicno dobra procjena jer ga ni na PIK-u nikad ne bih prodao za te pare, a u ovisnosti od toga koji mob. imas, mozes jako ustedjeti na cashu.

    Ono sto je mozda jos vrijedno spomena jeste strasan prijem i kvalitet poziva (zvucnik i mic), bez ikakvih sumova sto ces naci i na prakticno svim recenzijama.
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Kolegica želi nešto uzeti novo do 400km

    Bitno joj je da ima dobru kameru pošto će dosta snimati nešto za posla.

    Koja je vaša preporuka?

    Pita mene koji od ovih joj je najbolji
    xperia ray
    xperia go
    xperia sola
    xperia u
    htc one v
    htc desire

    Ona je nešto gledala po piku i univerzalnom preko neta i odabrala ove.
    Koje vi preporučujete od ovih ili ima neki možda drugi da joj preporučim?

    Hvala
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zasto ne Nokia n8?

    ja bih izbjegavao HTC telefone, nemaju mi nesto bas najbolju kameru u odnosu na konkurenciju
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Mislio sam joj taj mob radi kamere preporuciti, jer je najbolji u tom cjenovnom rangu, ali evo da vidim sa vama ako ima nesto na anroidu mozda bolje do tih para.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Xperia Neo ima 8 Mpix kameru, koja je dosta bolja od onih s obicnim CMOS senzorom, ali ovisi, ne znam sta planira slikati.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Ples bi se snimao u zatvorenom prostoru, pod rasvjetom najcesce. Baš zato i pitam, jer se oko tih leća ili štali već ne razumijem, jer znam
    da mpx nisu najbiniji. Šta je cmos?
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

  10. wragg

    wragg Aktivista

    Nije ti neka sreća niti jedan od navedenih za snimanje videa pod umjetnim svjetlom. Radije razmisli o profesionalnijem rjesenju ako zelis da ti snimci izgledaju iole dobro. Mozda neka Toshiba Camileo? Dosta su jeftine po piku.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Panasonic Lumix i Nokia 808 PV su jedine koje mi padaju na pamet u ovom trenutku. Motorola Defy ima Xenon Blic ali osrednju kvalitetu snimka.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma što se tiče kvalitete slike, nema bolje ni blizu od 808 PV. O ostalome se može raspravljati, ali kamera je miljama ispred ostalih.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    koji telefon snima dobro zvuk na koncertima, a da nebude overload :D glasnoca, ubija, sisti (recimo na note telefonu) ne znam kakav je s3 nisam jos probao.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    opet 808. Potraži na youtube 808 rich recording
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    lumia 920 takodje
    [youtube] https://www.youtube.com/watch?v=svM5g_9539Y[/youtube]


    Sent from my brain using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Razlika je što 808 ima stereo snimanje, a 920 mono.
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Evo uspio sam kolegicu uvjerit da joj je bolje polovan mob uzet jer po perfomansama dobije duplo za malo veću razliku para, pa
    će ići na galaxy s2.
    Ima li nešto na šta bi posebno trebao obratiti pozornost kod uzimanja ovog telefona, koji su najčešći problemi sa ovim telefonom?
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da, samo sto bih ja dao ipak dao blaagu prednost Lumiji, zbog optice stabilizacije slike i boljih rezultata u mracnim uvjetima

    citao sam nagadjanja da Nokia moze ukljuciti i stereo snjimanje putem updatea ako se odluce za to
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nema sumnje da je kvaliteta videa bolja na lumia zbog oisa, razlika se vidi golim okom. Priča je bila oko zvuka. Što se tiče noćnih slika, i 808 može u najmanju ruku napraviti slike iste kvalitete ako ne i bolje od lumia 920, ali treba tripod i cackanja oko ppdešavanja. Zato je tu ois da smiri ruku. 808 mislim da najduže shutter može držati oko 2.7sec. Ali bez tripoda ništa.
     
  20. reni90

    reni90 Aktivista

    ovi samsung s brzo padaju sa cijenama, eno s 2 sad 560km u univerzalnocom