Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa već najavljen s4 a kod nas raja još nije svarila ni s3. Što ih brže mijenjaju, brže cijena pada..
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa nece biti 800 kad je izisao prije gotovo 2 godine, a trenutni high-end modeli 800-1000, odlicno se i drzi.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jedva cekam ovo:

    Samsnug Galaxy Note 8.0 Ovaj 8-inčni tablet nije samo tablet, već je ujedno i telefon jer ima ugrađen modul za glasovne pozive :D

    sacekat cu verziju barem od 17 incha xd
     
  4. pac

    pac Komšija

    Screen burn in jedini problem koji sam ja imao sa polovnim s2 telefonima.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Nasao joj sensationa obicnog star 2 mjeseca sa 2 god Agramove garancije za 450km. Hvala ti na odgovoru.
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    kakvi su vaši utisci novog HTC ONE :D

    nisam mislio vracati se na HTC al gledam na netu slike i na youtubu klipove veoma mocno mi djeluje..

    zanimljivo novi model sa ultrapixel 4.0 :D
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sumnjam da ga je ko kupio pa da da utiske.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    iPhone5 ima bolju kameru od One-a, tako da ta "mocna" karakteristika u praksi nije cemu.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    taj ultrapixel je samo marketnski trik, nista vise
    jedino sto pravi svijetliju sliku od ostalih, al slika zrnasta
    cak i nova lumija 720 daje sliku s boljim detaljima i realnijim bojama

    al opet dobra, mene interesuje ima li One kao nokia rich recording tehnologiju, kad snimam nesto da mi ne grci u pozadini

    Sent from my Brain using Tapatalk
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta je preporuka, novo, za 500 KM kod nas ?
    S3 Mini je 500.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    xperia s bi trebala stat u taj budzet.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Galaxy Nexus, Galaxy S2, Xperia s
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Imao sam NOTE dugo vremena, kupio samnedavno 2 komada SGS2 preko oglasa, za suprugu i za sebe. 450 KM i mozes ubisti fenomenalan telefon. Perverzija je SGS2 jos uvijek. Cak sad imam nesto kesa strane i ne vuce me da uzmem niti jedan drugi. Dobro, dobro htio sam NOTE 2 ali sam skonto da mi je bitnije sada bic uzeti nego novi telefon. SGS2 ce dobiti i zvanican 4.2.2. update. U maju se predstavlja Android 5.0 i Nexus ce biti prvi u redu da ga dobije ako ti je to bitno.

    Navedi u sustini sta ti je bitno kod telefona.

    Ako ti je bitna memorija mozes uzeti Xperiu i SGS2, Nexus ima integrisane 16GB i nema mogucnost nadogradnje, brzo aj to popunim, ali je po meni najseksi telefon iakd izbacen. Premocno izgleda, ima fenomenalan displej, po meni bolji nego SGS2, ali ne bolji od Xperie S koja ima po meni najbolji ekran ako zelis gledati multimediju na njemu, ne moze niko ni prici SONY-ju po tome.

    Ako ti je bitna velicina displeja onda idi na Nexus jer je na njemu 4,65" SGS2=4,3" Xperia S ima 4.3" ali je malo skuplja i odlican je telefon ali raspitaj se malo oko onih njihovih tipki odnosno senzora MENU, HOME i BACK, ja sam je upravo zbog toga i prodao.

    Uglavnom dobro su ti kolege rekle iako ja prednost dajem SGS2, imam ga vec neko vrijeme i nemam namjeru da ga zamijenim bar slijedecih 5 dana :). Salim se, poznat sam po tome sto mijenjam telefone bar jednom mjesecno, ali stvarno SGS2 je beton betona i sto je najvaznije jos uvijek se mogu naci fenomenalni i novi aparati.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Xperiu S treba zaobić koliko god možeš. Kakav bola najbolji ekran? Ekran je smeće u tog telefona. Osim nexusa glupo je bilo šta drugo kupovat, sad koji možeš ubost za tu lovu, to je pitanje.
     
