Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Jedino da pokupis neki dialer sa marketa, ili da nadjes neku temu za sense 5.5. Za sve ostalo custom rom :)
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Imam slicnu situaciju, kupujem mobac zeni, ali se ne mozemo odluciti između htc one i lg g2.

    Koliko sam razumio, u lg-a je sve bolje (veci displej, bolja kamera, jaci cpu i gpu, jeftiniji) izuzev tog zvucnika. Jedino sto me u lg-a bas odbija je plasticno kuciste, platis telefon skupo a on ko igračka u ruci :shock:

    Sta ostali misle? Da li platit malo vise samo zbog premium vanjštine :D
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam za HTC cisto zbog dosadasnjeg loseg iskustva sa LG-em. HTC je sigurno ispeglaniji i bolje zaokruzen od g2, ali eto sve je stvar ukusa. Hardwerski je G2 superiorniji ali software i support je daleko od dobrog. Nije djaba toliko editors choice nagrada One pokupio... nije sto ga imam ali je premium u svakom smislu :D
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    jeftinije je za cca 200 maraka kod nas, recimo u telecomu 37 htc one, dok j ovaj 30 mjesecno (na preplati 30).
    Moram priznati da je htc one "mocniji u ruci" ali isto tako ni lg nije los uopste.bila je promocija u importanne cijeli dan neke cure su promovisale tel.
    Fakat izgleda, wow..
     
  6. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    S vana mu je jedino display wow, ali je zato leđna strana bas ruzna, jos ona dugmad
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    LG ima najbolji case koji sam vidio za mob. Dodje zastia pozadi i preklop sprijeda, s tim da ima dio displaya koji se vidi i na kojem su osnovne informacije. Bas zgodno rjesenje.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je Samsung imao davno, ako nisu i oni od koga kopirali :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja prvi put vidio :D
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Uzeo Nexus 4
    Sta da vam kazem, prvi put vidim pravo lice Androida sa momentalnim odzivom, bez ikakvog laga ili stekanja. Masina!
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kakav je zvuk dok slušaš muziku (pretpostavljam da si nabavio i neke slušalice)?

    koliko znam, nexus nema nikakav sound enhancement, pa me zato zanima kvaliteta zvuka.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dobar telefon, jedan od rijetkih androida koji radi kako treba. :)
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svaki Nexus uredjaj radi kako treba.
     
  14. Esprit

    Esprit Aktivista

    Ja sam uzeo slušalice od iPhone 5, nisam sad neki audiofil ali volim muziku i jako sam zadovoljan zvukom.
     
  15. kAcA

    kAcA Aktivista

    Pojma nemam, ne koristim ga za muziku uopste
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Sto se tice softwera rade, ali zvucnici su uvijek (neznam ovaj najnoviji nexus) blago receno katastrofa, i kamere su dosta lose.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iako je zvucnik malo tisi, na N5 se nalazi na dnu tako da se ne moze poklopiti kada stoji na stolu. Kamera je isto tako solidna, bolje od one uzasne na LG G2.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    OK meni zvuci, mahom slusam podcaste ali kad proleti kakva pjesma, ne primijetim neku razliku u odnosu na iPhone 4S. Najvise to ipak zavisi od samih slusalica.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A ja da dodam,posto sam u zadnje vrijeme proveo dosta vremena na audiofilskim forumima dosao sam do informacija da iPhone4 i 4S vaze za jedne od telefona sa najboljim zvukom. Tu si u HTC one,Lumia920 i Nokia 808PV

    Naravno slusalice su presudne i tu niko ne koristi sluske koje su dosle uz telefon a takodje apple sluske su proglasene kao najgore.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Uzas su njihove slusalice, barem te sto su prije dolazile. Ja sam imao 5 pari ukupno, kako sam mijenjao iPode i na kraju iPhone pa sve dobijao, i mahom su bile neotpakovane i nikad ih nisam koristio. Imam ove Creative EP-630, in-ear, i neuporedivo su bolje od tih stock Appleovih (onih starih, ne znam kakve su ove nove sad).

    Jedino su mi nekad koristile pred spavanje, ili lezeci kad sam nesto gledao, pa tad ove in-ear zuljaju, a ove su ugodne, pa mogu proci, ali inace ovako niposto. Em meni ispadaju iz usiju, em valja do kraja pojacat da bi se ista culo u busu ili autu, a to nikako nije dobro za usi.

    Kod Nexusa mi je mana sto nekako cudno ulegnu unutra, par milimetara onog kontakta je skroz vani, pa ne znam da li je to do mog primjerka ili je tako u svakog, ali kao da ne mogu otici do kraja i lahko mogu ispasti.