  16. Tesla

    Tesla Aktivista

    Uz malo srece moze ubosti samo i9250. Ako pristajes na kompromis inferiornije kamere od 5 Mpix i samo 16 GB prostora. Da se razumijemo Haker-u i za mene je nexus najbolji telefon i pored toga sto iam ove mane, upravo zbog modovanja i svega ostalog i takodjer mogu reci da je fenomenalan, i da ima cak zbog velicine najprihvatljiviji displej.

    Ne znam zaista kako to mozes kategoricno da tvrdis. Mislim da nisi upucen uopste. Pogledaj neki trailer na Xperia telefonu pa onda na bilo kojem drugom.

    Evo i prvi link na koji sam naisao

    http://blogs.sonymobile.com/2012/08/13/ ... -xperia-s/

    Jednostavno pomiri se sa tim. Xperia S ima najbolji ekran. Ali ono za filmofile. IStina malo je tamniji, jednako kao sto je tamnija i slika na plazmi kako ljudi vole reci, ne sljasti kao AMOLED ili SAMOLED ili ne znam ti ni ja sta vise.

    Pogledaj ovaj post koji sam izvadio sa ove stranice da ne trazis

    http://forums.whirlpool.net.au/archive/1916147

    Quote:
    The Xperia S came out months after the SGS2. So comparing them is quite useless.

    The Xperia S has little camera functionality to offer, so the 12MP camera is really useless. The lens and sensor on the Xperia S is about the same as on the SGS2, so camera-wise they are really equal. Don't let the 12MP resolution fool you.

    The Samsung Galaxy S2 has a Super AMOLED screen which is much higher quality than the LCD screen used in the Xperia S.

    Comparing browsing speeds, the Samsung Galaxy S2 is the faster of the two phones.

    I just don't like the feel of the Xperia S. It feels too bulky and plastic. The Samsung Galaxy S2 has a carbon-like feel on the back which hardly feels plastic.

    I guess the only advantage that the Xperia S offers is the higher screen resolution, however that is defeated by the fact that Xperia S uses a low quality LCD screen which is often very hard to see outside in broad daylight.

    If I were you, I would save some money and get the Samsung Galaxy S2. Or get the Samsung Galaxy S3 which is coming to Australia in Winter 2012.
    End Quote

    -----------------------------------

    No offence but I really don't think you've done much research before making these comments.

    I would not be making this comparison if it were really that much of a slam dunk in one phones favour.

    For starters I think you should look at this page in regards to camera functionality & quality:
    http://www.gsmarena.com/sony_xperia_s_v ... -734p3.php

    For me the photo's the Xperia takes are noisier but much sharper at the same time. The SII's are quite Blurry.

    How is the AMOLED screen higher quality? Yes it has superior viewing angles & has vibrant colours, but it's lower definition & looks it too. Please explain further.

    Bulkyness I've already commented on, but personally I don't mind how it feels in the hand.

    I've read nothing but good comments on the Xperia's screen in daylight from people who have bought one & in reviews, so not sure where you got you information from.

    Sorry if this post has confused some, buggered up my quoting.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za te pare samo Galaxy Nexus. Zena mi ima Xperiju S, svaki dan je koristim i ono zaista je prosjecan ekran osim po rezoluciji.
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pa ukusi su razliciti naravno. Ja sam je prodao samo radi tipki onih ogavnih. Sve ostalo je dobro.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije meni, kolegi je koji vjerovatno nece ni primjetiti razlike medju rezolucijama itd.
    Rekao sam mu XS, GN, S2 i S3 Mini, pa sta mu se svidi vise i bude u cjenovnom rangu.
    Hvala vam.
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    zasto???

    ekran Xperie S je jedan od bolji u svojoj seriji (nemoj mi porediti ovogodisnje modele)

    imam je i mogu reci da je ekran super kvaliteta, bravia engine radi svoju stvar ekstra dobro



    kamera na koju svi SERU je ekstra samo ako je znas koristit, automaske postavke su sranje zestoko, ne fokusira, previsa noise ubaci u sliku i slicno, ali kad prebacis na rucne postavke kamere, slike ispadaju vise nego odlicne.
    (problem sa fokusiranjem se pojavio na ICS verziji)


    i pola reviews koji je radeno za Xperiu S je uradeno dok je jos bila na GB, na ICS mobitel se kao da rodi.
    uskoro stize i JB